Skocz do zawartości

Koncepcja domu niskoemisyjnego e4 z Viessmann!


Recommended Posts

Witam, 

Miło mi poinformować, że Firma Viessmann od 20 czerwca otrzymuje tytuł Partnera "Koncepcji E4 Wienerberger". 

Koncepcja domu e4 to odpowiedź na wymagania dotyczące odpowiedzialnego, energooszczędnego i zdrowego budownictwa realizowanego przy wysokim poszanowaniu środowiska i dbałości o komfort życia.

Po szczegóły zapraszam tutaj

Pozdrawiam!

Link do komentarza

Oglądnąłem - ciekawe.

Mam tylko jedną uwagę - czy nie można było do tych wszystkich niewątpliwych pozytywów dodać ładną architekturę.

Wiem że "ładność" jest dyskusyjna i "gust nie podlega dyskusji" :14_relaxed: - ale jednak są jakieś granice akceptowane przez większość przynajmniej.

Wtedy by było nie tylko ekologiczne i energooszczędne - ale i wartościowe widokowo. 

Link do komentarza

zenku - energooszczedność narzuca pewne wymogi. Bryła zwarta, przeszklenia zorientowane odpowiednio na strony świata, uzyk energii itd itp. I tak wyszło ładnie :icon_cool:

Mówię to całkiem niezależnie jako przechodzień z ulicy. Oczywiście ja jestem dodatkowo zwolennikiem starych dobrych brył CUBE. I do tego jeszcze ogród na dachu.

 

Szanowny Ekspercie Viessmann - fotkę proszę. I dodatkowo fotki instalacji grzewczej z Waszymi rozwiązaniami. Niech każdy nacieszy oko.

Link do komentarza
Dnia 22.06.2017 o 22:10, Eksperci Viessmann napisał:

Witam! Dziękuję za uwagę! 

No cóż... chodzi Panu zapewne o bryłę tak? Że zbyt prosta? 

Każda uwaga jest dla nas konstruktywna!

Skoro tak?

Zbyt prosta bryła - nie. Prostszą jest np. sześcian, lub kula :12_slight_smile:

Nie podoba mi się taka forma asymetrycznego dachu, która prawie zawsze źle wygląda od strony ściany szczytowej zwłaszcza gdy dach jest bez okapu. 

Następstwem są niezbyt ładne elewacje. Te szczytowe są fatalne. Pozostałe - takie sobie. Ale to moje zdanie. To rzecz gustu - ktoś inny może być usatysfakcjonowany.

Natomiast podoba mi się wykończenie, detale.

W srodku jest b. ładnie. zróżnicowane wykończenie, estetyczne. Stosunkowo mało komunikacji na rzecz pozostałej powierzchni to duża zaleta. Rozkład pomieszczeń mi się podoba. Połączenie kuchni z salonem wygodne. Pokój gitarowy to dla mnie miód :12_slight_smile: - i paradoks - tu akurat ten asymetryczny dach chyba podnosi zalety akustyczne pomieszczenia (no i wysokość).

Zgrupowanie łazienek na piętrze z jednej strony ma swe dobre i ze strony - ale to chyba detal - choc przy starszej osobie, rodzinie wielopokoleniowej może rostawienie ich by było pożyteczne? Ale blok też ma swoje dobre trony.

Poza tym jest tam  - tak myślę - idealny pokój dla starszej osoby -  na dole - z łazienką. Taka opcja.

Na dole brakuje mi dodatkowego pomieszczenia - gabinetu, pokoju - do różnych celów. Ale to nie zarzut - tylko uwaga.

Natomiast brak balustrady na schodach (detal) i w pokojach zbyt wiele drzwi jest przy ścianie w narożniku, zamiast odsuniętych, by stworzyć wnękę (na szafę, półki, zabudowę - chodzi o układność pokoju. 

Tak więc reasumując - b. ładne funkcjonalne wnętrze - i nieladne elewacje i forma. 

Ale w realu jest zawsze troszkę inaczej - może jeszcze lepiej? :12_slight_smile: 

 

 

Link do komentarza

OK, ma być oszczędnie pod względem zużycia energii. Na pozór dodawanie przegród przeszklonych skończy się przegrzaniem, co znowu będzie wymuszało chłodzenie. Także tu kompromis i "zimna" kalkulacja jest wskazana a nawet konieczna. Co do bryły i rozkładu pomieszczeń - nie polemizuję, nie neguję. Gust to pojęcie względne. Nie o tym tu mowa.

Link do komentarza
Dnia 30.06.2017 o 13:27, Budujemy Dom - podstawa domu napisał:

właśnie taki był zamysł architekta, żeby nie było zbyt banalnie.

:12_slight_smile: Uważasz, że dach symetryczny jest zbyt banalny? A w czym się ona przejawia, ta banalność?

Jakiś czas temu była moda na takie dachy - pełno ich na wsi i na obrzeżach miast - stały się przez to ciekawsze?.

Banalność nic tu nie ma do rzeczy.

Zresztą nie chodzi  dach sam jako taki , jak to, co zostaje pod nim. Elewacje ścian szytowych głównie. Brzydkie. 

 Ale jak mówię - rzecz gustu. I nie będę więcej ziokał. Bo środek fajny. A dom jest przede wszystkim do mieszkania!

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...