Skocz do zawartości

Duszno na poddaszu


Recommended Posts

Poddasze wykończone i 35 cm wełny ?? Tam już jest wełna między krokiam tak zgaduję. No chyba, że tzw, deweloper poskąpił a po pewnym czasie izolacja termiczna się osunęła na dół i teraz latem jest pewno gorąco a zimą zimno.

Klimatyzator potrzebuje powietrza i najlepiej z zewnątrz. Bo potem będzie już mielił to schłodzone na poddaszu.

Markizy/rolety to dobry pomysł ale jeśli od środka to tylko placebo.

Ja bym zainwestował w osłony zewnętrzne  - producenci okien dachowych maja rolety dedykowane, zwijane do kasetek.

 

Link do komentarza

Do powyzszych rad dodam takie bezinwestycyjna, mniej skuteczne, ale spróbować można:

otwierać okna od zmierzchu do rana - czyli gdy jest stosunkowo chłodno na zewnątrz. Zamykać, gdy jest gorąco na polu. 

Spróbować zrobić przeciąg w drugiej połowie dnia, gdy temperatura w środku się podnosi ponad zewnętrzną - za pomocą małych uchyleń okien, może drzwi wejściowych z klatki schodowej - chodzi o to by usunąć z poddasza gorące, przegrzane powietrze. Trzeba eksperymentować :14_relaxed:

Link do komentarza

Witam,

Aby uchronić się przed upałami, możemy zaproponować użycie markizy.

Markiza redukuje ilość wpadającego światła do 76 %.

Jest to siateczka wykonana z polichlorku winylu, która pomimo czarnego koloru nie zasłania widoku na zewnątrz ani nie zaciemnia pomieszczenia.

Markizę instalujemy na zewnątrz. Kiedy nie jest Nam potrzebna, siateczkę możemy schować do kasetonu.

 

Pozdrawiam

Paulina

Konsultant VELUX

Markiza.png

Link do komentarza
1 godzinę temu, bajbaga napisał:

Trzeba buło być na Zlocie - prezentowano coś takiego:

 

Automat, zasilany solarnie - z dużymi możliwościami konfiguracyjnymi

 

Widać ewidentnie, że producenci śledzą rynek i starają się ułatwić życie Klientom.

Powiem z własnego, krótkiego doświadczenia - nie zna życia ten, kto nie mieszkał na poddaszu a te okna powinny być jedynie dodatkiem do rolet. Są na wagę złota  :)

Link do komentarza
Dnia 22.06.2017 o 09:27, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

....nie zna życia ten, kto nie mieszkał na poddaszu a te okna powinny być jedynie dodatkiem do rolet. Są na wagę złota 

Wężykiem ...............

Ps. Jakoś tak, w moim rozumieniu, to "toto" z postu #8 markiza nie jest (przynajmniej z tego zdjęcia taka "funkcja" nie wynika) - no ale ja nie ........., to pewnie mylę się. :icon_cool:

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Na razie obstawiałbym wilgoć. Bardzo prawdopodobne, że obecną tam w wyniku jakiegoś przecieku i zalania stropu. Na pierwszym zdjęciu wygląda to jak plama/zaciek sięgająca dalej od krawędzi ściany, w głąb pomieszczenia.  Żeby coś podpowiedzieć z sensem trzeba mieć informację o tym co jest po drugiej stronie tego stropu i ściany. Płaski dach, strych, to ściana zewnętrzna czy wewnętrzna? Czy jest tam izolacja cieplna i gdzie? Co do rozróżnienia wilgoć czy grzyb, to akurat szczególnie łatwo o zagrzybienie w miejscach zawilgoconych. 
    • Dzień dobry, Wybór między blachodachówką a panelami na rąbek stojący typu „click” często sprowadza się do kompromisu między czasem realizacji a efektem końcowym. Blachodachówka, szczególnie w wersji modułowej, daje się szybko zamontować, co wynika z jej wymiarów, łatwości transportu oraz prostoty w docinaniu i dopasowaniu do połaci. To rozwiązanie szczególnie chętnie wybierane przy inwestycjach, gdzie liczy się tempo prac i ograniczenie kosztów związanych z robocizną. Panele na rąbek wymagają więcej precyzji – zarówno w przygotowaniu podkonstrukcji, jak i w samym montażu. Montaż tych paneli zajmuje więcej czasu i wymaga większego doświadczenia ze strony wykonawcy, ale efekt wizualny oraz szczelność połączeń przewyższają rozwiązania klasyczne. To rozwiązanie często stosowane przy projektach nowoczesnych lub tam, gdzie dach jest mocno wyeksponowany. W praktyce o wyborze powinien decydować nie tylko wygląd, ale też stopień skomplikowania dachu, dostępność ekipy z doświadczeniem w danym systemie oraz oczekiwania inwestora co do trwałości i estetyki. Przy prostych połaciach obie opcje są funkcjonalne, ale przy bardziej wymagających geometrach panele na rąbek mogą wymagać więcej pracy na detalu. ___________________________________ Panele dachowe na rąbek PD-510 https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/panele-dachowe-blacha-na-rabek-stojacy/
    • Dzień dobry, chętnie wykonam badania gruntu pod domy jednorodzinne. Mogę też zweryfikować badania geologiczne przedstawione przez sprzedającego. Pomogę w decyzji o zakupie działki. Doradzę co zrobić jak na działce nawiercimy wodę lub co począć jak jej nie ma. Działam w województwach małopolskim, świętokrzyskim i na podkarpaciu. Zapraszam do kontaktu na priv.
    • Dzień dobry, sprawdzę i napiszę odpowiedź na PW. Marcin
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...