Skocz do zawartości

Duszno na poddaszu


Recommended Posts

Napisano

Przyszły upały i nie jestem w stanie wytrzymać na poddaszu. Jest okropnie duszno. Mam tam tylko okna dachowe. Jest jakiś sposób żeby się z tym uporać? Tanio?

Napisano

Poddasze wykończone i 35 cm wełny ?? Tam już jest wełna między krokiam tak zgaduję. No chyba, że tzw, deweloper poskąpił a po pewnym czasie izolacja termiczna się osunęła na dół i teraz latem jest pewno gorąco a zimą zimno.

Klimatyzator potrzebuje powietrza i najlepiej z zewnątrz. Bo potem będzie już mielił to schłodzone na poddaszu.

Markizy/rolety to dobry pomysł ale jeśli od środka to tylko placebo.

Ja bym zainwestował w osłony zewnętrzne  - producenci okien dachowych maja rolety dedykowane, zwijane do kasetek.

 

Napisano

Do powyzszych rad dodam takie bezinwestycyjna, mniej skuteczne, ale spróbować można:

otwierać okna od zmierzchu do rana - czyli gdy jest stosunkowo chłodno na zewnątrz. Zamykać, gdy jest gorąco na polu. 

Spróbować zrobić przeciąg w drugiej połowie dnia, gdy temperatura w środku się podnosi ponad zewnętrzną - za pomocą małych uchyleń okien, może drzwi wejściowych z klatki schodowej - chodzi o to by usunąć z poddasza gorące, przegrzane powietrze. Trzeba eksperymentować :14_relaxed:

Napisano

I zapomniałeś dopisać do tej porady aby zatrudniła pokojowego do pilnowania i wykonywania tych czynności.

Napisano

Witam,

Aby uchronić się przed upałami, możemy zaproponować użycie markizy.

Markiza redukuje ilość wpadającego światła do 76 %.

Jest to siateczka wykonana z polichlorku winylu, która pomimo czarnego koloru nie zasłania widoku na zewnątrz ani nie zaciemnia pomieszczenia.

Markizę instalujemy na zewnątrz. Kiedy nie jest Nam potrzebna, siateczkę możemy schować do kasetonu.

 

Pozdrawiam

Paulina

Konsultant VELUX

Markiza.png

Napisano

Trzeba buło być na Zlocie - prezentowano coś takiego:

zlot_forum_bd_2017_23_budujemydompl.jpg

Automat, zasilany solarnie - z dużymi możliwościami konfiguracyjnymi 

large.zlot_forum_bd_2017_19_budujemydomp

  Dnia 21.06.2017 o 20:02, mhtyl napisał:

I zapomniałeś dopisać do tej porady aby zatrudniła pokojowego do pilnowania i wykonywania tych czynności.

Rozwiń  

 

:D

Napisano
  Dnia 22.06.2017 o 07:22, bajbaga napisał:

Trzeba buło być na Zlocie - prezentowano coś takiego:

 

Automat, zasilany solarnie - z dużymi możliwościami konfiguracyjnymi

 

Rozwiń  

Widać ewidentnie, że producenci śledzą rynek i starają się ułatwić życie Klientom.

Powiem z własnego, krótkiego doświadczenia - nie zna życia ten, kto nie mieszkał na poddaszu a te okna powinny być jedynie dodatkiem do rolet. Są na wagę złota  :)

Napisano
  Dnia 22.06.2017 o 07:27, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

....nie zna życia ten, kto nie mieszkał na poddaszu a te okna powinny być jedynie dodatkiem do rolet. Są na wagę złota 

Rozwiń  

Wężykiem ...............

Ps. Jakoś tak, w moim rozumieniu, to "toto" z postu #8 markiza nie jest (przynajmniej z tego zdjęcia taka "funkcja" nie wynika) - no ale ja nie ........., to pewnie mylę się. :icon_cool:

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...