Skocz do zawartości

Ocieplenie stropu


Recommended Posts

Planowane rozwiązanie z ociepleniem wełna to nie najlepszy pomysł. Podłogę lepiej wykonać jako wylewkę betonową na podsypce keramzytowej lub użyć posadzkowych płyt gipsowo-włóknowych, a izolację cieplną ze styropianu zamocować na suficie piwnicy. W wariancie ocieplenia od środka konieczna jest skuteczna izolacja paroszczelna na warstwie wełny i pod panelami.

Link do komentarza

Ja bym zrobił tak kolejno w górę:

strop kleina, jeśli trzeba wylewka wyrownawcza (ew. keramzyt), izolacja przeciwwilgociowa, legary, między nimi welna mineralna.

Na legarach płyta OSB (miedzy wełną min. a OSB przynajmniej 3 cm pustki powietrznej).

Na osb izolacja przeciwwilgociowa i panele 

Podłoga zdylatowana od ścian z otworami wentylacyjnymi w listwach przypodłogowych. 

Dlaczego wełna - bo wytłumi dobrze - ale na nią nie dałbym żadnej folii - bo jest wentylowana pustka powietrzna.

Od strony piwncy na stropie - jak pisze BD w #2 - styropian.

A jaki ten stropod spodu - plaski czy łukowy? bo różne są te Kleiny...

 

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Strop nad piwnicą powinien zostać zaizolowany zarówno przed wilgocią, która może pojawić się w piwnicy i przed wychłodzeniem podłogi na parterze. Izolacja styropianem będzie optymalnym rozwiązaniem z uwagi na jego dużą odporność na zawilgocenie i  skuteczną ochronę przed wychłodzeniem. Materiały izolacyjne np. DALMATYŃCZYK dach-podłoga lub styropian grafitowy TERMONIUM dach-podłoga, nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń podczas układania na stropie lub między legarami. W pierwszej kolejności należy rozłożyć folię budowlaną, która będzie pełnić role paroizolacji, zapobiegając przedostawaniu  się pary wodnej (wilgoci) w kierunku pomieszczenia. Płyty styropianowe mogą być układane pomiędzy legarami, a ewentualne szczeliny można wypełnić pianą poliuretanową.

Link do komentarza
  • 3 lata temu...

Nie zakładając nowego tematu chciałem zapytać o właściwy sposób ocieplenia stropu, gdzie nie ma ścianki kolankowej. Planuje dać : folia - 20 cm styropianu (2x10) folia i 6-7 cm wylewki betonowej. Poddasze nie będzie mieszkalne i będzie służyło  tylko do przetrzymywania tego co używa się sporadycznie.

Między krokwiami chcę do murłaty dokręcić odpowiednio docięte kawałki płyty osb na wysokość  wyznaczającą górę wylewki. 

 

Pytanie moje brzmi jak wymanewrować między krokwiami, bo łączenie z murłatą będzie pod poziomem wylewki. Planuje zrobić dylatacje ze styropianu 5 cm ? w miejscu styku z betonem. Czy takie rozwiązanie jest akceptowalne ?

 

Na zdjęciu zaznaczyłem jak wychodzi poziom wylewki.

ocieplenie.jpg

Link do komentarza
20 minut temu, Tymianek napisał:

Poddasze nie będzie mieszkalne i będzie służyło  tylko do przetrzymywania tego co używa się sporadycznie.

na ostatni strop powiinno sie dać 35 do 40 cm  termoizolacji.

jeśli ma tam być powierzchnia na przecowanie przedmiotów - trzeba przewidzieć jakąć podłogę.

Link do komentarza

Układanie wylewki na tak użytkowanym strychu nie ma sensu, zwłaszcza, że tylko niewielka jego część będzie dostępna ze względu na ograniczoną wysokość.  Na dachu jest  ułożona FWK, a termoizolację w pasie przy murłatach trzeba zrobić z wełny mineralnej. W części użytkowej podłoga może być  z desek, płyt OSB opartych na legarach i słupkach z wypełnieniem wełną przykrytą folią paroprzepuszczalną.

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i instalacje (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Przepisy ppoż. mówią, że tak blisko granicy nie wolno stawiać domu. O płocie niczego nie mówią.  A skoro dom się jednak postawił, to niech teraz dom się martwi przepisami. Płot nie musi.
    • Najwyższy czas zlikwidować tę służebność, niestety to droga sadowa. Pamiętaj jednak, ze działka ze służebnością mocno zmniejsza swoją wartość.
    • Nie mam zamiaru się gniewać z sąsiadem, ma służebność nie wiadomo po co, ponieważ posuada swój własny wjazd z innej strony i dodatkowo nie respektuje żadnych zasad mimo rozmów z nim. Przekracza służebność, obiecuje że nie będzie tego robił a za chwilę jest to samo
    • U mnie było podobnie. Działki po bokach ogrodzone, bez zgody właścicieli abym mógł do swojej działki doprowadzić media, nie naruszając tych ich. Wymyśliłem że zrobię toew tej drodze ze służebnością. Kosztowało mnie ogromne ilości alkohol aby się integrować, kupowanie roślin fajnych do nasadzenia w miejscu odkładanych przez koparkę z wykopu ziemi, pogodzenia się że kiedy już za swoją ciężką kasę zrobiłem dojazd, wciąż parkowali mi on i jego goście pod bramą wjazdową, że nie mogłem wyjeżdżać i musiałem prosić aby mi na to pozwoli. Nauczyłem się jednego. Nigdy! Nigdy nie kupiłbym więcej działki, do której dostęp miałbym tylko wtedy, gdy ktoś mi na to pozwoli.     Nie gniewaj się z sąsiadem. Zgodzę daj na sprawy mało istotne. Trawa odrośnie. Rośliny nasadzisz. Ale będziesz miał pewność że kiedy pojedziesz na narty, do Egiptu latem, czy teściów odwiedzić na Wielkanoc, sąsiad zajrzy czy ktoś się nie szwęda na posesji, podkarmi kota, a nawet gdy zaufasz i się zaprzyjaźnisz - podleje w domu kwiaty 
    • Dla większości inwestorów dach to pokrycie. Dlatego interesuje ich głównie kolor i wzór blachy czy dachówki. Ukryta pod pokryciem konstrukcja, najczęściej w postaci drewnianej więźby, już tak ciekawa nie jest, a to właśnie ona ma zasadniczy wpływ na trwałość dachu i bezpieczeństwo domowników. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budownictwob2b.pl/dachy/baza-wiedzy/51002-wiezba-dachowa-wazny-element-dachu
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...