Skocz do zawartości

Zasady planowania łazienki


Recommended Posts

Projektanci wnętrz często uznają aranżowanie łazienki za zadanie bodajże najtrudniejsze, w porównaniu z resztą domowych wyzwań. I nierzadko tak jest w rzeczywistości, ponieważ nawet przy małej łazience opracowanie koncepcji wstępnej, a potem szczegółowej, polega na uwzględnieniu wielu parametrów technicznych i szczegółów, które wymagają konsekwencji i specjalistycznej wiedzy oraz pochłaniają czas. Od przyszłych użytkowników to zadanie wymaga natomiast konkretnego określenia potrzeb i oczekiwań, a potem… nastawienia się na niemałe nakłady finansowe.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wystroj-wnetrz/lazienka/a/23388-zasady-planowania-lazienki

Link do komentarza
8 godzin temu, Pomocnik napisał:

Projektanci wnętrz często uznają aranżowanie łazienki za zadanie bodajże najtrudniejsze, w porównaniu z resztą domowych wyzwań.

Im mniejsza - tym trudniejsza. Jest jeszcze kwestia ilości wykorzystujących ją osób.

Podobnie trudnym zadaniem jest kuchnia. w dodatku z jadalnią. I teraz, gdy fora dla domowych mistrzów gotowania biją rekordy popularności. Taki byle wnęką kuchenną się nie zadowoli.

Ale rzecz zaczyna sie od projektu budowlanego, projekt wnętrza jest kontynuacją - dobrze, jeśli ten początkowy etap otwiera szersze możliwości dla projektanta wnętrz.  

Link do komentarza
  • 3 lata temu...

Planując łazienkę, warto dobrze przemyśleć projekt umywalki. Użytkujemy ją po kilka, kilkanaście razy dziennie. Musi być wygodna, mieć miejsce na odstawienie mydła oraz innych kosmetyków. Szczególnie fajnym rozwiązaniem są umywalki, w których misa i blat stanowią jedną bryłę.

Mam naprawdę dużo miejsca na kosmetyki, misa jest idealnie dopasowana i dzięki temu, woda się nie rozchlapuje. Jestem bardzo zadowolona, na umywalce nie widać żadnych zarysowań, a przez zastosowanie odpływu liniowego całość ma nowoczesny wygląd.

Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...

Szanowny Adminie;)
Projekt małej łazienki, a trudności napotykane przy jej planowaniu i aranżacji...

Wiele zależy również od wykończenia, dlatego ważny jest projekt łazienki.

  • Lepiej jest zrezygnować z podwieszanych sufitów, ponieważ natychmiast odetną dodatkowe dziesięć centymetrów od pomieszczenia. Dobrym rozwiązaniem są plastikowe panele lub lustrzany sufit. Wydaje ci się, że łazienka jest dwa razy większa niż w rzeczywistości.
  • Lepiej zrezygnować z małych płytek i ozdobnych ozdób i pozostać na jak najbardziej ciągłych pokryciach. Na przykład ściany można częściowo pomalować lub przykleić tapetą - zajmą trochę mniej miejsca i będą wyglądać solidniej. I zapomnij o świetle w małych pomieszczeniach. Możesz uczynić łazienkę przynajmniej czarną, a może nawet wydaje się bardziej przestronna.
  • Nie bójcie się jasnych akcentów, ale lepiej wybrać opcje monochromatyczne: dzięki nim uczucie ciasnoty zostanie zastąpione chęcią zbadania szczegółów. Powierzchnie błyszczące, w tym kolorowe, sprawdzają się równie dobrze jak lustra. Może powinniście wybrać podobne meble lub panele ścienne?

Możliwości są ogromne

PROJEKTANTA ŁAZIENEK MOŻE OGRANICZAĆ JEDYNIE WYOBRAŹNIA

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok temu...
Gość sceptyk poznawczy
Łazienka jest najmniej za to najczęściej użytkowanym pomieszczeniem w domu. W efekcie powinna być ergonomiczna, efektywna energetycznie i w aspekcie użycia wody i zimnej i ciepłej. Tymczasem staje się źródłem marnotrawstwa i wody i energii oraz przede wszystkim pieniędzy, przez szaleńcze pomysły i inwestorów i projektantów. Ludzie są w stanie wydać każde pieniądze na bajeranckie kafelki, deszczownice wielkości sufitu i wszelkie możliwe bajery. Łazienka za 300 tys. to jest zwycięstwo idei nad zdrowym rozsądkiem, bo taki wydatek nie ma szans się zamortyzować, czyli jest czystym zbytkiem. W kuchni za 100 tys. przez 20 lat można ugotować 7,2 tys. obiadów czyli każdy obiad kosztuje na starcie 15 zł. Ile kosztuje kąpiel - 45 zł. Ale jak znam życie nikt tego tak nie liczy. Bo nic tak nie cieszy jak zazdrość sąsiadów.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...