Skocz do zawartości

Wystrój ściany przy kominku?


Ermenegildo

Recommended Posts

Moim zdaniem zegar i kinkiet ze zdjęcia nie pasują do "stylu rustykalnego".
Szczerze mówiąc ja tam nie widzę żadnego stylu. Możesz dać tam cokolwiek, ani to nie zaszkodzi, ani nie pomoże.

Jeżeli jednak, mimo wszystko podoba Ci się wystrój tego zakątka, to nie przejmuj się zdaniem innych i wstawiaj, co uważasz.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Styl rustykalny wyglądem i klimatem nawiązuje do drewnianych dworków i wiejskich zamożnych chat. Pierwsze skrzypce gra tutaj drewno rodzimych, polskich gatunków z widocznymi sękami, pęknięciami i charakterystyką starzenia się. Inne materiały właściwe dla stylu rustykalnego to kamień, cegła, żeliwo, kute żelazo, miedź i ceramika. Styl rustykalny ma w sobie dużo przytulności i swojskości, jednak łatwo „przerysować” takie aranżacje i sprawić, że zaczną przytłaczać. W stworzeniu rustykalnej aranżacji nie chodzi przecież o realizację scenografii, a raczej zabawę wnętrzem współczesnym, które świadomie stosuje pewne zabiegi dekoratorskie by nadać pomieszczeniu ciekawą atmosferę. Oto kilka wskazówek:
1) Jasna, lekka kolorystyka -jasne drewno, kamień, kolory ścian i dodatków (to gwarancja tego, że pomieszczenie pozostanie „świeże”.)
2) Wprowadzenie elementów współczesnych, minimalistycznych (lampa jest rustykalna, ale abażury lamp w połączeniu z elementem koła to już zbyt wiele... Pomalowanie koła na jasny kolor lub zdjęcie ciemnego lakieru oraz wymiana abażurów na nowe białe i proste, zdecydowanie poprawi jej wygląd.
3) Autentyczność materiałów – źle w takich wnętrzach wyglądają materiały drewnopodobne, panele i laminaty. To styl, który ceni sobie naturalne materiały ale posiadające tradycyjny rodowód. Stal nierdzewna to synonim wnętrz nowoczesnych.
4) Bez przesady -współczesne aranżacje rustykalne powinny cechować się umiarem i powściągliwością. Tutaj podobnie jak w innych stylach „mniej znaczy więcej”. To styl który najbardziej ociera się o kicz dlatego warto grać jakością nie ilością.
5) Motywy przyrodnicze – tapicerki mebli, wzory tapet, malowidła ścienne – to elementy właściwe dla pojawiania się wzorów roślinnych.
Zegar w powyższej aranżacji jest bardzo fajny, jednak bardziej pasuje do stylu klasycznego lub loftowego. Rustyklne są raczej szafowe zegary z wahadłem (albo kukułką) lub tradycyjne budziki. Jeśli jednak kinkiet stanie się mniej dekoracyjny a pod zegarem stanęłaby jasna, drewniana, bielona komoda albo skrzynia posagowa to zegar mógłby zostać icon_smile.gif

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...

zegar jeszcze może byc, wg mnie bardziej ma klimat vintage ale domyślam sie że chodzi ogólnie o klimat starodawny. Powiesiłabym tam jakies fajne ramki postarzane ze zdjęciami, a kinkiet bym zmieniła na jakiś bardziej metalowy. Obraz też by sie mógł fajnie sprawdzić np kolory sepii http://www.dobrasztuka.pl/products/view/obraz_spokojne_turkusowe_drzewo_obrazy_recznie_malowane_na_plotnie_1525a-1222

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Nie widać żeby siadał. Przynajmniej patrzę po chudziaku że jest na tym samym poziomie
    • Duży błąd. Moja zona przez lata prowadziła tematy remontów w spółdzielni i mówi, że w takiej sytuacji winniście wszyscy iść na zebranie najpierw osiedlowe, a później Walne i wyrzucić zarząd na zbity pysk. U nas w mieście miałbyś o zrobione za darmo.   Przede wszystkim balkon najczęściej traktowany jest jako element elewacji, a więc część wspólna, dlatego niezależnie od własności mieszkania, zarządza nim ten, kto zajmuje się elementami wspólnymi. A to o czym Ty piszesz, to są bardzo rzadkie przypadki i raczej nie w spółdzielniach a w wyjątkowych wspólnotach. Dlatego pytałem o zarządzającego budynkiem. W spółdzielni to niemożliwe.
    • Przyjrzyj się jak mają zrobione to zabezpieczenie, porozmawiaj z właścicielami balkonu...   Rozmawiaj w spółdzielni... może planują jakieś remonty i może to uwzględnią w swoich planach...   Balkon - o ile nie jest to inaczej w akcie notarialnym sformułowane - jest własnością spółdzielni i ona powinna wadę usunąć...   Nie bardzo wiem dlaczego nie ma na tych balkonach okapników blaszanych zamontowanych pod wylewką na balkonie... A na Twoim balkonie, za balustradą widać obróbkę blaszaną?   Wszystkie  balkony, które remontowałem u nas, mają obróbkę blaszaną i co najwyżej była potrzeba wymiany blachy, co wiązało się z ingerencją w płytę balkonową, dodatkowym doszczelnianiem, nową - albo fragmentem nowej wylewki i ponownym układaniem płytek na podłodze balkonu... Tym powinna zająć się firma, zatrudniona przez spółdzielnię, albo inny wykonawca, który wystawi fakturę, a spółdzielnia rozliczy tę fakturę... W moim przypadku spółdzielnia miała jakieś ryczałty, zwracane mieszkańcom...   O ile Spółdzielnia nie będzie chciała z jakichś tam powodów zadziałać, i jak będziesz już tam na własną rękę coś kombinował - po zakomunikowaniu tego zarządcy budynku - możesz zamontować (lub to zlecić) kapinos - pas blachy wzdłuż krawędzi "sufitu" balkonu, wystający na zewnątrz balkonu, z małym spadkiem i doszczelniony od zewnątrz silikonem dekarskim...  Do tego potrzebna będzie dość długa drabina, z której dostaniesz się na wysokość balkonu na drugim piętrze... albo zwyżka - tak byłoby najbezpieczniej...  
    • Spółdzielnia mieszkaniowa, podejrzewam że będą mieli gdzieś, u mnie w bloku większość balkonów tak wygląda że są łuszczenia na sufitach , to samo na osiedlu, raczej mieszkańcy sami ogarniają we własnym zakresie 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...