Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Wylewka samopoziomująca na poprzedniej warstwie wyrównawczej

Recommended PostsWitam,

Wykonywanie wylewki samopoziomującej na wcześniej wykonanej wylewce jest jak najbardziej dopuszczalne. Oczywiście muszą być tutaj spełnione warunki dotyczące przygotowania podłoża wymienione w karcie technicznej wylewki, która ma być wykonywana.
Generalnie wcześniej wykonana wylewka podłoża musi być nośna, wysezonowana i dobrze wyschnięta, a jej powierzchnia oczyszczona przez szlifowanie z substancji, które zmniejszają przyczepność (z zanieczyszczeń jeśli takie pojawiły się na posadzce, z mleczka cementowego, które wytrąca się na powierzchni wylewki po jej wykonaniu).

Po szlifowaniu powierzchnia wylewki powinna być dobrze opylona (zamieciona miękką szczotką lub jeszcze lepiej odkurzona mechanicznie) i zagruntowana zgodnie z zaleceniami producenta wylewki która ma być stosowana.
Dobierając wylewkę trzeba pamiętać aby nie była mocniejsza tj. wyższej klasy niż wcześniej wykonana (mogłoby to doprowadzić do powstawania jej pęknięć i odspojeń od podłoża).
Oczywiście przed wykonaniem wylewki należy ułożyć dylatacje brzegowe oraz w zależności od potrzeb dylatacje przeciwskurczowe i konstrukcyjne.

Pozdrawiam
Jarosław Pacierz
Menadżer Produktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, mój sąsiad do tej pory nie rozumie, że mocna szlichta na miękkim styropianie nic nie da. Potem się dziwić, że ludzie opowiadają niestworzone rzeczy o chemii budowlanej takiej lub innej marki zamiast się przyznać, że spartaczyli robotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

No właśnie, mój sąsiad do tej pory nie rozumie, że mocna szlichta na miękkim styropianie nic nie da. Potem się dziwić, że ludzie opowiadają niestworzone rzeczy o chemii budowlanej takiej lub innej marki zamiast się przyznać, że spartaczyli robotę.Nie bez powodu są styropiany różnej gęstości: Elewacja, Podłoga, Parking. Podłoże to tylko jedna warstwa ustroju zwanego podłogą i o ile mi wiadomo - od dołu idąc - warstwy muszą mieć największą twardość z uwagi że stanowią element nośny dla kolejnej warstwy nad nią. Ostatnia warstwa musi być jednak dobrana tak by wytrzymac obciążenie użytkowe itd itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...