Skocz do zawartości

Kanaliza, czy takie rozwiązanie jest poprawne?


Recommended Posts

Poniżej umieszczam szkic części kanalizy jaka ma być u mnie wykonana. Chcę się poradzić w sprawie odprowadzenia od miski ustępowej. Narysowałem jedyną możliwą drogę. Wszystkie zakręty sklejam z dwóch kolan 45' lub trójnik 45' + kolano 45'.
Moje pytanie czy takie rozwiązanie da radę? Nic nie będzie się zapychać? Zaznaczam innej drogi nie ma.
Prawy górny róg miska ustępowa, pozostałe dwa elementy to umywalki. Od ustępu rura fi 110, od umywalek fi50. Odcinki po około jeden metr każdy.
Link do komentarza
Cytat

Układ rur w rzucie poziomym nie budzi zastrzeżeń a instalacja będzie działać jeśli zapewnione będą odpowiednie spadki w kierunku odpływu oraz napowietrzenie rur na zakończeniu rury 110 (zawór napowietrzający).



Podkreślenia - nie zapominaj.
Napowietrzanie kanalizy - to jeden z najważniejszych, a często ignorowanych przez inwestora warunków jej dobrego funkcjonowania.
Dobre napowietrzanie to podstawa zadowolenia.
Nikt mnie nie przekona że najlepiej zapewnić jej to nie na końcu.
Na początku instalacji zawsze będzie skuteczna.
Trzymaj się tej drogi.



Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Przede wszystkim wyprowadzenie ponad dach musi mieć pion. U Ciebie to ta rura narysowana z lewej strony, średnicy 160 mm to kanalizacja zbiorcza? Pion wyprowadzony ponad dach powinien być możliwie blisko miski ustępowej. Ewentualnie jeszcze zawór napowietrzający 50 mm w pobliżu umywalki - żeby nie wysysało wody z syfonu. Edytowano przez Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...