Skocz do zawartości

Jak wybierać odkurzacz centralny, w pytaniach i odpowiedziach


Recommended Posts

Jednostki centralne różnią się między sobą rozwiązaniami konstrukcyjnymi, parametrami technicznymi, metodą filtracji powietrza, głośnością, wielkością, ceną i okresem gwarancji. Niektóre z tych parametrów w znaczący sposób wpływają na jakość i wydajność odkurzania.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/centralne-odkurzanie/a/20044-jak-wybierac-odkurzacz-centralny-w-pytaniach-i-odpowiedziach

Link do komentarza
Gość Sprzątaczka
Na jednostce centralnej najważniejszy jest wskaźnik zapełnienia kubła śmieciami bo jak tego wskaźnika nie ma to trzeba co chwilkę otwierać kubeł i patrzeć czy nie przesypuje się przez krawędzie. Dużo też mówią komunikaty o błędach. To bardzo dobre rozwiązanie. Brakuje tylko wskaźnika wilgotności i temperatury wszak śmieci w kuble mogą się samozapalić :)
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
Dlaczego nie wspominacie słowem o Hide a Hoss (czy jakoś tak)?
Ten rodzaj instalacji bije na głowę standardową ponieważ cały wąż, po odkurzaniu automatycznie wciągany jest do środka instalacji. Dzięki temu nie musimy posiadać dodatkowego miejsca w szafie na schowanie naprawę dużego gabarytowo węża. Bez obaw wąż znajduje się wtedy w specjalnym pokrowcu i jest czysty.

Chętnie dowiedziałbym się coś więcej na temat jednostki jaka powinna być używana w tym systemie, ponieważ podobno powinna być nieco mocniejsza.
Link do komentarza
  • 4 lata temu...
Gość Dociekliwy
Bez względu na wybór marki, uważam, że deweloperzy powinni kusić tym rozwiązaniem nabywców domków jednorodzinnych. Skoro tyle mówi się o komforcie i zdrowiu, czemu nie może to być wartość dodana?
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...

Prawdą jest, że jeśli Developerzy sprzedają swoje domy "na pniu", to nie są zainteresowani ponoszeniem dodatkowych kosztów w żadnym zakresie zwiększającym wartość domu, bo i tak znajdą klienta na wersję w najniższym standardzie. Wystarczy, aby zamontowali samą podstawową instalację do odkurzacza centralnego. To nie kosztuje wiele, a przyszli mieszkańcy już będą mogli dopasować sobie dowolną jednostkę centralną. A korzyści na przyszłość, wiadomo. Zdrowy i czysty dom. 

Dnia 3.12.2015 o 07:38, Gość vinci napisał:

Dlaczego nie wspominacie słowem o Hide a Hoss (czy jakoś tak)?
Ten rodzaj instalacji bije na głowę standardową ponieważ cały wąż, po odkurzaniu automatycznie wciągany jest do środka instalacji. Dzięki temu nie musimy posiadać dodatkowego miejsca w szafie na schowanie naprawę dużego gabarytowo węża. Bez obaw wąż znajduje się wtedy w specjalnym pokrowcu i jest czysty.

Chętnie dowiedziałbym się coś więcej na temat jednostki jaka powinna być używana w tym systemie, ponieważ podobno powinna być nieco mocniejsza.

Hide a Hose, Flexin, to różne nazwy na ten sam system chowania węża w ścianie. Przy zastosowaniu specjalnych węży bez pokrowca, każda przyzwoita jednostka centralna poradzi sobie ze schowaniem węża do instalacji. Długie węże z pokrowcem (15, 18 m) wymagają urządzeń o stopień mocniejszych niż wynika z wielkości domu do którego się je dopasowuje. Nie ma tu znaczenia, czy to urządzenie w technologii Split, czy kompaktowe. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam nadzieję że to tylko brak przecinka, bo Termet a Bosch to dwie różne firmy. Jak chcesz iść teoretycznie w coś lepszego, to zapłacisz po prostu więcej za to samo, tylko bardziej markowego. Ja byłem o krok od Wiessmana, ale właśnie dostęp do ustawień serwisowych i kilka tysięcy zł przekonało mnie do Termeta. Vitodens jest według najmniej awaryjnym kotłem gazowym, choć nie wiem czy wartym tych kilku tysięcy więcej. Co do LPG to chyba tylko dysza jest inna i być może ustawienia typu skład mieszanki, a tak to chyba każdy kocioł z zamkniętą komorą jest do tego i tego gazu przystosowany. Ja w swoim Termecie miałem jedną usterkę, co może już świadczyć o jakości części czy wykonaniu. Naczynie przeponowe miało fabrycznie nabite za duże ciśnienie i jakaś rurka była przytkana, ale kocioł cały czas chodził, także nie było tak, że zdechł. Na gwarancji serwisant przyjechał i wymienił naczynie, a tak to śmiga bezawaryjnie. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Witam co do ociepleń mowa tu o zewnętrznym styropianie 15 okna kilkuletnie ale na dole bedzie wymiana tam gdzie jest ich najwiecej na nowe itd .Dach jest z blachodachówki jest tam wata szklana itd. Poddasze jest użytkowe ok 50 m na dole ok 100. Grzejniki Grzejnik stalowe Purmo.Dotychczas jest to ogrzewane ekogroszkiem plus zasobnik na wode 120 l. Co do kotła to myslałem o Termecie Boschu choc nei wiem czy lata na lpg czy tylko na gazie ziemnym oraz np VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF jedynie zasobnik na wode myslałem by podbiąć z ACV SMART 210 litrów np.
    • Jakbyś chciał odrolnić to możesz sprawdzić koszta w kalkulatorze https://kalkulator-dzialki.pl/
    • Możesz sprawdzić to w 15 sekund w darmowym kalkulatorze https://kalkulator-dzialki.pl/ 
    • Dzień dobry,  W urzędzie marszałkowskim złożyliśmy pismo i wniosek o zmianę uchwały w sprawie zmniejszenia ze 100 m. Do 50 m. możliwość zabudowy działek od linii brzegowej jeziora. Działki są praktycznie obok siebie, grunty rolne klasa VI z. Obecnie uprawiane, orane i talerzowanie. Brak jakiejkolwiek zabudowy. Urząd Marszałkowski wysłał prośbę do PINB celem skontrolowania tych działek pod kątem samowoli. Dostaliśmy pismo z PINB zawiadamiający o takiej kontroli. Czy PINB może kontrolować działkę, na której nic nie ma? Ani budynku, ani stodoły, nic.  Działka nie ma warunków zabudowy nawet! Jakież było moje zdziwienie gdy przyjechali dzisiaj skontrolować jedną! Działkę. Wyglądało tak: to tą działka? Tak. Nie jest zabudowana. Nie jest jak widać. Zrobienie 2 czy 3 zdjęć i odjazd. Całość trwała 3 minuty. Pozostałe działki są w ciągu nad jeziorem. Kolejna działka kontrola za miesiąc. I tak kilkanaście razy. Trzeba być na takiej kontroli. Wolne w pracy trzeba brać. Jaki jest problem aby zrobić sobie spacer 15 minutowy nad jeziorem i za jednym przyjazdem zrobić zdjęcia pól? Podkreślam. Nie ma na nich nic. Nawet pola nie mają jeszcze WZ Co robić? Jeśli nadal będą tak działać jak inspektor zapowiedział to informacja zwrotna do urzędu Marszałkowskiego że nie ma samowoli nadejdzie w połowie przyszłego roku.l kalendarzowego. Co robić? Dodam jeszcze że w piśmie zawiadamiających z PINB o kontroli powołują się na paragrafy które odnoszą się do budowli, placów budowy i zgodności z planami budowy. Kontrola też jest nazwana kontrola budynków (kiedy takich budynków tam nie ma)
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...