Skocz do zawartości

piecyk gazowy minitermTurbo


Michał99

Recommended Posts

Napisano
Witam

Jak w temacie mam pytanie odnośnie piecyka gazowego minitermTurbo, jego moc nominalna wynosi 26 kW i moje pytanie:

czy taki piecyk o takiej mocy jest dobrze dobrany do mieszkania(domek parterowy) o powierzchni 36 m2??
z odczytów licznika wychodzi na to, że przy obecnych temperaturach zużywa 5m3 gazu dziennie co miesięcznie uszczupla moj portfel o ok. 350zł ;/ boję się co będzie jak przyjdzie prawdziwa zima..

proszę o jakieś rady ponieważ nie mam zielonego pojęcia o piecykach gazowych..

można zmniejszyć jego moc? w instrukcji pisze ze jego moc można zmniejszyć do 7kW

proszę o rady!

pozdrawiam
Napisano
Cytat

Jak w temacie mam pytanie odnośnie piecyka gazowego minitermTurbo...


Myślę że ten kociołek już pracuje ze zmniejszona mocą, bo DTR-a mówi że on potrafi zużywać i 3m3 gazu na godziną.
Tu problemem może być fakt że domek o 36m2 przy obecnych temperaturach potrzebuje do ogrzania aż takiej ilości ciepła.
Bo zakładam że dziennie dwóch wanien gorącej wody do kąpieli nie zużywacie.
Napisano
raczej nazwał bym to szybkim myciem ;) czyli nie ma jakiegoś sposobu na zmiejszenie zużycia gazu w tym piecyku? zapisywałem dzisiaj jak pracuje i przy ustawieniu 60C na kotle, na sterowniku pokojowym 19,5C włacza się srednio na 10 minut co półtora godziny.
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Cytat

raczej nazwał bym to szybkim myciem ;) czyli nie ma jakiegoś sposobu na zmiejszenie zużycia gazu w tym piecyku? zapisywałem dzisiaj jak pracuje i przy ustawieniu 60C na kotle, na sterowniku pokojowym 19,5C włacza się srednio na 10 minut co półtora godziny.


Ustaw 45 C na piecu i porównaj jak na moje oko 30% mniej weźmie tylko porównaj temp. zew.
Napisano
ok sprawdze to ustawienie icon_smile.gif a mam też pytanie odnośnie podgrzewania wody, czy to normalne ze piecyk zaczyna podgrzewać wodę dopiero gdy kran odkręce ze tak powiem na MAX??
Napisano
W kranie musi lecieć odpowiednia ilość wody na minutę aby piec się załączył. Musisz ten parametr poszukać w instrukcji.
Raczej nie jest to prawidłowe - chyba że z kranu leci naprawdę mało wody.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • dżwięk z drogi odbija się od domu, dzięki czemu jest głośno na tarasie - znaczy głośniej - bo masz dwa dźwięki - bezpośredni i odbity. Jeśli masz taras zadaszony, to tym bardziej hałas się nawarstwi. Nie wiem, jaki masz taras - ale spróbuj zasłonić go od strony tego dźwięku bezpośredniego z drogi i sprawdź natężenie dźwięku. Jeśli będzie ciszej, to spróbuj odsłonić go, ale wytłumić - nawt jakąś plandeką czy kocami powieszonymi przed ścianą, od której może się odbić ten dzwięk (jesli jest zadaszony, może odbijać się od sufitu czy co tam masz nad nim). A jak sprawdzisz - to będziesz wiedział, czy warto zrobić wytłumienie sciany tarasu bezodbiciowe. Lub sufitu nad tarasem. Loggie otwarte ażurowe balkonowe -  są np. świetnymi zbieraczami i wzmacniaczami dźwięku z ulicy.   Taras nakryty jest takim odpowiednikiem loggii.
    • Pamiętam swoją pierwszą i ostatnią noc w Nowej Hucie, jak kombinat szedł pełną parą całą dobę i tramwaje też jeździły całą dobę, nie spałem chyba do 3ciej w nocy. Także jak człowiek się przyzwyczai do ciszy, to potem w drugą stronę raczej sporo gorzej. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Chodzi o usztywnienie konstrukcji. Nasza więźba ma już 60 lat i jest z cienkiego drewna ciosanego, odpornego na złamania, ale jest bardziej elastyczna niż z krokwi np 7×22cm. Koszt niewielki, bo na pokój 28m2 to raptem 600zł, a jak się mam martwić, że za parę lat spękają połączenia na płytach, to uważam to za słuszne rozwiązanie. Poza tym jak z tych krokwi wystają tylko haki, to dużo łatwiej jest najpierw połączyć wszystkie OSB i na to przykręcić GK, bo bez tego to już wyższa szkoła jazdy i ja w swoim przypadku sobie takiego rozwiązania bez OSB nie wyobrażam, gdzie obydwa skosy są w inną stronę krzywe, a ściany się rozchodzą na prawie 10 centymetrów. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Oraz pory dnia i roku, godziny, pogody, ciśnienia atmosferycznego itd., itp., etc. W sumie zgadzam się, że takich danych nie ma. Nigdzie. Bo takie badanie kosztują krocie, a każde wyniki da się podważyć, wiec nikt nie ryzykuje.
    • Nie licz na to, że wyciszysz działkę do tych 35 - 40 dB w takim miejscu zlokalizowaną... Nawet kilkumetrowej wysokości ekran akustyczny - taki, jakie stawiają przy drogach szybkiego ruchu - nie załatwi tego Mieszkam 250 m od eSki, oddziela mnie od niej pas szerokości około100 m lasu mieszanego i słyszę każdy niemal pędzący pojazd (nie mówię o motocyklach z "ulepszonymi" wydechami ) - ekranu nam nie postawili... Około 700 m od okien jest linia kolejowa Warszawa - Lublin, od niej również "oddziela" nas pas ze 150 m szerokości lasu, również mieszanego... Słychać każdy przejeżdżający skład pociągu - o godzinie  +- 23:40 przejeżdża skład 43 wagonów z węglem Zupełnie inaczej słychać samochody i pociągi w suche dni, a inaczej "po rosie", gdy powietrze jest mocno wilgotne - wtedy wydaje się, że jeżdżą one tuż pod oknami Zaznaczam, że las jest mieszany, bo jest różnica zimą, a miesiącami, gdy są gęste liście na drzewach... Nie mierzyłem natężenia hałasu, ale BYŁ on mocno zauważalny w pierwszych tygodniach zamieszkania - po jakimś czasie przestaje się słyszeć te hałasy, przestają być zauważalne, przeszkadzające i uciążliwe... czasami się je słyszy, ale ucho przyzwyczaja się... Można próbować odgradzać się parkanami, szpalerami tui, czy innych roślin, ale i tak trzeba będzie zaakceptować pozostałe szumy i odgłosy...   Albo szukać innej lokalizacji     Podejrzewam, że takie dane uzyskasz tylko doświadczalnie dla określonej lokalizacji...
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...