Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,mam taki problem chciałbym przedłużyć nieco okap dachu dach dwa spady coś koło 45 st,jest pełne deskowanie i papa,mój kolega który będzie to robił od niedawna dekarz cieśla itp;)ale coś tam dachów robił i myśle że z venecją sobie poradzi,proponuje mi do krokwi dobić kawałki desek np 90 cm i te 20 cm przedłużone by było a szczyty to wysunąć blache na łatach(2.5x5) za krokwe szczytową a do łat dobić prostopadle deske jak krokwa niby i wydaje mi sie np taka deska 16 przybita do łat 2.5x5 coś kiepskim rozwiązaniem ,mało stabilnym dlatego pytam jak sensownie to zrobić chyba że ten jego pomysł jest sensowny.
Link do komentarza
aha tzn załapałem chodzi o tą część gdzie jest front tu gdzie rynny a widziałem gdzieś Twoją wypowiedź Mistrzu Janie o wysunięciu łat i pod spodem deski około 3.5 cm do łat(chodzi o szczytową część okapu)tylko teraz pytanie moje jak z podbitką a no a ten mój dekarz mowił że do łat trzeba deske dokręcić szerokośći krokwi prostopadle wydaje mi się że to będzie się słąbo trzymać kurcze kiepski z wyobraźnią jestem nie masz może jakiś fotek tego typu operacji;)bo dekarz to mój kolega który co prawda dachów kilka zrobił ale nie chce żeby zaproponował mi coś co "się robi" ale jest kiepskim rozwiązaniem(ostatecznie moge nie przedłużać tego okapu ale bym wolał to zrobić';)
Link do komentarza
aha;)zrozumiałem:)w końcu:)szkoda że zarówno krokwie jak i z boku były z zapasem;)ale tak to wyszły oszczędności murarz za darmo zrobił mi dach,to teraz na deski i kawałki krokiew to zapłace;)a zapas został obcięty bo murarz nie policzył styropianu;)a mówił po co Ci za duży okap żeby wiatr miał co robićicon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
    • Witam Jaki tani kocioł jednofunkcyjny kondensacyjny polecacie do ogrzewania podłogowego domu 180m2?   Dom jest parterowy i posiada dwa rozdzielacze, jeden 10 pętli grzewczych a drugi na poddaszu 9 pętli.       
    • Chodzi o ogrodzenie tuż przy domu sąsiada ponieważ teraz jest wjazd (ten prostokąt pomarańczowy ) który ma tylko jedną ścianę z lewej strony i brama która jest bliżej mojego domu a ta L'ka przy domu sąsiada i drodze miałaby być wykończeniem ogrodzenia, rzecz w tym, że nie wiem czy mogę postawić płot tuż pod oknami sąsiada.  Docelowo przeniesiona brama przy ulicy co będzie zgodne z prawem. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...