Skocz do zawartości

Firanki czy rolety?


Marcella

Recommended Posts

Pytanie do osób, które mają już doświadczenie w urządzaniu przestrzeni ... bo wierzę, że już wiedzą co jest ładniejsze, wygodniejsze, funkcjonalne. Moja kuchnia nie jest zbyt duża, ok. 8 mkw., w kwadrat i z jednym oknem wychodzącym na wschód. Zastanawiam się nad tym co wybrać: rolety czy firaneczki? Kuszą mnie i cudne rolety z motywem letnich kwiatów ale podobają mi się też delikatne, krótkie firanki ... Moi znajomi uprzedzają mnie, że firanki dają "ciepło" a rolety za to są modniejsze i ma się wrażenie, że nie "kurczą" sobą pomieszczenia ...
Kto ma co i dlaczego akurat tak?
Link do komentarza
Ja proponuje połączenie rolet bez wzoru i firan jak dobrze dobierzesz to całość będzie ładnie się komponowało. Montuje mnóstwo rolet i często widziałem same rolety w oknie ale czegoś tam brakuje właśnie firan. No chyba że ktoś ma tak ładnie zaprojektowany dom że same rolety to już wystarczający dodatek. Można jeszcze zastosować rolety rzymskie z ładnym materiałem i wykończeniami co może nam zastąpić i rolety i firanki.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...

Bardzo podobają mi się mleczne długie firanki z zasłonami, ale... po pierwsze: w kuchni mamy malusie okno, po drugie trzeba dobrze się ukryć przed sąsiadami i po trzecie niektóre krótkie firanki są takie... babcine :icon_smile: dlatego u nas zastosowaliśmy okrągły, podwójny karnisz, krótką (ale nie babciną! :P) firankę, grube zasłony. Do tego wszystkiego mamy rolety antywłamaniowe - ale nie był to nasz wybór(mieszkamy na parterze). Nasza kuchnia jest dość duża, dlatego mogliśmy sobie pozwolić na "zabranie" przestrzenii poprzez półokrągły karnisz :icon_smile:

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Zarówno firanki, jak i rolety to wyjątkowa dekoracja dla okna. Nowoczesne osłony wyposażone w specjalny mechanizm spełniają jednak wiele praktycznych funkcji: zwiększają energooszczędność okna, pozwalają na kontrolę promieni słonecznych, często umożliwiają także przesłonięcie szyby z góry lub z dołu. Dla osób pragnących połączyć klasykę z nowoczesnością idealnym rozwiązaniem okażą się rolety rzymskie.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
Faktycznie można spróbować połączyć jedno z drugim - większośc osób u nas tak właśnie robi. Ale ciekawszy efekt można uzyskać decydując się tylko na rolety. Tylko pytanie, czy okno wychodzi na sąsiadów albo ulicę? Bo jeśli tak ,to ja bym jednak postawiła na firanki
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 3 tygodnie temu...
Mi podoba się połączenie małych roletek, takich osobnych na każdą część okna, z krótką firanką. Z jednej strony mamy ochronę przed słońcem i wścibskimi sąsiadami (i trochę koloru w oknie), a z drugiej delikatną firankę, która moim zdaniem nadaje każdemu pomieszczeniu klimatu i uroku.
Link do komentarza
My przez jakis czas w domu nie mieliśmy firanek ale średnio się to preznetowało. Jestem zdania,ze wart jet jednak zainwestować bo taka porządna firanka to cała ozdoba mieszkania. Okna bez firanek prezentowały się średnio. Czegoś w mieszkaniu brakowało.

Jeśli planujesz kupić firanki a chcesz zaoszczędzić to poszukajcie jakichś firanek w sklepach online. Ceny są korzystniejsze niż w stacjonarnych.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Trzeba też uwzględnić jaką mamy kuchnię. Nowoczesne kuchnie ładniej wyglądają z roletami na oknach. Jeśli trzeba ograniczyć bijące słońce bez dużego zaciemniania pomieszczenia do dobre będą rolety dzień/noc. natomiast w kuchniach tradycyjnych, klasycznych zawsze elegancko wyglądają firanki - można je spinać na różne sposoby, więc rozwiązań jest sporo. Do tego zasłonki ewentualnie jak jest miejsce i kuchnia nie do poznania icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...