Skocz do zawartości

Pralka w kuchni


Recommended Posts

Napisano (edytowany)
Cytat

no patrz, zaraz retro się zdziwi dlaczego twój fortepian nie stoi w saloniku muzycznym, bo on w swojej posiadłości taki sobie zaplanował :p



Nie Retro się nie zdziwi, bo pojął sens tego "przesłania" - ryzykuję że mi spadnie na łeb, ale znam to ryzyko i mimo to ryzykuję.

Ty bagatelizujesz zagrożenie, pal licho, że wobec siebie samej, ale propagujesz to na Forum - życzę Ci z całego serca, obyś nigdy nie doświadczyła co może taka pralka (i każde inne urządzenie elektryczne) "zrobić" w łazience.

Lepiej "straszyć" - niż uczestniczyć w pogrzebie (zwłaszcza bliskiej osoby).

Mając to na uwadze, nikomu nie wpieram, że fortepian nad łóżkiem, to dobre rozwiązanie.

Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Napisano (edytowany)
Owszem, według znowelizowanej normy, to co obejmowało III strefę i poza nią jest obecnie poza strefami, bo norma ograniczyła strefy do dwóch - czepiasz się na siłę. Co tylko świadczy, że nie bedzie zadnego problemu z pralką w odpowiednio dużej łazience.
Norma jest przywołana w ustawie, temu nie zaprzeczam. Jednak nie wyklucza lokowania pralki w łazience. Okresla jedynie, że nie mozna jej ustawiać w strefie 1 i 2 oraz podaje niezbędne zabezpieczenia.

********
W tym wątku mowa jest o domu, faktycznie. Ale domu w którym sa dwa MIESZKANIA - pytającego na piętrze i jego rodziców na parterze. Przeczytaj uwaznie.
Poza tym wielu ludzi buduje domy, gdzie, o dziwo projektant nie umieścił pralni jako osobnego pomieszczenia. Nie kazdy dom ma 150 m2 i więcej.
Pisałam z początku o bloku, bowiem w pewnym momencie dyskusja dotyczyła wyższości pralki w kuchni nad pralką w lazience i na odwrót. Przytoczyłam po prostu przykład z rodzinnego domu i wskazałam wady lokalizacji pralek w kuchni.

Natomiast ty od razu napisałeś "Nie masz pralni?"
No żez, dla kaprysu facet wstawia sobie pralkę do kuchni, bo lubi obserwować wirujący bęben a w pralni sobie gotuje obiady, bo jest dziwakiem.

Ponadto napisałeś: "wprowadzać do łazienki zagrożenie porażeniem prądem elektrycznym."
Na co ja zareagowałam tekstem o innych sprzętach elektrycznych, które używa się w łazienkach o wiele bliżej źródeł wody niż pralki. Jak chcesz być konsekwentny zakaż w ogóle ciągnięcia prądu do łazienek, bo zawsze trafi się debil, co będzie chiał sufitowe oświetlenie polewać wodą z rączki prysznicowej.

W pralni też używa się wody, montuje się wanny do moczenia prania czy chciażby głębokie zlewy. Bywa mokra podłoga, bo czasem się woda rozchlapie.
No to teraz jaka to różnica w stosunku do łazienki?

Cytat

Ty bagatelizujesz zagrożenie, pal licho, że wobec siebie samej, ale propagujesz to na Forum - życzę Ci z całego serca, obyś nigdy nie doświadczyła co może taka pralka (i każde inne urządzenie elektryczne) "zrobić" w łazience.



Nieprawda, nie bagatelizuję.
I jak ktoś zacznie czytać co napisałam bez zbędnych emocji to dostrzeże.
Zadna norma nie zabrania lokalizować pralki w łazience. Określa tylko strefy w ktrych jest to zabronione/niewskazane.

Natomiast odpowiedzi retro sugerują, że pralka w łazience to śmierć na miejscu. Popadł w totalne skrajności pokazując zdjęcia łazienek z nieprawidłowo wykonaną instalacją i podłączeniami.
A ja nigdzie nie pisałam, ze pralkę mozna ustawić sobie pod prysznicem. Napisałam jedynie, że z powodu paru debilów nie można uchwalać prawa chroniącego na wyrost (czyli żadnej pralki w łazience zamiast pralka dopuszczalna poza strefą I i II) Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Napisano
Cytat

No to teraz jaka to różnica w stosunku do łazienki?



Pomijając, że musi być poza II ?

Czy po upraniu w pralce w łazience, wyciągasz (zawsze) wtyczkę z kontaktu , lub w inny sposób odcinasz ją od prądu ?
Napisano (edytowany)
Nie.
Na instrukcji obsługi mam napisane: "Przed przystąpieniem do czyszczenia lub konserwacji urządzenia, należy je yłączyć lub odłączyć od sieci."

Producent nie nakazuje tego robi po praniu. Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Napisano
Cytat

Producent nie nakazuje tego robi po praniu.



Producentowi (zagranicznemu) nie mieści się w głowie, że pralkę można postawić w łazience, bo tego nie ma nigdzie na świecie.
Napisano
Cytat

Producent nie nakazuje tego robi po praniu.



A pisze, że w łazience ?

Jest coś takiego jak zdrowy rozsądek a to + jako taka wiedza o elektryczności, + o ewentualnej możliwosci zalania wodą z prysznica + instrukcja obsługi co do panelu sterowania ...................... i z mojej strony FINITO, bo to nie mój cyrk, i nie ja będę na ewentualnym pogrzebie (tfu, tfu)
Napisano (edytowany)
Cytat

A pisze, że w łazience ?



Nie. Specjalnie teraz chwyciłam i przeczytałam od deski do deski - nie ma ani słowa o tym, że pralka musi stać w konkretnym pomieszczeniu. Są opisane zabezpieczenia, rodzaj gniazdka, przewodu, bezpiecznika.

babajaga - z twoim podjściem chyba oświetlasz dom wyłącznie światłem naturalnym, jesz surowie warzywa i pierzesz w strumyku - bo w końcu możesz wpaść na pomysł wsadzenia śrubokretu do gniazdka elektrycznego, puszczenia wody w zlewie i wsadzeniam tam podłączonego czajnika elektrycznego albo kąpiania się z suszarką w ręku.
Bo prąd jest zły i tylko czai się by ugryźć.


a w kwestii tezy "tylko w Polsce montuje się pralki w łazience" prpoonuje w google grafika wpisac frazę: "bathroom washing machine".
Z tego wpisu można wnioskować, że pralka w łazience to domena Skandynawów:
http://www.mybuilder.com/questions/v/9081/...in-the-bathroom

a ich przeciez trudno oskarżać o bezmyślne podejscie do projektowania. Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Napisano
Cytat

Niniejszy sprzęt nie jest przeznaczony do użytkowania przez osoby (w tym dzieci) o ograniczonej
zdolności fizycznej, czuciowej lub psychicznej, lub osoby o braku doświadczenia lub znajomości
sprzętu .........


icon_eek.gif icon_mrgreen.gif


Cytat

babajaga - z twoim podjściem



:yahoo: laugh.gif :takaemotka:

Mam pralkę w łazience i fortepian nad łóżkiem :bezradny:
Napisano
Cytat

przepraszam za przekręcenie nicka.



Nie ma za co - bo to adekwatne - no może nie baba icon_mrgreen.gif

A jako, albo niejako (jak kto woli), tytułem uzupełnienia.

Mam przykre doświadczenia związane ze sporządzaniem protokołów powypadkowych, w tym porażenia prądem, w tym 2 śmiertelne. To byli bardzo młodzi ludzie.


Też byli nierozważni.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Cześć wszystkim Zastanawiam się nad klimatyzacją do mieszkania i trochę się gubię w tych wszystkich modelach, mocach, funkcjach itd. Mieszkanie ma około 50 m², ale wiadomo — są ściany, różne pokoje, kuchnia otwarta na salon itd.   Macie może jakieś doświadczenia z doborem klimatyzacji? Czy np. lepiej dać jedną mocniejszą jednostkę w salonie, czy osobno do każdego pomieszczenia? No i czy warto dopłacać do jakichś „bajerów” typu WiFi, jonizacja, itp., czy to tylko marketing?   Znalazłem też stronę z paroma fajnie opisanymi rzeczami (jak dobrać moc do metrażu itd.), może komuś się przyda: https://airflowklima.pl   Chętnie poznam Wasze opinie, bo temat niby prosty, ale im więcej czytam, tym bardziej się zastanawiam
    • Poziomy rzek tak się zmieniają, że dzisiaj 1,5m od brzegu za tydzień może się stać już 3 metrami a wtedy już kara się należy:) Niestety kolego. Smutna prawda. Gówna się nie rusza bo można się upaćkać.
    • Najlepiej byłoby skuć przylegające ściany tarasu jak najniżej, możliwie całkowicie. Przed położeniem na ściany jakiejkolwiek izolacji musisz jak dobrze oczyścić i organoleptycznie wysuszyć. Zaizoluj jakąś masa KMB, dysperbity mogą po czasie zniknąć. Jeśli chodzi o grubość izolacji to użyj takiej ale ten kawałek ściany nie odstawał za bardzo od reszty i żeby to miało "ręce i nogi". Zazwyczaj na ściany fundamentowe nie przesadza się z grubością styropiany czy XPS'a.   P.S. A dlaczego go skuwasz? 
    • Mam pytanie bo  wyburzam taras przylegający do ściany domu. Jest on wysoki na .5 m. Chciałabym go zrównać z ziemią. Mam pytanie jak zabezpieczyć ścianę i czym ocieplić oraz do jakiego momentu skuwać taras przylegający do ściany? Ściany wokół mam ocieplone styropianem ok 20 cm. Chciałabym aby część ściany, która zostanie odkryta nie wystawała a była ocieplona i zabezpieczona przed wilgocią. 
    • Dzień dobry,  Sprawa dotyczy odrzucenia wniosku o pozwolenie na budowę domku jednorodzinnego. W opinii starostwa powiatowego, zjazd z działki na drogę gminną przebiega przez działkę BBB (pas wydzielony pod poszerzenie drogi), która w księdze wieczystej ma przypisanego właściciela - prywatna osobę. Uzyskaliśmy stanowisko urzędu w gminie, iż działka BBB została wywłaszczona w 2005r. na drogę i formalnie należy do tejże gminy. Brak wpisu w księdze wieczystej wynika z niedopatrzenia notariusza-gminy.  Starostwo powiatowe nie przyjmuje dokumentu sporządzonego przez gminę i potwierdzającego gminną własność działki i tym samym uniemożliwia inwestorowi uzyskanie pozwolenia na budowę.   Prośba o pomoc w rozwiązaniu tej kwestii. Jakim innym dokumentem z gminy przedstawić starostwu , jaki art. prawny możemy przytoczyć.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...