Skocz do zawartości

Pralka w kuchni


Recommended Posts

Cytat

no patrz, zaraz retro się zdziwi dlaczego twój fortepian nie stoi w saloniku muzycznym, bo on w swojej posiadłości taki sobie zaplanował :p



Nie Retro się nie zdziwi, bo pojął sens tego "przesłania" - ryzykuję że mi spadnie na łeb, ale znam to ryzyko i mimo to ryzykuję.

Ty bagatelizujesz zagrożenie, pal licho, że wobec siebie samej, ale propagujesz to na Forum - życzę Ci z całego serca, obyś nigdy nie doświadczyła co może taka pralka (i każde inne urządzenie elektryczne) "zrobić" w łazience.

Lepiej "straszyć" - niż uczestniczyć w pogrzebie (zwłaszcza bliskiej osoby).

Mając to na uwadze, nikomu nie wpieram, że fortepian nad łóżkiem, to dobre rozwiązanie.

Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Owszem, według znowelizowanej normy, to co obejmowało III strefę i poza nią jest obecnie poza strefami, bo norma ograniczyła strefy do dwóch - czepiasz się na siłę. Co tylko świadczy, że nie bedzie zadnego problemu z pralką w odpowiednio dużej łazience.
Norma jest przywołana w ustawie, temu nie zaprzeczam. Jednak nie wyklucza lokowania pralki w łazience. Okresla jedynie, że nie mozna jej ustawiać w strefie 1 i 2 oraz podaje niezbędne zabezpieczenia.

********
W tym wątku mowa jest o domu, faktycznie. Ale domu w którym sa dwa MIESZKANIA - pytającego na piętrze i jego rodziców na parterze. Przeczytaj uwaznie.
Poza tym wielu ludzi buduje domy, gdzie, o dziwo projektant nie umieścił pralni jako osobnego pomieszczenia. Nie kazdy dom ma 150 m2 i więcej.
Pisałam z początku o bloku, bowiem w pewnym momencie dyskusja dotyczyła wyższości pralki w kuchni nad pralką w lazience i na odwrót. Przytoczyłam po prostu przykład z rodzinnego domu i wskazałam wady lokalizacji pralek w kuchni.

Natomiast ty od razu napisałeś "Nie masz pralni?"
No żez, dla kaprysu facet wstawia sobie pralkę do kuchni, bo lubi obserwować wirujący bęben a w pralni sobie gotuje obiady, bo jest dziwakiem.

Ponadto napisałeś: "wprowadzać do łazienki zagrożenie porażeniem prądem elektrycznym."
Na co ja zareagowałam tekstem o innych sprzętach elektrycznych, które używa się w łazienkach o wiele bliżej źródeł wody niż pralki. Jak chcesz być konsekwentny zakaż w ogóle ciągnięcia prądu do łazienek, bo zawsze trafi się debil, co będzie chiał sufitowe oświetlenie polewać wodą z rączki prysznicowej.

W pralni też używa się wody, montuje się wanny do moczenia prania czy chciażby głębokie zlewy. Bywa mokra podłoga, bo czasem się woda rozchlapie.
No to teraz jaka to różnica w stosunku do łazienki?

Cytat

Ty bagatelizujesz zagrożenie, pal licho, że wobec siebie samej, ale propagujesz to na Forum - życzę Ci z całego serca, obyś nigdy nie doświadczyła co może taka pralka (i każde inne urządzenie elektryczne) "zrobić" w łazience.



Nieprawda, nie bagatelizuję.
I jak ktoś zacznie czytać co napisałam bez zbędnych emocji to dostrzeże.
Zadna norma nie zabrania lokalizować pralki w łazience. Określa tylko strefy w ktrych jest to zabronione/niewskazane.

Natomiast odpowiedzi retro sugerują, że pralka w łazience to śmierć na miejscu. Popadł w totalne skrajności pokazując zdjęcia łazienek z nieprawidłowo wykonaną instalacją i podłączeniami.
A ja nigdzie nie pisałam, ze pralkę mozna ustawić sobie pod prysznicem. Napisałam jedynie, że z powodu paru debilów nie można uchwalać prawa chroniącego na wyrost (czyli żadnej pralki w łazience zamiast pralka dopuszczalna poza strefą I i II) Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Producent nie nakazuje tego robi po praniu.



A pisze, że w łazience ?

Jest coś takiego jak zdrowy rozsądek a to + jako taka wiedza o elektryczności, + o ewentualnej możliwosci zalania wodą z prysznica + instrukcja obsługi co do panelu sterowania ...................... i z mojej strony FINITO, bo to nie mój cyrk, i nie ja będę na ewentualnym pogrzebie (tfu, tfu)
Link do komentarza
Cytat

A pisze, że w łazience ?



Nie. Specjalnie teraz chwyciłam i przeczytałam od deski do deski - nie ma ani słowa o tym, że pralka musi stać w konkretnym pomieszczeniu. Są opisane zabezpieczenia, rodzaj gniazdka, przewodu, bezpiecznika.

babajaga - z twoim podjściem chyba oświetlasz dom wyłącznie światłem naturalnym, jesz surowie warzywa i pierzesz w strumyku - bo w końcu możesz wpaść na pomysł wsadzenia śrubokretu do gniazdka elektrycznego, puszczenia wody w zlewie i wsadzeniam tam podłączonego czajnika elektrycznego albo kąpiania się z suszarką w ręku.
Bo prąd jest zły i tylko czai się by ugryźć.


a w kwestii tezy "tylko w Polsce montuje się pralki w łazience" prpoonuje w google grafika wpisac frazę: "bathroom washing machine".
Z tego wpisu można wnioskować, że pralka w łazience to domena Skandynawów:
http://www.mybuilder.com/questions/v/9081/...in-the-bathroom

a ich przeciez trudno oskarżać o bezmyślne podejscie do projektowania. Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Niniejszy sprzęt nie jest przeznaczony do użytkowania przez osoby (w tym dzieci) o ograniczonej
zdolności fizycznej, czuciowej lub psychicznej, lub osoby o braku doświadczenia lub znajomości
sprzętu .........


icon_eek.gif icon_mrgreen.gif


Cytat

babajaga - z twoim podjściem



:yahoo: laugh.gif :takaemotka:

Mam pralkę w łazience i fortepian nad łóżkiem :bezradny:
Link do komentarza
Cytat

przepraszam za przekręcenie nicka.



Nie ma za co - bo to adekwatne - no może nie baba icon_mrgreen.gif

A jako, albo niejako (jak kto woli), tytułem uzupełnienia.

Mam przykre doświadczenia związane ze sporządzaniem protokołów powypadkowych, w tym porażenia prądem, w tym 2 śmiertelne. To byli bardzo młodzi ludzie.


Też byli nierozważni.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...