Skocz do zawartości

Agatka z garażem / HB Studio


Jowitta

Recommended Posts

Witam wszystkich. Mieliśmy prawie roczną przerwę i znów ruszyliśmy z pracami na budowie. Zrobiliśmy całą hydraulikę, elektrykę, tynki których wyszło 575m2 oraz elewację.
Szkoda, że na tym forum jest tak mało zdjęć zwłaszcza z wykończeniówki np. na forum podobnego domku "Granat" jest bardzo dużo fotek z fazy końcowej.
Zamieściliśmy parę fotek http://gosia1979.fotosik.pl/ i życzymy powodzenia w budowie waszych domków oraz mocnych nerwów icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam, ślizny domek bardzo mi się podoba my jak narazie jesteśmy na etapie papierków, w te roku chcemy zrobić stan O. Moje pytanie jest odnośnie wymiarów okien na górze w pokojach oraz w kuchni i jadalni z góry dziękuję i pozdrawiam


Okna na górze są takie same jak w projekcie, natomiast w kuchni 150*150 a w jadalni 150*180.
Gdybym miał jeszcze raz wstawiać okna to w kuchni dałbym 150*180 a w jadalni 150*210 góra bez zmian.
Link do komentarza
Witam wszystkich. Juz mam pozwolenie na budowę, więc mam nadzieję szybko dostać kredyt i być może ruszyć z budową w czerwcu tego roku. Oby:)
Mam pytanie do wszystkich budujących: co Wy myslicie o kominach? czy lepsze są gotowe? dużo się słyszy o kominach schiedla (ale nie wiem czy nie płaci sie więcej z uwagi na markę?) firma budowlana od której dostałam wycenę uwlględniła w niej " wymurowanie kominów zakończonych płytka ponad dachem na gotowo".
Prosze pomóżcie, wiem że kominy to bardzo ważna sprawa i nie należy się za bardzo sugerować ich ceną, więc jakie byście sasugerowali?
Pozdrawiam wszystkich
Link do komentarza
Witamy po przerwie . Mamy przykryty dach i przygorowujemy się do zamontowamia okien instalacji i tynków
Dla porównania podajemy koszty w/w
- zdecydowaliśmy się na okna i bramę w kolorze jednak białym - okna profil veka perfectline firmy ,,Widok'' (kto jest z podkarpacia to wie ,że to na pewno porównywalna markajakościowo odpowiednik do znanych z małopolski okien ''Oknoplast Kraków'') . Firma bardzo duża i solidna na rynku ponad 20 lat . Brama Wiśniowski z nap.- cena za kpl 10500
-elektryk to 35 zł/punkt , ze skrzynką i jej uzbrojeniem wyliczył nam 3500 zł z materiałem własnym( tzn jego)
-hydraulik chce 100 zł za punkt ale jeszcze mamy mieć jedną wycenę więc jeszcze nie jest to przesądzone
-tynki - zdecydowakiśmy się na cementowo wapienne cena ; robocizna - wykonane agregatem 12,5 zł za metr oczywiście bez materiału hehe... -ich jakość znam b . dobrze współłpracowałem niedawno z tą firmą a cena ... no cóż muśle że mają znakomitą. Jeśli chodzi o materiał na tynki to kupikiśmy 12 m3 odpowiedniego uziarnienia piasku płukanego (widocznego na zał foto) za cenę 700 zł 1 tona wapna 2 tony cementu i to daje cały materiał na tynki , za cenę około 2 tys , który też można kupić w gotowych workachpo 25 kg , pod różnymi nazwami firm, lecz za odpowiednią cenę
Gorąco pozdrawiamy wszystkich budujących!

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Witam wszystkich
po baaaaardzo dłuuuuugiej zimie, w końcu można pełną parą wziąć się do pracy icon_smile.gif . Przez to, że zima była długa mój małżonek strasznie się nudził i wprowadzał zmiany do naszej "Agatki". I tak, stwierdzając, że miejsce na kotłownie według projektu jest zdecydowanie za małe wraz z wiosną zaczęliśmy dobudowywać dodatkowe pomieszczenie do garażu w którym będzie kotłownia i schowek na różnego rodzaju graty typu rowery, kosiarka. W raz z nowym pomysłem zrodził sie problem ponieważ nie mam pojęcia jak "doświetlić" to dodatkowe miejsce. Myślałam o luksferach, taki pas szerokości 4 luksferów od podłogi do sufitu, ale nie bardzo mogę sobie to wyobrazić tym bardziej, że dobudowana ściana będzie miała szerokośc 2 metrów. W internecie też nie bardzo jest co podglądnąć, może ktoś z Was widział takie rozwiązanie, albo ma jakieś linki gdzie jest to przedstawione. Błagam o pomoc, bo kończymy fundament i zaraz mąż będzie mnie ponaglał jaka podjęłam decyzję bo chce lecieć ze ścianami. Pozdrawiam wszystkich Agatkowiczów icon_smile.gif
Link do komentarza
Witam wszystkich agatkowiczów.
Nasza budowa Agatki rusza 4 maja 2010 i mam prośbe do osób ktorzy maja juz zrobiona kuchnie i łazienke na parterze o zamieszczenie zdjęć gdyz nie wiemy jak rozmieścić kanalizacje podpodłogowa tak aby były te pomieszczenia funkcjonalne.
Link do komentarza
witam, jestem studentem budownictwa i znalazłem projekt Agatka na stronie
http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p...&opcja=opis
Chciałem bardzo prosić kogoś z posiadaczy tego projektu o udostępnienie lub wysłanie mi na pocztę skanów(fotek) : rzutu parteru , rzutu poddasza , przekroju poprzecznego, gdyż na stronce są rzuty bez wymiarowania.
Bardzo potrzebuję tych rzutów gdyż robię kosztorys Agatki na kosztorysowanie na uczelnie.
Z góry bardzo dziękuje, pozdrawiam Konrad

mail : kondracik@gmail.com
Link do komentarza
witam, jestem studentem budownictwa i znalazłem projekt Agatka na stronie
http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p...&opcja=opis
Chciałem bardzo prosić kogoś z posiadaczy tego projektu o udostępnienie lub wysłanie mi na pocztę skanów(fotek) : rzutu parteru , rzutu poddasza , przekroju poprzecznego, gdyż na stronce są rzuty bez wymiarowania.
Bardzo potrzebuję tych rzutów gdyż robię kosztorys Agatki na kosztorysowanie na uczelnie.
Z góry bardzo dziękuje, pozdrawiam Konrad

mail : kondracik@gmail.com
[/quote]

Projekt Agatka jest projektem pracowni Hp Studio w Wrocławia.

Podaję adres strony internetowej tej pracowni: www.hpstudio.pl

Sądzę iż bez problemu pracownia Hb Studio udostępni potrzebne tobie materiały do sporządzenia kosztorysu.

Na stronie internetowej Hb Studio znajdziesz @ pracowni.
Link do komentarza
Witam! Po długiej nieobecności, dołączyłem zdjęcie mojej Agatki. Podłączę się też do pytania odnośnie powierzchni ocieplenia dla Agatki z garażem jednostanowiskowym - oczywiście sam także pomierzę icon_biggrin.gif , ale jak mogę liczyć na pomoc forumowiczów. Dzisiaj ekipa montowała piorunochron, jutro będą drzwi wejściowe...coraz bliżej wprowadzenia icon_wink.gif 3 fotki dla zachęty dla budujących icon_wink.gif Pozdrawiam

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez RUDEUS (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
mi za elewacje powedzieli 30 zł robocizna plus material moj za obrobienie przednich filarow 300zł sztuka wszystkie parapety oni wyginaja z blachy 20 zl m bieżący,błonie dookoła okien też 20 zł m bieżący.zaczynaja w lipcu.my robimy już na gotowo dajemy strukture silikonowa o kolorze żółtym i białe blonie ,balkon z filarami.podbitka złoty dąb.w tym momencie ogradzaja mi dzialke z trzech stron siatka powlekana a z przodu podmurówka z klinkieru ze slupkami i kute przesla pomiedzy nimi icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Witam,

Pytanie w kwestii pomieszczenia nad garażem. Wiem, że kilka osób, m.in. paulina110 zorganizowało wejście do tego pomieszczenia z półpiętra obniżając jednocześnie strop w garażu. Jestem żywo zainteresowany takim rozwiązaniem. Czy znajdą się chętni do popisania o tym i podzielenia się doświadczeniami? :-)

Pozdrawiam,
Maciej
Link do komentarza
Cześć Paulina,

Dzięki za odpowiedź. Próbowałem wysyłać wiadomości prywatne ale chyba nie dochodzą.
Pomysł jest świetny i usuwa jedyną wadę Agatki. Czy macie taką zmianę naniesioną już na projekt? Jak to dokładnie wygląda? Te kilka schodów rozumiem wchodzi do pokoju nad garażem tak? Ile ich jest? Czy mogłabyś trochę opisać jak to było zrobione w tamtym domku? Dzięki za wszelkie info.

Pozdrawiam,
Maciej

Cytat

Witam, niestety ja jeszcze nie ma zdjęć z realizacji bo dopiero w tym roku będziemy robić fundamenty, ale byłam w takim domku i wygląda to rewelacyjnie cieszę sie bardzo że zrobiliśmy tą zmianę pozdrawiam


Link do komentarza
[quote name='mado' date='12.05.2010, 23:07 ' post='99446']
Witam,

Pytanie w kwestii pomieszczenia nad garażem. Wiem, że kilka osób, m.in. paulina110 zorganizowało wejście do tego pomieszczenia z półpiętra obniżając jednocześnie strop w garażu. Jestem żywo zainteresowany takim rozwiązaniem. Czy znajdą się chętni do popisania o tym i podzielenia się doświadczeniami? icon_smile.gif

Pozdrawiam,
Maciej

Witaj Macieju

Jestem na etapie wykończenia. Wejście do pokoju nad garażem mam zrobione z klatki schodowej. Jednocześnie nadmienię, iż podnieśliśmy również sciankę kolankową. Wszystkie pomieszczenia na poddaszu są naprawdę duże. Polecam wszystkim takie rozwiązanie.

Pozdrawiam wszystkich Agatkowiczów icon_smile.gif
Link do komentarza
Witam,

Suuuper! Świetnie wiedzieć, że ktoś to zrobił i to z powodzeniem. Czy mógłbym prosić o fotki? A może skan zmian projektu? Jak bardzo obniżyliście strop garażu? Będę wdzięczny za wszystkie informacje, które możecie i jesteście chętni udzielić. Fotki będę nieocenione.

Pozdrawiam serdecznie,

Cytat

Jestem na etapie wykończenia. Wejście do pokoju nad garażem mam zrobione z klatki schodowej. Jednocześnie nadmienię, iż podnieśliśmy również sciankę kolankową. Wszystkie pomieszczenia na poddaszu są naprawdę duże. Polecam wszystkim takie rozwiązanie.

Pozdrawiam wszystkich Agatkowiczów icon_smile.gif

Link do komentarza
Cytat

Witam,

Suuuper! Świetnie wiedzieć, że ktoś to zrobił i to z powodzeniem. Czy mógłbym prosić o fotki? A może skan zmian projektu? Jak bardzo obniżyliście strop garażu? Będę wdzięczny za wszystkie informacje, które możecie i jesteście chętni udzielić. Fotki będę nieocenione.

Pozdrawiam serdecznie,
Maciej


przyłączam się do prośby mado , również jestem ciekawa jak to wygląda w praktyce bo jakoś nie bardzo potrafię sobie to wyobrazić , prosze o zdjęcia lub jakiś bardziej szczegółowy opis
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Pytanie w kwestii pomieszczenia nad garażem. Wiem, że kilka osób, m.in. paulina110 zorganizowało wejście do tego pomieszczenia z półpiętra obniżając jednocześnie strop w garażu. Jestem żywo zainteresowany takim rozwiązaniem. Czy znajdą się chętni do popisania o tym i podzielenia się doświadczeniami? icon_smile.gif

Pozdrawiam,
Maciej



U mnie to wygląda tak - 5 to garderoba
2d35bec4c6936691m.gif
Link do komentarza
Hej Paulina,

Obejrzałem plan i wygląda bardzo ciekawie. Mam pytanie. Na jakiej wysokości jest ten spocznik, z którego się wchodzi na strych? Czy dobrze czytam, że to 2 metry? Czy 5 stopni to nie za mało, żeby tam dotrzeć? To by było dosyć stromo. Chyba, że coś źle tu odczytuję. A może macie obniżony cały garaż tj. strop i posadzke? O ile? Jeśli tak to jak macie zrobione wejście do garażu z parteru? Proszę kilka słów objaśnienia.

Pozdr.

Cytat

Witam ja skan poddasza umieściłam w dniu 17 lutego 2010 na farum więc proszę sobie zaglądnąć, byłam w Agatce która ma takie rozwiązanie i naprawde wygląda super, dlatego zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie
pozdrawiam

Link do komentarza
Witam, jeśli chodzi o stropy to mamy różnice w nich dobrze nie pamiętam ale garaż chyba o 54 cm jest niżej, ale jak się doda posadzkę to wyjdzie jakoś 30 cm. Pomniejszyliśmy również wysokość garażu jest wysoki na 220 cm. Dzięki temu schody w domu nie wyjdą strome. Powiem że byłam w takiej realizacji i naprawdę było super (znaczy mi się podobało) pozdrawiam
Link do komentarza
Cześć,

Czy dałoby radę wrzucić na forum rysunek takiego poddasza?

M.

Cytat

My przejście do pokoju nad garażem mamy wycięte z pokoju nr5, schody przestają być wtedy zamkniętym tunelem, a poza tym mamy widok z góry na korytarz i wiatrołap icon_smile.gif

[attachment=5834:IMG_0144.jpg]


Link do komentarza
Witam, ja tak na przykład nie chciałam tak zrobić. Ponieważ wtedy pokuj numer 5 jest bardzo wąski i w sumie można z niego zrobić jedynie garderobę i właśnie dlatego kombinowaliśmy z tym półpiętrem żeby nie trzeba było rezygnować z jednego pokoju aby zrobić dojście do pokoju nad garażem
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam, ja tak na przykład nie chciałam tak zrobić. Ponieważ wtedy pokuj numer 5 jest bardzo wąski i w sumie można z niego zrobić jedynie garderobę i właśnie dlatego kombinowaliśmy z tym półpiętrem żeby nie trzeba było rezygnować z jednego pokoju aby zrobić dojście do pokoju nad garażem
pozdrawiam


no niby tak, tylko według Waszego rzutu pomniejszyliście łazienkę i tez robi się z niej niewielkie pomieszczenie. Jeżeli dobrze czytam rzuty to aby było przejście do pomieszczenia nad garażem konieczne jest pomniejszenie albo pokoju nr 5 albo łazienki, bez względu na to czy wejście będzie z półpiętra czy nie. No chyba że ja czegoś nie rozumiem. icon_confused.gif
Link do komentarza
Czy dałoby radę wrzucić na forum rysunek takiego poddasza?

M.
[/quote]

Ten rzut już był wklejany, ale mogę powtórzyć. Co do rozmiarów pomieszczenia nr 5 to miała tam byc garderoba, ale teraz na żywo ten pokoik nie wygląda wcale tak źle i może byc kiedyś w razie potrzeby przystosowany dla dziecka (ale nie sądze żebyśmy potrzebowali aż 4 sypialni na górze, ale to jest sprawa indywidualna).

DSC01446.jpg

Edytowano przez katasiak (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
[quote name='paulina110' date='19.05.2010, 07:20 ' post='101412']
Witam, ja tak na przykład nie chciałam tak zrobić. Ponieważ wtedy pokuj numer 5 jest bardzo wąski i w sumie można z niego zrobić jedynie garderobę i właśnie dlatego kombinowaliśmy z tym półpiętrem żeby nie trzeba było rezygnować z jednego pokoju aby zrobić dojście do pokoju nad garażem
pozdrawiam

Dla mnie rozmiar pomieszczenia nr 5 nie ma znaczenia. Zrobiłam sobie tam pralnię i suszarnię do prania icon_smile.gif

Wyszło super pomieszczenie. Przede wszystkim pomieszczenie praktyczne, o którym większość projektantów zapomina.

Pozdrowionka
Link do komentarza
Justyna i Tomek,

Wspomniałaś poprzednio, że podnieśliście ściankę kolankową. O ile? Czy teraz zrobilibyście inną wysokość? Jak wygląda dom z zewnątrz?

M.

Cytat

Witam, ja tak na przykład nie chciałam tak zrobić. Ponieważ wtedy pokuj numer 5 jest bardzo wąski i w sumie można z niego zrobić jedynie garderobę i właśnie dlatego kombinowaliśmy z tym półpiętrem żeby nie trzeba było rezygnować z jednego pokoju aby zrobić dojście do pokoju nad garażem
pozdrawiam

Dla mnie rozmiar pomieszczenia nr 5 nie ma znaczenia. Zrobiłam sobie tam pralnię i suszarnię do prania icon_smile.gif

Wyszło super pomieszczenie. Przede wszystkim pomieszczenie praktyczne, o którym większość projektantów zapomina.

Pozdrowionka


Link do komentarza
Witam, my podnieśliśmy ściankę kolankową do 3 pustaków, myślę że większość osób tak robi, bo jednak jak w projekcie jest jeden to chyba troszkę mało. Oczywiście nasz domek to na razie tylko plany dopiero w tym roku będziemy robić stan 0. Jeśli chodzi o pralnię to my zrobiliśmy na dole w pomieszczeniu gdzie w planie była kotłownia to zrobiliśmy łazienkę wyszła prawie 5 metrów, a w pomieszczeniu gdzie była łazienka zrobiliśmy pralnię. Kotłowni nie będziemy robić ponieważ robimy pompe ciepła, którą postawimy albo w garażu albo w pomieszczeniu za garażem. Oczywiście chciałabym dać państwu zdjęcia ale jeszcze troszkę. Pozdrawiam
Link do komentarza
[quote name='mado' date='19.05.2010, 21:49 ' post='101745']
Justyna i Tomek,

Wspomniałaś poprzednio, że podnieśliście ściankę kolankową. O ile? Czy teraz zrobilibyście inną wysokość? Jak wygląda dom z zewnątrz?

M.

Witam.

Podnieśliśmy ściankę kolankową o 2 suporeksy. I naprawde nie żałujemy tej decyzji!! Polecam wszystkim aby tak zrobili. Pomieszczenia na poddaszu są przestronne i ustawne !!
Jednocześnie pamiętaliśmy o wydłużeniu krokwi. Zależało nam bardzo na tym, aby domek nie stracił swojego uroku.



DSC01446.jpg

Link do komentarza
W takim razie kolejne 2 pytania. Czy wydłużenie krokwi załatwialiście z kierownikiem budowy czy może robiliście zmianę w projekcie przez architekta. Pytam bo to oczywiście różnica w kosztach.
A drugie to czy wysokość pomieszczeń na poddaszu, 3 m w najwyższym miejscu, nie wygląda dziwnie? Jak to oceniacie?
M.

Cytat

Witam.

Podnieśliśmy ściankę kolankową o 2 suporeksy. I naprawde nie żałujemy tej decyzji!! Polecam wszystkim aby tak zrobili. Pomieszczenia na poddaszu są przestronne i ustawne !!
Jednocześnie pamiętaliśmy o wydłużeniu krokwi. Zależało nam bardzo na tym, aby domek nie stracił swojego uroku.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
    • Dzień dobry   Zachęcam do korzystania z moich usług Mieszkańców Poznania i okolic.   Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży.   Prowadzę prace na budynkach jedno- i wielorodzinnych, obiektach komercyjnych i przemysłowych.   Każdy zakres elektryki, solidnie, terminowo i tynkarze błogosławią   Do usług Maciej Elektryk 509 419 365
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...