Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
sffka

Poddasze nieużytkowe to kondygnacja?

Recommended Posts

Witam,

Drugi już raz urzędniczka odrzuciła starania rodziców o rozpoczęcie budowy domu. W projekcie jest to dom z dwoma kondygnacjami + strych (poddasze nieużytkowe). Problem w tym, że uznała, że poddasze to też jest kondygnacja ponieważ ma więcej niż 2,2m wysokości. Dom oczywiście nie przekracza maksymalnej wysokości jaką ma posiadać. Dodała także, że w sąsiedztwie nie ma takich domów (zapewne chodziło jej o wielkość). Nie jest to prawdą gdyż w tej samej mieścinie jest 8 takich 'dużych' budynków (mapki z geodezji). Kiedy została zapytana co oznacza "w sąsiedztwie" nie potrafiła odpowiedzieć o jaką odległość chodzi. Proszę o pomoc czy da radę coś z tym zrobić bo rodziców powoli wykańcza sytuacja bo ta urzędniczka ciągle znajduje jakieś 'błędy' w projekcie... w zeszłym roku przyczepiła się do piwnicy.. ale nie miała racji i musiała w końcu odpuścić.. niestety przez jej czepianie się budowa przesunęła się o rok :/ Bardzo proszę o pomoc. Jeżeli coś jest mało konkretne dopytam i sprecyzuję.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam
Paragraf 3 pkt 16-18 rozporządzenia w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie podaje definicję kondygnacji, kondygnacji nadziemnej i podziemnej i wygląda to tak:
16) kondygnacji - należy przez to rozumieć poziomą nadziemną lub podziemną część budynku, zawartą pomiędzy powierzchnią posadzki na stropie lub najwyżej położonej warstwy podłogowej na gruncie a powierzchnią posadzki na stropie bądź warstwy osłaniającej izolację cieplną stropu, znajdującego się nad tą częścią budynku, przy czym za kondygnację uważa się także poddasze z pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt ludzi oraz poziomą część budynku stanowiącą przestrzeń na urządzenia techniczne, mającą średnią wysokość w świetle większą niż 2 m; za kondygnację nie uznaje się nadbudówek ponad dachem, takich jak maszynownia dźwigu, centrala wentylacyjna, klimatyzacyjna lub kotłownia,
17) kondygnacji podziemnej - należy przez to rozumieć kondygnację zagłębioną ze wszystkich stron budynku, co najmniej do połowy jej wysokości w świetle poniżej poziomu przylegającego do niego terenu, a także każdą usytuowaną pod nią kondygnację,
18) kondygnacji nadziemnej - należy przez to rozumieć każdą kondygnację niebędącą kondygnacją podziemną

można śmiało powiedzieć, że te przepisy to świętość i urzędnik także powinien ich przestrzegać
Jeżeli nadal potrzebujesz pomocy wyślij do mnie maila z pytaniem, a ja postaram się pomóc 10odpowiedzi@gmail.com
chętnie przedzwonię do urzędniczki
ps. a projektant gdzie ci się zapodział?
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Dodała także, że w sąsiedztwie nie ma takich domów (zapewne chodziło jej o wielkość). Nie jest to prawdą gdyż w tej samej mieścinie jest 8 takich 'dużych' budynków (mapki z geodezji). Kiedy została zapytana co oznacza "w sąsiedztwie" nie potrafiła odpowiedzieć o jaką odległość chodzi.W mieście może i są (mogą być), ale czy są w obszarze analizowanym ?(rozumiem, ze dla tego terenu nie ma MPZP).

Obszar analizowany to zgodnie z Rozporządzeniem w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego:

Cytat

§ 3. 1. W celu ustalenia wymagań dla nowej zabudowy
i zagospodarowania terenu właściwy organ wyznacza
wokół działki budowlanej, której dotyczy wniosek
o ustalenie warunków zabudowy, obszar analizowany
i przeprowadza na nim analizę funkcji oraz cech
zabudowy i zagospodarowania terenu w zakresie warunków,
o których mowa w art. 61 ust. 1—5 ustawy.

2. Granice obszaru analizowanego wyznacza się na
kopii mapy, o której mowa w art. 52 ust. 2 pkt 1 ustawy,
w odległości nie mniejszej ni˝ trzykrotna szerokość
frontu działki obj´tej wnioskiem o ustalenie warunków
zabudowy, nie mniejszej jednak niż 50 metrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

W mieście może i są (mogą być), ale czy są w obszarze analizowanym ?(rozumiem, ze dla tego terenu nie ma MPZP).

Obszar analizowany to zgodnie z Rozporządzeniem w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego:Z tego co wiem to obszar analizowany to zazwyczaj nieruchomości sąsiadujące, potem ulica a dopiero potem reszta, ale zawsze bierze się pod uwagę najbliżej położone budynki. Oczywiście takie postępowanie tylko wówczas, jak napisałeś, gdy nie ma MPZP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po pierwsze primo co mają napisane w WZ?
po drugie, primo - co jest w studium?

co do obszaru analizowanego, to jakoś żaden (no, może prawie icon_wink.gif ) z urzędników nie portafi zinterpretować tego na korzyść klienta, bo skoro stoi "nie mniej niż" to dla mnie oznacza,że tak naprawdę górnej granicy nie ma i można szukać aż się znajdzie

swoją drogą słyszałem o pewnym (wg mojej oceny) niezłym kuriozum
urząd zastanawia się, czy wogóle może wydać WZ, właśnie m.in. ze względu na brak "dobrego"sąsiedztwa
na to ja się pytam - skoro teren znajduje się w granicach administracyjnych dość dużego miasta (plama otoczona obszarem o różnej zabudowie) posiada pełną infrastrukturę, studium przewiduje, to do k.n. czego jeszcze można szukać? dylematów z określeniem zakresu obszaru analizowanego?
jakaś masakra zalamka.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...