Skocz do zawartości

Remont kuchni a zakup sprzętu agd


Recommended Posts

Witam

Planujemy wyremontować sobie kuchnię. Problem w tym, że również część sprzętu, który tam mamy, nie jest już najnowsza. Okap straszy wyglądem, piekarnik nie zawsze działa tak, jakbyśmy tego chcieli. W związku z tym pojawia się pytanie, czy wyremontować kuchnię i dokupić coś tańszego (o ile się da?), czy odłożyć remont na później, a teraz zainwestować w lepszy sprzęt? Jak byłoby rozsądniej uczynić?
Link do komentarza
Przecież można kupić z rynku wtórnego ,prawie nowy sprzęt i cenowo też bardzo atrakcyjny. Nom chyba ,że Cię interesuje wyłącznie nówka nie śmigany to wtedy remont na potem a teraz sprzęt bo jedzenie trzeba jakoś przygotować icon_biggrin.gif Kupując z rynku wtórnego możesz zrobić od razu i remont i wymianę sprzętu.
Link do komentarza
Ja własnie mialam sytuacje bardzo podobną.U mnie zaczęło sie od"małego" remontu kuchni ,a jak sie okazalo całą kuchnię mam teraz nową.Jezeli mialabym radzic to najpierw zrob remont i ewentualnie kup coś tanszego lub kup dobry sprzęt na raty.Nie zaczynaj od kupna sprzetu,bo pozniej będziesz tego żałowac.Lepiej dobrac sprzet do mebli niż meble do sprzętu.
Link do komentarza
  Cytat

[...]Lepiej dobrac sprzet do mebli niż meble do sprzętu.

Rozwiń  

Jest właśnie akurat na odwrót... Najpierw robisz zarys swojej kuchni - określasz gdzie ma stanąć lodówka - jej orientacyjną wysokość, szerokość, jak masz ulokować piekarnik, zlewozmywak, zmywarkę i inne sprzęty. Wybierasz sprzęt AGD i dopiero wtedy kończysz projekt mebli kuchennych. Teraz może okazać się, że lepiej zbudować którąś szafkę np. o 5 cm węższą, aby wygodniej postawić inny element agd, przesunąć na blacie zlewozmywak, czy płytę grzewczą... Na tym właśnie polega dobieranie mebli do sprzętu.
Link do komentarza
  Cytat

Jest właśnie akurat na odwrót... Najpierw robisz zarys swojej kuchni - określasz gdzie ma stanąć lodówka - jej orientacyjną wysokość, szerokość, jak masz ulokować piekarnik, zlewozmywak, zmywarkę i inne sprzęty. Wybierasz sprzęt AGD i dopiero wtedy kończysz projekt mebli kuchennych. Teraz może okazać się, że lepiej zbudować którąś szafkę np. o 5 cm węższą, aby wygodniej postawić inny element agd, przesunąć na blacie zlewozmywak, czy płytę grzewczą... Na tym właśnie polega dobieranie mebli do sprzętu.

Rozwiń  




Hahahaha dokładnie tak jak pisze Stachu! Nie wiem co mogło mi wczoraj przyćmić rozum,ze tak napisałam chyba wczorajsza gorączka u mnie icon_smile.gif.Chociaz ja powiem tak,ze jezeli mialabym jeszcze raz robić kuchnie to jednak kupowalabym wszystko razem i meble i sprzet,a dlatego,że jeżeli masz już kupiony sprzet i uzywasz go jakis czas to wiadomo,ze on sie niszczy i nie wygląda juz tak to wszystko ładnie i świeżo jak wszystko kupione nowe.Tak bylo u mnie z lodówką,mam lodówke 3 letnią (białą) ktora zaczyna korodować ;/ i nie wygląda ona juz tak ładnie i zgranie z nowymi meblami i resztą sprzętu.Uważam,że lepiej odczekac,odłozyc wiecej pieniędzy i wtedy zrobić wszystko razem
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 lata temu...

Myślę, że lepiej odłożyć trochę pieniędzy i przełożyć remont, żeby wykonać wszystko jak należny. Przy wyborze AGD też warto zdecydować się na lepszy sprzęt, gdyż tanie urządzenia mogą się szybko psuć i znów będziesz musiał  dokładać pieniędzy - na wymianę. 

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Ja osobiście nie wyobrażam sobie by przy remoncie kuchni nie wymienić od razu sprzętów. To tak jakby kupić nowe auto i wstawić do środka stare radio, stare opony itd. Ewentualnie jeśli ktoś chce ograniczyć koszty (np. inwestuje w mieszkanie studenckie) należałoby przynajmniej bardzo dokładnie wyczyścić wszystkie sprzęty, żeby chociaż wyglądały jak nowe :) 

Link do komentarza
  Dnia 28.08.2020 o 16:25, zenek napisał:

a po co do środka wstawiać opony - jakiekolwiek?

Rozwiń  

Bardzo merytoryczny post :scratching:

 

  Dnia 28.08.2020 o 11:13, niezlyfachowiec napisał:

Ja osobiście nie wyobrażam sobie by przy remoncie kuchni nie wymienić od razu sprzętów

Rozwiń  

Niby tak, ale bywa i tak, że TRZEBA remontować pomieszczenie, np po zalaniu, a portfel cienki... Wtedy każdy grosz się liczy i robisz tylko to, co jest konieczne.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry, Nasze zalecenia dotyczące montażu blachy trapezowej TP-26 SUPER: MONTAŻ - Konstukcja wsporcza z łat drewnianych 40×50 mm, 40×60 mm, 32×100 mm montowanych w maksymalnym rozstawie 350 mm mierzonym od tych samych krawędzi. - Należy sprawdzić i jeżeli to konieczne przeprowadzić jej niwelację zapewniającą kąty proste na połaci oraz jej równą płaszczyznę. - W części okapowej rekomendowane jest użycie pasa nadrynnowego zaciągowego jako elementu nośnego do montażu arkuszy. Arkusze należy przygotować, wykonując w ich części startowej tzw. zaciąg, element zaczepowy o pas. - Mocowanie arkuszy w górę fali w rozstawie wkrętów maksymalnie co 700 mm, za pomocą wkrętów samowiercących typu TORX 4,8 x 60 mm w kolorze pokrycia. Należy zwrócić uwagę na siłę dokręcenia wkrętów, powinna zapewnić odpowiednie przyleganie arkusza do podkonstrukcji bez wgniecenia górnej części fali. Należy odpowiednio wyregulować siłę dokręcenia wkrętów używając do tego np. sprzęgła wkrętarki. - Zaleca się wykonanie wlotowej szczeliny wentylacyjnej okapu o przekroju min. 200 cm2 /1mb oraz w celu jej zabezpieczenia przed owadami i gryzoniami wykonanie specjalnej obróbki z blachy perforowanej. - Zalecana wylotowa szczelina wentylacyjna powinna mieć przekrój czterokrotnie mniejszy od wlotowej, licząc na jedną stronę połaci ( 50 cm2 /1mb). Zapewnia ją pozostawienie 60 mm szczeliny pomiędzy arkuszami przeciwległych połaci w kalenicy oraz obustronny montaż listwy podkalenicowej, w której specjalnie zaprojektowania perforacja zapewnia optymalny przepływ powietrza, chroniąc kalenicę przed wdmuchiwaniem wody opadowej i śniegu. Listwa podkalenicowa do TP26 SUPER jest także elementem nośnym do montażu obróbki kalenicy np. PROSTA PLUS. CIĘCIE - Do cięcia blach należy używać nożyc elektrycznych z głowicą rotującą. Po zakończeniu montażu bezwzględnie oczyścić powierzchnię z opiłków, wkrętów itp. W przypadku uszkodzenia powierzchni należy jak najszybciej wykonać niezbędny (punktowy) retusz, przy zastosowaniu lakieru odpowiedniego z oryginalnym kolorem blach. - W przypadku użycia szlifierki kątowej do cięcia blach powlekanych lub innych materiałów będących w zasięgu powstającego na skutek cięcia strumienia gorących opiłków, następuje utrata gwarancji. Reklamacje nie będą uwzględniane. __________________________ Blacha trapezowa TP-26 SUPER https://pruszynski.com.pl/produkt/blachy-trapezowe/blacha-trapezowa-na-dach/tp26super-blacha-trapezowa-na-dach/
    • Przy kolejnych porządkach tak zrobię, ale mimo to i tak stoi już parę lat. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Komentarz dodany przez Henryk: Jedyny na rynku legalny zestaw do przeróbki szamba. Warunek - trzeba mieć szczelne szambo. Procedura tak jak przy oczyszczalni. Montaż - 1 dzień. W końcu nie śmierdzi, a oczyszczone ścieki wykorzystuje do nawadniania iglaków...
    • To konieczność. Też próbowałem tylko wsuwać, ale wtedy nawet jak się człowiek oprze przypadkowo ręką o taki regał, to się mogą wysunąć. I półki wtedy lecą. Chociaż zaginanie nie jest łatwe. Najlepiej najpierw pod języczek wsuwać ostrze noża i lekko go ugiąć tak, aby później móc złapać koniec małymi kleszczykami i zagiąć już co najmniej o kąt prosty, a najlepiej jeszcze bardziej. Wtedy całość się trzyma, można regał przesuwać, przenosić i nic się nie dzieje.
    • Cenna uwaga, bo ja tych blach nie pozaginałem. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...