Skocz do zawartości

Urlich Vandich 24


Recommended Posts

Napisano
Witam serdecznie wszystkich użytkowników.
Zwracam się do Was z przeogromną prośbą.
Mianowicie mam okazję kupić używany (1 sezon) kocioł gazowy firmy Urlich Vandich 24.
Chodzi mi o to czy ten piec będzie pasował na moje 45metrowe mieszkanie (2 pokoje, kuchnia, łazienka)-kubatura +/-.140m3 brak ocieplenia. icon_smile.gif
Sprawa jest dla mnie dość pilna więc bardzo proszę o podpowiedzi:)
Pozdrawiam Michałicon_smile.gif
Napisano
Temat nieaktualny.
Dla potomnych:
Jeśli macie w projekcie kociołek 21 kW to niestety większego legalnie nie da się założyć:(
Gdyby ktoś chciał kupić ten kocioł z 1-szego postu to mogę dać namiary na pw-cena 600zł.
Pozdrawiam
Napisano
Cytat

Witam serdecznie wszystkich użytkowników.
Zwracam się do Was z przeogromną prośbą.
Mianowicie mam okazję kupić używany (1 sezon) kocioł gazowy firmy Urlich Vandich 24.
Chodzi mi o to czy ten piec będzie pasował na moje 45metrowe mieszkanie (2 pokoje, kuchnia, łazienka)-kubatura +/-.140m3 brak ocieplenia. icon_smile.gif
Sprawa jest dla mnie dość pilna więc bardzo proszę o podpowiedzi:)
Pozdrawiam Michałicon_smile.gif




Tak uczciwie zapytam - co znaczy "czy ten piec będzie pasował na moje 45metrowe mieszkanie" ???? I rozumiem "wytrzeszcz" bajbagi.

Przeczytałem Twój post na innym forum i zaczynam dopiero rozumieć sens Twojego pytania

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/1398...ich-vandich-24/

Czy ty Kolego mówisz o tym?

"Przez ścianę zewnętrzną przepisy dopuszczają poziomy wyrzut spalin z kotła o mocy do 21 kW w domkach jednorodzinnych. Z obiektów typu hurtownia, magazyn ten system jest dopuszczony dla mocy większych."

A podpierając się Ustawą, cytat ze strony Buderusa
"Każda instalacja grzewcza, gazowa i wodno-kanalizacyjna musi być wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi. W Polsce aktem normalizującym kwestie związane z budową, w tym także z instalacjami jest Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. Nr 75 z 2002 r., poz. 690).

Od 08.07.2009r. weszły w życie zmiany dotyczące tego rozporządzenia. Poniżej zamieszczamy urywki ustawy z działy IV związane z instalacjami."

i dalej
Rozdział 7 przedstawia przepisy związane z instalacjami gazowymi:
i z marszu idziemy tu
175. 2. Wyloty przewodów, o których mowa w ust. 1 pkt. 2, powinny znajdować się wyżej niż 2,5 m ponad poziomem terenu. Dopuszcza się sytuowanie tych wylotów poniżej 2,5 m, lecz nie mniej niż 0,5 m ponad poziomem terenu, jeżeli w odległości do 8 m nie znajduje się plac zabaw dla dzieci lub inne miejsca rekreacyjne.
3. Odległość między wylotami przewodów, o których mowa w ust. 1, powinna być nie mniej sza niż 3 m, a odległość tych wylotów od najbliższej krawędzi okien otwieranych i ryzalitów przesłaniających ? nie mniejsza niż 0,5 m.

§ 175. odnosi się do indywidualnych koncentrycznych przewodów powietrzno-spalinowych lub oddzielnych przewodów powietrznych i spalinowych od urządzeń z zamkniętą komorą spalania, wyprowadzonych przez zewnętrzną ścianę budynku, jeżeli urządzenia te mają nominalną moc cieplną nie większą, niż:
1) 21 kW - w wolnostojących budynkach jednorodzinnych, zagrodowych i rekreacji indywidualnej,
2) 5 kW - w pozostałych budynkach mieszkalnych.

Czy Ty Kolego jesteś w takiej sytuacji?????
Napisano
Witaj.
Ja mam normalny komin aż po sam dach-muszę tylko zainstalować wkład.
Chodzi o to, że mam już zrobiony projekt i w projekcie mam wymienione:
-kuchenka gazowa 8kW
-kocioł gazowy 2 funkcyjny o mocy 21kW.
Z kuchenką wszystko jasne.
Z piecem natomiast już nie , ponieważ chciałem kupić o mocy 24 kw
Napisano
Cytat

Witaj.
Ja mam normalny komin aż po sam dach-muszę tylko zainstalować wkład.
Chodzi o to, że mam już zrobiony projekt i w projekcie mam wymienione:
-kuchenka gazowa 8kW
-kocioł gazowy 2 funkcyjny o mocy 21kW.
Z kuchenką wszystko jasne.
Z piecem natomiast już nie , ponieważ chciałem kupić o mocy 24 kw




21+8 = 29 - na pograniczu 30 KW. Prawdopodobnie, tyle mi do głowy przychodzi - chodzi o przepustowość gazomierza.
Napisano
I to wszystko do mieszkania o pow. 45m2

Cytat

Chodzi mi o to czy ten piec będzie pasował na moje 45metrowe mieszkanie (2 pokoje, kuchnia, łazienka)-kubatura +/-.140m3 brak ocieplenia. icon_smile.gif



Że tak zapytam... co Ty tam będziesz uprawiał?
Napisano
Gazomierz można wymienić na większy, więc to nie on jest "winowajcą".

Nie napisał, ale jeśli ten kocioł ma być zainstalowany w kuchni, to ktoś błędnie zinterpretował par. 172 lub (i) par. 176.2. Rozporządzenia w sprawie WT.

Cytat

I to wszystko do mieszkania o pow. 45m2
Że tak zapytam... co Ty tam będziesz uprawiał?



CWU (przepływowo), bo to kociołek dwufunkcyjny icon_biggrin.gif
Napisano
Z opisu wnioskuję, że jest to kocioł z zamkniętą komorą spalania (typ C), tak więc nie podlega rygorom par.172 i nie liczy się wspólnej mocy z kuchenką gazową.
A skoro się nie liczy, to moc tam zainstalowanego kotła (typ C) nie może przekraczać 30kW - zgodnie z par.176.2.
Napisano

Producentów znaczących jest kilku, ale co Ci podpasuje cenowo... najlepiej jak sam przejrzysz oferty firm:
Schiedel;
Poujoulat;
Kominflex;
MK Żary;
SPIROFLEX;
SAMBUD;
WADEX;
JAWAR.

Każdy z wymienionych ma w swej ofercie kominy stalowe.

Napisano
Cytat

Dziękuje serdecznie:)




Te 30 KW to rzecz jasna i dobrze, że się potwierdziło.
Schiedel na forum się udziela - Pan Marcin Kiejdos
https://forum.budujemydom.pl/Komin-zle-post...243#entry318243


Poujoulat - dołączył ostatnio Pan Rafał Hałada, podał maila i namiary.
https://forum.budujemydom.pl/komin-na-domku...710#entry321710

Cytat

No kuchnia jak to kuchnia.Z kuchni istnieje możliwość wyjścia do pokoju, a ma ona 12m2 i ok38m3icon_smile.gif
Pozdrawiam.




To ta kuchnia ma ponad 3 metry wysokości ????? icon_eek.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • O widzisz, dzięki ... nie znałam tego rozwiązania 🙂 Poszukam 🙂
    • No to poszukaj takich ozdobnych drutów, które montuje się pod sufitem (gołe druty), a którymi zasila się lampki elektryczne. To działa na niskie napięcie, żeby było bezpieczne.
    • Chyba nie do końca rozumiem sytuację. Jest dość dziwna. Z geoportalu wynika, że droga znajduje się na 2 działkach - obu bardo wąskich, biegnących równolegle, generalnie wzdłuż drogi. Jaki jest formalny status każdej z nich zgodnie z ewidencją gruntów oraz z księgami wieczystymi? Obie są działkami drogowymi? A może tylko jedna z nich?  Jeżeli już coś sprzedawać to tylko część własnego udziału we współwłasności działki. Czyli dzielimy te 1/4 udziału we współwłasności, nie pozbywamy się jej całkowicie.  
    • Przecież mówiłam, że nie chcę zrywać płytek 🙂 Siedzą solidnie, nie muszę tego robić.  Nie jest sztuką zerwać wszystko i zrobić gruby remont za miliony monet z syfem w chacie na minimum 2 miesiące. Każdy może wpuścić ekipę, która mu to zrobi. Ja chcę bez tych, że tak ujmę, niedogodności, stworzyć wygodną przestrzeń, która wpisze się wizualnie w resztę mieszkania 🙂 Są różne nowinki i niestandardowe sposoby, które można wykorzystać. Lubię ich szukać, rozkminiać zasadność zastosowania i nie musieć przy tym brać kredytu na 10 lat 🙂 Lubię mieć możliwość zrobienia spektakularnej metamorfozy łazienki własnymi siłami w max. tydzień, bo na to pozwalają dostępne na rynku materiały.    Szczerze? Lubię to robić. Poszukiwać rozwiązań, które pozwolą trochę "iść na łatwiznę". Bo dlaczego nie iść, skoro można? Wyrosłam z przekonań moich rodziców i większości społeczeństwa, że jak trzeba coś zmienić, to tylko grubą rozpierduchą. Gruba rozpierducha wytnie mi z życia co najmniej kilka tygodni, wyszarpie minimum 30.000 zeta z kieszeni (przy obecnych stawkach usług), a za 10 lat okaże się, że to już w zasadzie niemodne albo mi się już opatrzyło ... I co? Kolejna rozpierducha za "dzieści" tysięcy? Generalny remont łazienki z kuciem płytek i wymianą instalacji miałam 13 lat temu i nie chcę tego robić teraz znowu.    Wiem o co Wam chodzi 🙂 Taka renowacja może kojarzyć się z bylejakością. Nie musi tak jednak być 🙂 Podobnymi założeniami kierowałam się, remontując salon, przedpokój, sypialnię i gabinet i jestem zadowolona 🙂 Nie po to powstały nowoczesne rozwiązania, żeby omijać je szerokim łukiem, tylko po to, żeby z nich korzystać 🙂 Nie trzeba od razu wszystkiego wyburzać, a mankamenty można często łatwo przekuć w zalety.    Odeszłam od brzegu.  Bezprzewodowe lampki LED z czujnikiem ruchu mam w przedpokoju 🙂 Świetnie się sprawdzają i dają sporo światła. Raz w tygodniu włączam je do ładowania na jakieś 3 godziny i po temacie 🙂 Rozwiązanie mam zatem przetestowane. Ta w łazience będzie bez czujnika ruchu, za to sterowana pilotem. W zasadzie włączana będzie wyłącznie w celu doświetlenia facjaty przy czynnościach upiększających, czyli raz dziennie 🙂 To tylko dodatek, bo światła z reflektorów będzie wystarczająco dużo w łazience 🙂  
    • Retrofood ma rację że proste rozwiązania często są najlepsze. Czujnik dymu za kilkadziesiąt złotych i gaśnica pianowa ABF w kuchni to podstawa która nie wymaga WiFi, centrali ani subskrypcji. Przy drewnianym domu warto jeszcze zaimpregnować belki lakierem ogniochronnym do drewna, to jedna z najprostszych i najtańszych form biernej ochrony ppoż. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...