Skocz do zawartości

Michał12

Uczestnik
  • Posty

    60
  • Dołączył

  • Ostatnio

Michał12's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Zamieszczam fotki-wybaczcie, że dopiero teraz:P Jak sami widzicie połączenie gdzie przyłącza się komin ma 76 mm średnicy, a komin 80. Jak rozwiązać te połączenie, oraz gdzie idzie nabyć taką redukcje/ przyłączkę? Na drugim foto widoczny jest biały dekielek. Po zdemontowaniu go można tą dziurą dostarczać powietrze. Pytanie jak wyżej skąd i jaką przyłączkę zastosować, żeby połączyć to z rurą 80? Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że choć trochę rozjaśniłem temat.
  2. Wybaczcie, ale dopiero jutro zamieszczę foto, ponieważ mam trochę latania w związku z zmianą pracy nie miałem zbyt czasu, żeby podskoczyć na magazyn cyknąć fotkę. Pozdrawiam.
  3. O kurczę. To teraz mnie Pan oświecił Myślałem, że trzeba bezwzględnie montować kielichami w górę tak jak rury kanalizacyjne itp. Jutro po pracy zrobię zdjęcie przyłącza jak to wygląda i w ogóle:)
  4. Też interesowałem się tym tematem. Niekiedy idzie dostać tam jak i w innych nawet bogatszych krajach niż Pl domek w cenie naszej większej działki. Tylko, że nie ma na to popytu (wynajem) Niestety nawet zamiatacza ulic stać na kupno nowego domku..
  5. Potwierdzam w 100 %. Nie raz miałem, że w upalne dni np gładź schla dłużej niż w zimową porę( a to też nie jest zbyt dobre).
  6. Tylko, żeby ją poprawnie zamontować i jakoś normalnie obrobić to będziesz musiał wejść na jego teren:) Znam przypadek gdzie znajmy ma dom na granicy-dom z lat 60. Z ścian odpada tynk itd. Znajomy chciał to wyremontować tj. otynkować i ładnie pomalować, ale sąsiad się nie zgodził bo mu zadepcze trawnik-jeśli to w ogóle tak można nazwać (chwasto-trawa przy szosie lepiej wygląda). Ps tak dla rozweselenia: Przyszło mi na myśl, że jak moje drzewo stoi na granicy to owoce po stronie sąsiada są jego, a w tym przypadku końcówka komina
  7. Witam Na Pana to zawsze można liczyć Dokładnie mówiąc jest to kocioł Ulrich wandich wa 24. Przyglądając się dokładniej wyjściu spalin (miejscu połączenia kotła z kominem) to mam wrażenie, wkład kominowy ma wejść na zewnętrzną część tego wyrzutu spalin, a nie do jego środka. Ciężko to opisać. bardziej wygląda to tak jakby miała wejść tam ta rura z uszczelką, ale wygląda jakby miała wejść końcem z kielichem. Czyli potrzeba będzie pewnie rurki przyłączeniowej z 2-ma kielichami i 2 uszczelkami-na obu końcach. Jeden kielich wciska się na wystający wyrzut spalin z kotła, a w drugi kielich po przeciwnej stronie tej samej rury montuje się pozostałe części wkładu kominowego. Załęcze rysunek, żeby lepiej zobrazować o czym w ogóle tak chaotycznie klikam:) Pozdrawiam Wa_24.bmp Wa_24.bmp
  8. Witajcie:) Nasunęło mi się takie pytanko: Wylot spalin w kotle gazowym jest 75mm, rura odprowadzająca spaliny ma 80 mm. Podpowiecie jak wykonuje się takie połączenie? Szukałem na necie jakichś redukcji, ale nic nie mogę znaleźć. Pozdrawiam serdecznie:)
  9. Jeśli woda pobierana przez hydrofor będzie szła przez licznik to wydaje mi się, że nikt nie powinien się czepiać. Tak logicznie myśląc-pobierasz wodę z sieci, licznik liczy, a hydrofor ma na celu jedynie podniesienie ciśnienia. Takie moje zdanie, ale lepiej niech koledzy bardziej doświadczeni się jeszcze wypowiedzą. Pozdrawiam
  10. Czyli faktycznie nie najlepszy pomysł z tym spiro:) A czy możliwe jest czerpanie powietrza z szachtu kominowego gdzie podłączony był piec kaflowy? Czy nie będzie tam za dużo syfu? Chcę uniknąć stosowania przewodu koncentrycznego bo to spory wydatek przy kominie 12 mb. Chociaż z drugiej strony nie powinien zrobić się z kotła c kocioł b poprzez doprowadzenie tego powietrza ponieważ obudowa jest szczelnie zamknięta, i są dodatkowe specjalne 2 wyjścia do podłączenia tego typu.
  11. Witam. Słuchajcie, zakupiłem piecyk Ulrich \wa 24 i planuje rozdzielić przewód spalinowy z przewodem powietrza. Mianowicie spaliny transportować kominem z wkładem kominowym, a powietrze zasysać z pomieszczenia obok(nieużywane pomieszczenia/przybudówka) Czy muszę do zasysania powietrza stosować także rurę kwasoodporną czy mogę ją zastąpić innym tańszym produktem np. rura spiro od wentylacji lub pcv? Główne założenie to obniżenie kosztów. Pozdrawiam. Ps chciałbym czerpać je z tego pomieszczenia obok , ponieważ powietrze zawsze byłoby trochę cieplejsze niż te prosto z dworu, wiatr by nie nawiewał samoczynnie w tą rurę i nie naleciałaby w nią żadna woda.
  12. Tak jest dokładnie 3.15m-kamienica:) Pozdrawiam.
  13. Kociołek zakupiony. Ma ktoś możne namiary na producenta tanich wkładów kominowych turbo (jednoliściennych)? Pozdrawia
×
×
  • Utwórz nowe...