Skocz do zawartości

Elewacja z kamienia i drewna - doświadczenia użytkowników


Recommended Posts

  • 4 lata temu...

Piaskowiec jako materiał podatny na zabrudzenia trzeba impregnować substancją, która utworzy powłokę zabezpieczającą przed wpływem czynników  atmosferycznych i taką, która umożliwia zmywanie. Prawdopodobnie coś na silikonie. Kiedyś było głośno o antygrafiti bo wandale grasowali po osiedlach.

 

Link do komentarza

Witam,

Do impregnacji piaskowca może być użyte kilka środków ( z naszej oferty), w zależności czy chcemy ją tylko zahydrofobizować czy dodatkowo wzbogacić o jakieś działanie:

SARSIL H-14/R - jest to uniwersalny impregnat do hydrofobizacji
SARSIL H-16S - impregnuje oraz dodatkowo zabezpiecza przed zielenieniem materiałów ( polecany przez nas na miejsca o dużej wilgotności lub materiały w sąsiedztwie drzew, krzewów itd)
SARSIL W - impregnuje i dodatkowo wzmacnia materiał ( polecany przez nas na słabe-kruche materiały, jakie jak: piaskowiec, cegła)
SARSIL ME-25 - jest to uniwersalny impregnat w postaci emulsji wodej w formie koncentratu, dzięki czemu możemy znacznie obniżyć koszt impregnacji przy większych powierzchniach.

W przypadku pytań zapraszam na www.silikonypolskie.pl lub kontakt tel: 17 24 07 924

Link do komentarza
  • 2 lata temu...

Osobiście nie polecam impregnatów silikonowych ponieważ są nietrwałe i przyciągają brud. Podczas wyboru impregnatu brałem pod uwagę trwałość preparatu. I zgodzę się z opisem artykułu że od strony północnej kamień zachowuje się doskonale i nie zieleni. Warto więc impregnować kamień.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Kamień można połączyć ciekawie  z drewnem w postaci muru pruskiego. Na prezentowanym zdjęciu znajduje się kamień elewacyjny w stylu starej cegły z piaskowca polskiego. Płytki elewacyjne star cegła z tego piaskowca występują w trzech tonacjach kolorystycznych, 

stara cegła z piaskowca.jpg

Link do komentarza
15 godzin temu, tom77tp napisał:

Kamień można połączyć ciekawie  z drewnem w postaci muru pruskiego.

Ładne to  - tylko podaj linka do tego kamienia.

Dnia 2.12.2012 o 14:07, Pomocnik napisał:

Zachodnią elewację już trzykrotnie odnawiałem. Z desek, wystawionych na słońce, sączyła się żywica i trzeba ją było zeskrobać. - mówi Jerzy, który wraz z Marią są Członkami Klubu Budujących Dom.

B. ładne te elewacje.

Nurtuje mnie jednak - jak zastosować taki kamień elewacyjny na zewnętrznej warstwie ocieplenia?  Czy jest to możliwe we w miarę prosty sposób i trwałe?

Link do komentarza

20160616_174343.jpgWiększość elewacji wykonanych do tej pory w tym stylu rustykalnym jest robiona na ociepleniu. Zalecane jest powyżej 1,5 kondygnacji wzmocnienie podłoża za pomocą dodatkowych kołków do siatki a już powyżej 2 kondygnacji monterzy montują drugą siatkę krzyżowo do pierwszej warstwy i oczywiście kołki aż do podłoża nośnego. 

Jest to kamień elewacyjny w stylu starej cegły - dwie pierwsze kolorystyki są w cenie 80 PLN / m2  ( w paletach po 20 m2 = 20 warstw) , kolor prawie biały jest w cenie 95 PLN / m2  ( w paletach po 20 m2 = 20 warstw) Ceny ważne do końca marca 2020 loco zakład.  http://piaskowce.com/kamien-elewacyjny/m-w.html

005d7a4566f11b60m.jpg

Edytowano przez tom77tp (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...