Skocz do zawartości

dach dwuspadowy kontra wielospadowy


Recommended Posts

o dachach napisano juz wiele. ja natomiast mam zagwostke dotyczaca dwoch konkretnych projektow:
http://www.z500.pl/projekt/Z202,Funkcjonal...ct-general-info
http://z500.pl/projekt/Z207,Parterowy-dom-...-na-2-auta.html

wszedzie jak mantre powtarza sie, ze im prostsza forma, tym taniej. dach dwuspadowy jest tanszy od kopertowego i wielospadowego. jestem na etapie projektowania domu i bardzo podoba mi sie dach jak w z207, natomiast obawiam sie, ze przyjdzie nam za niego sporo zaplacic. probowalam przekonac meza, zebysmy zrobili dach dwuspadowy i chcialam znalezc ladny projekt (taki, ktory przypadl by jemu do gustu) i porownac ceny. no i tu sie mocno zdziwilam. wedlug kosztorysu na stronie 230,8 m2 dachu dwuspadowego (konstrukcja z pokryciem) ma kosztowac 75 000 zl, a 300 m2 dachu wielospadowego 64 000 zl. wyjasni mi ktos dlaczego tak jest?

P.S. rozumiem, ze mozna kupic dachowke 30 zl za m2 i mozna za 200 zl, ale na stronie jest napisane, ze do kosztorysow biora pod uwage srednie ceny materialow.
Link do komentarza
Dach to dla mnie temat, o którym wolałabym nie pamiętać (bynajmniej cenowo;). Ja na Twoim miejscu założyłabym jakąś konretną dachówkę (mniejsza o to jaką) i wysłała projekty do wyceny dachu w kilku miejscach. Odpowiedzi powinny realniej przedstawić koszty a przynajmniej różnice międy poszczególnymi cenami. Kosztorysy przy projektach bywają momentami jak opowieści fantastyczno baśniowe. Jak już pisałam na budownictwie zębów nie zjadłam;) ale ja bym tak zrobiła.
Link do komentarza
Cytat

solange - nie wierz za bardzo to co piszą w wycenach przy projektach....



kurka, no nie wierze, tylko wlasnie sytuacja byla taka jak opisalam w pierwszym poscie. jestesmy na etapie projektowania domu i probuje naklonic meza do zrobienia dachu dwuspadowego (tyle, ze jemu sie to nie podoba). no to tlumacze tysiace razy i objasniam i w koncu wzielam sie na sposob. wybralam jeden jedyny projekt z dwuspadowym dachem, ktory sie jemu podoba i chcialam porownac z cena dachu wielospadowego (takiego jak mu sie marzy), a tu zonk; mniejsza dwuspadowka drozsza od wielospadowego blink.gif mezulo sie zaczal smiac i stwierdzil, ze teraz to juz nie mam zadnych argumentow...

no nic, chyba trzeba bedzie wziac w pracy nadgodziny, zeby zrobic ten wielospadowy... rolleyes.gif
Link do komentarza
temat można prosto rozwiązać....
spytaj ekipy, ile liczy sobie za dach dwuspadowy i ile za czterospadowy(czy też wielospadowy) - wystarczy jak im projekt pokażesz. Podobnie możesz dać do wyceny pokrycie, ale tutaj już chyba potrzebny jest projekt - nie wiem czy ktoś wyceni materiał na dach, bez konkretnego projektu.
Aha, a jak już nie masz innego punktu odniesienia, tylko kosztorysy z pracowni, to porównaj w kilku pracowniach, podobne projekty..bo może akurat w tym przypadku trafiłfił się bład...jak porównasz więcej projektów, to raczej aspekt błdu wyeliminujesz...

i nie skupiaj się na samym dachu, tylko patrz na SSO, SSZ
Link do komentarza
Cytat

i nie skupiaj się na samym dachu, tylko patrz na SSO, SSZ



nie, nie. to generalnie byla dyskusja na temat tego, jak obnizyc koszty budowy, nie tracac na komforcie zycia. dla mnie liczy sie to, co w srodku: uklad funkcjonalny, liczba pokoi, ilosc lazienek, itd. moj maz za to, to takie dziwne stworzenie, co wymysla: glupkowate wykusze, balkoniki, kolumny, ogrody zimowe i co tam jeszcze jest niepotrzebne, a przedraza koszty budowy i pozniejszej eksploatacji. juz go sprowadzilam na ziemie w kwestii bryly domu (zadnych udziwnien, chatka na planie prostokata), ale do dachu przekonac nie moge.

no zeby nie bylo, to mi tez bardziej podobaja sie kopertowki... icon_rolleyes.gif zobaczymy co nam madrego projektant zaproponuje Edytowano przez solange63 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
hehe, to tak jak u nas...tzn żona od udziwnien, a ja od sprowadzania na ziemie icon_biggrin.gif
pod tym względem stanęło na moim, jesli chodzi o prostotę bryły i dach dwuspadowy.
Żona też jest zadowolona.
Sam dach kopertowy że droższy, to jedno, druga rzecz, to jesteś zmuszona do okien dachowych(droższych), które w dodatku mają gorsze parametry cieplne niż zwykłe okna. No i trudniej też zaaranżować przestrzeń, jak z każdej strony skos...no jeszcze zależy jak wysoka jest ściana kolankowa.....polecam wizytę u kogoś, kto ma taki dom...mnie z niskiej ściany kolankowej wyleczyła wizyta w domu u kolegi - dom podobny do mojego, tylko ma ściane kolankową na wysokości 98cm na gotowo....najlepsze lekarstwo, to jak się u kogoś kilka razy hukniesz w głowę icon_biggrin.gif
i od razu mi sie przypomniało, jak kiedyś na wczasach w takim pokoju mieszkaliśmy....wystarczyło...
Link do komentarza
Cytat

wedlug kosztorysu na stronie 230,8 m2 dachu dwuspadowego (konstrukcja z pokryciem) ma kosztowac 75 000 zl, a 300 m2 dachu wielospadowego 64 000 zl. wyjasni mi ktos dlaczego tak jest?


Prawdopodobnie chodzi o to, że przy budynku z dachem 2spadowym wygospodarowano dodatkowy poziom na poddaszu, w koszty wchodzi więc dodatkowo strop i schody. W kopertówce jest tylko parter i stropodach.
Link do komentarza
Cytat

Sam dach kopertowy że droższy, to jedno, druga rzecz, to jesteś zmuszona do okien dachowych(droższych), które w dodatku mają gorsze parametry cieplne niż zwykłe okna. No i trudniej też zaaranżować przestrzeń, jak z każdej strony skos..



u nas to akurat nie jest problem, bo bedziemy miec parterowke z nieuzytkowym poddaszem (tylko strych na graty). chodzi tylko i wylacznie o aspekt wizualny.
Link do komentarza
Cytat

u nas to akurat nie jest problem, bo bedziemy miec parterowke z nieuzytkowym poddaszem (tylko strych na graty). chodzi tylko i wylacznie o aspekt wizualny.



no jak chodzi tylko i wyłącznie o aspekt wizualny, to kończą mi się argumenty....pozostaje tylko ten, że ten aspekt wizualny będzie droższy....

poszukaj więcej projektów z kosztorysami i bez problemu udowonisz tą tezę icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Zaciekawił mnie ten temat i myślę, że tu znajdziesz kilka praktycznych informacji, choć pewnie to już za późno, ale może komuś w przyszłości się przyda - http://www.dominanta.pl/blog/index.php?postid=20



troche za pozno, ale stanelo na moim, bedzie dwuspadowka icon_biggrin.gif

dziwny ten tekst. to znaczy do mnie nie przemawia. "Biorąc pod uwagę kosztorysy obu domów z I i II kwartału 2011r i stawkę roboczogodziny równą 15 zł, otrzymujemy zaokrąglone wartości: dla domu Opałek 2G 83000zł; dla domu Koralgol II 2G 66000zł

Jak widać różnice w cenach nie są na tyle znaczne, by miały decydować o ostatecznym wyborze projektu. Czy poświęcimy wymarzony układ pomieszczeń czy nawet kwestię wyglądu budynku, by zaoszczędzić kilkanaście tysięcy zł?"

Odpowiadajac na zadane pytanie: tak, poswiece kwestie wygladu domu, by zaoszczedzic kilkanascie tysiecy zlotych icon_lol.gif co do ukladu, to sie nie zgodze, bo moze byc taki sam w obu prypadkach (wieksza powierzchnie uzyska sie przy dwuspadowym dachu).
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Witam. Zajmuje się montażem dachów tak zwanych wiązarów drewnianych łączonych płytkami kolczastymi. Widzę ze ma Pani problem z dokonaniem uczciwej wyceny. Oczywiście dach wielospadowy jest droższy od dwuspadowego ponieważ taki dach pochłania więcej pracy jeżeli chodzi o same wykonanie konstrukcji. Zachęcam Panią do zamówienia konstrukcji dachowej tzw wiązarów dachowych. Firmy wykonujące takie konstrukcje mogą bezpłatnie przekształcisz projekt dachu tak aby spodobało się to Pani oraz Mężowi. Ponadto po złożeniu zamówienia w firmie produkującej wiązary nie martwimy się o materiał na więźbe a w dodatku dach (wiązary) przyjedzie na plac budowy i zostanie zamontowany w ciągu 1-2 dni co umożliwia nam doskonałe zaplanowanie dalszych robót i czystość na placu budowy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...