Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Pe-Ter

Regips do regipsu...

Witam, robię własnie panele wygłuszające z wełny mineralnej i potrzebuję przymocować je do ściany tak, aby wełna mineralna była oddalona od tej ściany o ok. 5cm. Sama wełna ma ok. 5 cm. grubości, więc rama którą muszę zrobić musi mieć grubość 10cm. Problem polega na tym, że jedynym rozsądnym (niedrogim i nieciężkim) materiałem do stworzenia takiej ramy jest "regips".

Tylko w jaki sposób mogę połączyć ze sobą panele regipsu o wymiarach 64x10 i 120x10 do siebie? Wkręty odpadają, ponieważ przechodzą przez regips jak masło gdyż nie ma pod nim żadnego stelażu. Przez to właśnie można je wyciągać gołymi rękoma. Klej odpada, ponieważ muszę przyczepić do siebie regipsy pod kątem prostym względem siebie, zanim klej zwiąże jest podatny na wszelkie poruszenia.

Dodam, że chodzi mi tylko o połączenie paneli regipsowych na kantach ramy. Ta rama to coś jak rama obrazu, tyle że zamiast obrazu będzie wełna mineralna.

Byłbym bardzo wdzięczny za wszelką pomoc, dziękuję.
0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Tylko w jaki sposób mogę połączyć ze sobą panele regipsu o wymiarach 64x10 i 120x10 do siebie?


Ten rozmiar to w cm czy mm?
Możesz to jakoś narysować co chcesz stworzyć, bo z opisu jakoś ciężko się połapać?
0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pzepraszam, że w paint zrobione, ale nie mam swojego komputera, na którym jest Photoshop i Illustrator.

99gg04.jpg

Taką ramę chcę zmontować z tych czterech kawałków regipsu (wymiary nieważne, bo zrobię kilka o różnych rozmiarach). Problem polega jedynie na tym czym połączyć te regipsy? Kątownik odpada, bo wkręty wkręcone w regips pod którym nie ma nic wychodzą z niego bardzo łatwo i nie trzymają dobrze. Zależy mi aby to było zrobione w całości z regipsu, bez stelaży. W tę ramę włożę wełnę mineralną w odległości 5cm od ściany do której rama będzie przyczepiona (też jeszcze nie wiem jak przyczepię ramę do ściany). Nie mogę użyć stelaży, ponieważ między wełną mineralną a ścianą musi być powietrze i nic innego.
0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem tylko dlaczego chcesz koniecznie kątownik przykręcać do G-K, a nie G-K do kątownika?

Zrób ramę z profilu U50 którą później przytwierdzisz do ściany. Profil długości 4m wystarczy na wykonanie ramy z jednego kawałka. Do tej ramy przymocuj prostopadle kawałki płyty G-K o szerokości 10cm.
Rozmiar profilu pozwoli Ci zachować planowaną odległość wypełnienia z wełny od ściany, pozostawiając za nią pustkę powietrzną, a sama rama będzie schowana za wypełnieniem z wełny
Po zamocowaniu konstrukcji na sztywno do ściany krawędzie połączań płyt G-K wypełnij masą szpachlową.

Taką samą konstrukcje nośną możesz zrobić również kanciaków drewnianych 50mm x 25-30mm.
0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

 • 10 czerwca zapraszamy na Zlot Forum Budujemy Dom

 • Najnowsze posty

  • jedna rzecz mnie zirytowała w linkowanym artykule - "Tab. 2. Porównanie rocznych ogrzewania i c.w.u. (poziom cen z sierpnia 2008 roku)"
   rozumiem, że ten artykuł był napisany dawno temu, ostatnia jego aktualizacja była 09.2009 - ale skoro linkujecie do takiego starocia, to wypadałoby ten artykuł poddać aktualizacji. Kolejna rzecz - w tym artykule do porównania kosztów jest dom 150m2 i 20000kwh na CO i CWU. Dla nowych domów budowanych wg WT 2017 ta wartość powinna być jednak niższa.   Sprawa jest prosta. Zażądaj od firmy namiarów na ludzi z twojego regionu którzy użytkują pompy przez nich zainstalowane. Zadzwoń, umów się i jedź pogadać. Jeśli firma nie będzie ci stanie dostarczyć takich danych(mniejsza o to jaki powód wymyślą) to szukaj innej firmy. Inna kwestia, że powinno się zawsze wysłać co najmniej kilka zapytań ofertowych (wszystkim dać te same dane odnośnie domu i jego parametrów) i potem porównać. Bo można się naprawdę zdziwić. W moim konkretnym przypadku dla tego samego domu proponowano mi pompy od 6kw do 13kw(albo i więcej, już dokładnie nie pamiętam), nie muszę chyba dodawać, że rozpiętość cenowa też była ogromna. Stanęło na 7,6kw i był to doskonały wybór
  • Ivi w swojej sytuacji możesz skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, która wszystko za Ciebie załatwi. Sprawdzą wszystko pod kątem prawnym i w razie potrzeby załatwią niezbędne pozwolenia. Myślę że będzie to najbardziej bezpieczne rozwiązanie, dzięki któremu będziesz spał spokojnie. Jakbyś był zainteresowany to podam Ci link do oferty -> http://6-dzielnica.pl/all-inclusive-zalatwimy-wszystko-za-ciebie/
  • Dzieki panowie (i panie?) Za wszelka pomoc. Swoja droga piec ma 20kW więc chyba jeszcze lepiej dla mnie  
  • to jak to właściwie jest? Wysłałem jakiś czas temu zapytanie do lokalnej SM (nie wiem czy już o tym nie pisałem wcześniej) - dostałem taka odpowiedź: Na jakiej podstawie strażnik ma prawo do wejścia na teren nieruchomości oraz do kotłowni w celu przeprowadzenia kontroli ? Sprawę te reguluje art. 379 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska ( Dz. U. z 2013 r. poz. 1232 z późn zm. ), a strażnik dokonuje kontroli na podstawie upoważnienia wydanego przez Prezydenta Miasta Rybnika. Do czego uprawniony jest strażnik podczas wykonywania kontroli? Funkcjonariusz straży miejskiej ma prawo do wstępu wraz z rzeczoznawcami i niezbędnym sprzętem na teren nieruchomości przez całą dobę, obiektu bądź ich części, na których prowadzona jest działalność gospodarcza, a w godzinach od 6:00 do 22:00, na pozostały teren.
   Strażnik może przeprowadzić badania, bądź wykonać inne, niezbędne czynności kontrolne.
   Żądać pisemnych lub ustnych informacji oraz wezwać i przesłuchać osoby w zakresie niezbędnym do ustalenia stanu faktycznego. Funkcjonariusz ma prawo żądać okazania dokumentów i udostępnienia wszelkich danych mających związek z problematyką kontroli. Utrudnianie lub uniemożliwienie wykonania strażnikowi kontroli jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3 ( art. 225 § 1 Kodeksu karnego ).   dokładnie taka sama informacja jest na stronie www SM jak to się ma do tego co napisałeś wcześniej?!?
  • Na różnych forach są różne opinie na ten temat ale interesuje mnie opinia kogoś kto miał jakieś problemy po nie wyjęciu listew tynkarskich. U mnie w domu tata właśnie tynkuje mój pokój i nie zamierza ich wyjmować a ja nie chcę mieć za jakiś czas problemu z ponownym remontem   Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka    
 • Popularne tematy

 • Doradcy redakcyjni i firmowi