Skocz do zawartości

Sufit Podwieszany Jak zrobić fale ?


sekorsan83

Recommended Posts

Napisano (edytowany)
Na wstępie chciałbym wszystkich powitaćicon_smile.gif
Jak pewnie zauważyliście zwracam się do was z prośba pomocy, szukałem w internecie i nic konkretnego nie znalazłem.
Chcę zrobić sufit podwieszany dwu poziomowy w kształcie fali. Problem w tym że nie wiem jak wykonać stelaż fali z jakich profili , jak to zamontować w stropie ,kiedy docinać płyty i jak uformować najlepiej płytę w kształt fali ?
Prosze wszystkich forumowiczów o wskazówki ponieważ w internecie nie znalazłem nic konkretnego na Youtubie są jakieś tam filmiki ale juz z pokazanym efektem końcowym. Jedynie co znalazłem to coś takiego :

DSC01446.jpg

Edytowano przez sekorsan83 (zobacz historię edycji)
Napisano
Cytat

Na wstępie chciałbym wszystkich powitaćicon_smile.gif
Jak pewnie zauważyliście zwracam się do was z prośba pomocy, szukałem w internecie i nic konkretnego nie znalazłem.
Chcę zrobić sufit podwieszany dwu poziomowy w kształcie fali. Problem w tym że nie wiem jak wykonać stelaż fali z jakich profili , jak to zamontować w stropie ,kiedy docinać płyty i jak uformować najlepiej płytę w kształt fali ?
Prosze wszystkich forumowiczów o wskazówki ponieważ w internecie nie znalazłem nic konkretnego na Youtubie są jakieś tam filmiki ale juz z pokazanym efektem końcowym. Jedynie co znalazłem to coś takiego :



jak sam widzisz masz tam 2 rodzaje zwyklych profili, z tym że, profil UD jest nacinany tak, by mozna bylo uformować go w łuk. profil montowany do stropu na kołki metalowe, tzw dyble. plyta rigips 6mm jest bardzo elastyczna i to z niej wykonasz fale.
Napisano
Najczęściej stosuje się gięcie na mokro płyt o grubości 6,5 mm ze względu na ich mniejszą wagę i większą elastyczność.
Jedną z technologii gięcia na mokro jest kształtowanie okładzin z jednostronnie zwilżonym kartonem. Karton zwilża się od wewnętrznej strony krzywizny przy pomocy pistoletu malarskiego lub pędzla ławkowca po wcześniejszym dokonaniu perforacji specjalnym wałkiem kolczastym.
Następnie montujemy zwilżoną płytę na ruszcie, powoli naginając ją do kształtu krzywizny szablonu.
Kolejną metodą jest montaż płyt wcześniej uformowanych. Na początku należy przygotować okładziny g-k poprzez nasączenie ich wodą, ułożyć na szablonie i docisnąć.
Filmik

Gięcie okładzin na sucho stosowane jest przeważnie przy użyciu okładzin 6 mm lub profilowaniu łuków o dużych promieniach.
TU przeczytasz też jak przygotować profile dla potrzeb łuku.
Napisano
ja musiałem falę zrobić przy zabudowie kominka
Wymyśliłem taki na okrągło.
Nacinałem co 10cm - i tak to wkręcałem.
Potem zagładziłem.
Robiłem też łuki właśnie w taki sposób jak opisywał Jani
Moczyłem płytę - a póxniej zostawiałem do wyschnięcia na ziemi wygiętą do formy jaką chciałem mieć.
Zdało egzamin

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...