Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

passiv

Uczestnik
 • Posty

  40
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O passiv

 • Ranga
  Początkujący
 1. w pierwszym przypadku masz podane przez projektanta, ponad 500 tys, w drugim przypadku będzie podobnie ;)
 2. passiv

  Obowiązki projektanta

  a ja z kolei nie będę w stanie policzyć ilu spotkałem kierowników bez wiedzy... takich, którzy przestali się rozwijać, dokształcać i poszerzać swoją wiedzę na temat sposobów budowania, materiałów itp itd. ilu już takich miałem, którzy na informacje o 30cm styropianu pukali się w głowę, albo nie wierzyli, iż da się mieszkać w domu w którym nie ma Co. możemy tak licytować się w nieskończoność.
 3. miałem na myśli odjęcie po 5cm od grubości podanych przez micro. poza tym wg Ciebie nie opłaca się dawać więcej niż 20 w ściany za to opłaca się więcej niż 30 w dach? Najlepsze są opinie i teorie ludzi którzy nic nie zbudowali albo widzieli jak im budują dom oparte na teoriach ludzi, którzy budować zaczęli 20 lat temu i na tym etapie się zatrzymali.
 4. Osobiście dałbym MNIEJ pod domem i garażem po 5cm i dołożył trochę w ściany.
 5. Nie mam nic do dodania. Nie będę tutaj wpajał swoich racji. Było tak budowane, zarówno 17,5cm jak i 20cm. Pozdrawiam.
 6. passiv

  Jak to jest z betonem komórkowym

  To, że jakaś firma krzak sprzedaje pelikanom wybrakowany towar TYPU YTONG wcale nie oznacza, że istnieje YTONG drugiego gatunku ;) Nigdzie nie kupisz YTONGA bez oznaczenia PP
 7. Ponadto przy 100m2 budynku, użycie węższego o 6,5cm bloczka da Ci dodatkowe 2,6m2 powierzchni użytkowej 2,6m2 * koszt 1m2 budynku da Ci parę tys. oszczędności tylko dlatego że wybrałaś lepsze rozwiązanie.
 8. 1. 24cm YTONG Energo + 20cm styropianu (przyjmuję grafit 0.032) daje U = 0.1411 [W/m2K] 2. 17,5cm YTONG PP3 + 30cm styropianu (grafit 0.032) daje U = 0.1019 [W/m2K] Koszty: 1. 78zł ytong + 35zł styro = 113zł/m2 2. 60zł ytong + 56zł styro = 116zł/m2 Ceny ytonga ze strony producenta, syropian z allegro. Bez kosztów transportu itp. Obliczenia na szybko, mogłem się gdzieś pomylić. Wnioski nasuwają się same.
 9. passiv

  Jak to jest z betonem komórkowym

  Czyli mam rozumieć każdy bloczek pojedynczo jest frezowany przez operatora? Zamawiałem YTONGA na jakieś 20 domów i jeszcze nigdy nie spotkałem się z rozróżnianiem na I i II gatunek... No ale jeżeli tak mówisz to pewnie tak jest. A może dałeś się "przerżnąć" na kaskę?
 10. Otóż lambdę 0.033-0.031 mają właśnie styropiany grafitowe i na chwilę obecną chyba nie ma lepszego.
 11. passiv

  Jak to jest z betonem komórkowym

  Jeżeli masz jakieś fotografie z placu budowy to poproszę, chętnie zobaczę tego YTONGA. Nie wiem jak są robione i nie interesuje mnie zbytnio proces produkcji. Interesują mnie parametry gotowego produktu.
 12. passiv

  Ocieplenie garażu styropianem

  przeczytaj jeszcze raz, dokładnie i uważnie post kolegi Ekspert Domu Modelowego. A jeżeli Ci się nie chce to Ci podpowiem, pisał on o KLEJU DO STYROPIANU! Tytan EOS, taki w puszcze, nakręcanej na pistolet, taka pianka, rozumiesz?
 13. passiv

  Jak to jest z betonem komórkowym

  Miałeś kiedyś bloczek YTONG w rękach? Nie ma żadnego I i II gatunku! Są tylko różnice gęstości i parametrów cieplnych. Każdy standardowy bloczek YTONG ma długość 599mm i gdy widzisz je leżące na palecie jeden na drugim to gołym okiem nie jesteś w stanie zauważyć żadnej różnicy, o ile takowa w ogóle istnieje.
 14. Co do energo się zgodzę. Budowane z 17,5cm oraz 20cm w praktyce, wszystko się mieści jak trzeba. Dodam Ci, że jeżeli przykleisz na ścianę 30cm styropianu lambda= 0,031 to praktycznie mógłbyś w ogóle nie mieć muru - różnice są znikome. A co do styropianu to nie wiem na ile się orientujesz cieplejszego niż lambda= 0,031 chyba nie ma na rynku. No chyba że takowym dysponujesz
 15. passiv

  Ocieplenie garażu styropianem

  Jaka znowu waga? Nawet jeżeli to co metalowej puszce szkodzi leżenie pod chmurką?
×