Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

passiv

Uczestnik
 • Posty

  40
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O passiv

 • Ranga
  Początkujący
 1. w pierwszym przypadku masz podane przez projektanta, ponad 500 tys, w drugim przypadku będzie podobnie ;)
 2. a ja z kolei nie będę w stanie policzyć ilu spotkałem kierowników bez wiedzy... takich, którzy przestali się rozwijać, dokształcać i poszerzać swoją wiedzę na temat sposobów budowania, materiałów itp itd. ilu już takich miałem, którzy na informacje o 30cm styropianu pukali się w głowę, albo nie wierzyli, iż da się mieszkać w domu w którym nie ma Co. możemy tak licytować się w nieskończoność.
 3. miałem na myśli odjęcie po 5cm od grubości podanych przez micro. poza tym wg Ciebie nie opłaca się dawać więcej niż 20 w ściany za to opłaca się więcej niż 30 w dach? Najlepsze są opinie i teorie ludzi którzy nic nie zbudowali albo widzieli jak im budują dom oparte na teoriach ludzi, którzy budować zaczęli 20 lat temu i na tym etapie się zatrzymali.
 4. Osobiście dałbym MNIEJ pod domem i garażem po 5cm i dołożył trochę w ściany.
 5. Nie mam nic do dodania. Nie będę tutaj wpajał swoich racji. Było tak budowane, zarówno 17,5cm jak i 20cm. Pozdrawiam.
 6. To, że jakaś firma krzak sprzedaje pelikanom wybrakowany towar TYPU YTONG wcale nie oznacza, że istnieje YTONG drugiego gatunku ;) Nigdzie nie kupisz YTONGA bez oznaczenia PP
 7. Ponadto przy 100m2 budynku, użycie węższego o 6,5cm bloczka da Ci dodatkowe 2,6m2 powierzchni użytkowej 2,6m2 * koszt 1m2 budynku da Ci parę tys. oszczędności tylko dlatego że wybrałaś lepsze rozwiązanie.
 8. 1. 24cm YTONG Energo + 20cm styropianu (przyjmuję grafit 0.032) daje U = 0.1411 [W/m2K] 2. 17,5cm YTONG PP3 + 30cm styropianu (grafit 0.032) daje U = 0.1019 [W/m2K] Koszty: 1. 78zł ytong + 35zł styro = 113zł/m2 2. 60zł ytong + 56zł styro = 116zł/m2 Ceny ytonga ze strony producenta, syropian z allegro. Bez kosztów transportu itp. Obliczenia na szybko, mogłem się gdzieś pomylić. Wnioski nasuwają się same.
 9. Czyli mam rozumieć każdy bloczek pojedynczo jest frezowany przez operatora? Zamawiałem YTONGA na jakieś 20 domów i jeszcze nigdy nie spotkałem się z rozróżnianiem na I i II gatunek... No ale jeżeli tak mówisz to pewnie tak jest. A może dałeś się "przerżnąć" na kaskę?
 10. Otóż lambdę 0.033-0.031 mają właśnie styropiany grafitowe i na chwilę obecną chyba nie ma lepszego.
 11. Jeżeli masz jakieś fotografie z placu budowy to poproszę, chętnie zobaczę tego YTONGA. Nie wiem jak są robione i nie interesuje mnie zbytnio proces produkcji. Interesują mnie parametry gotowego produktu.
 12. przeczytaj jeszcze raz, dokładnie i uważnie post kolegi Ekspert Domu Modelowego. A jeżeli Ci się nie chce to Ci podpowiem, pisał on o KLEJU DO STYROPIANU! Tytan EOS, taki w puszcze, nakręcanej na pistolet, taka pianka, rozumiesz?
 13. Miałeś kiedyś bloczek YTONG w rękach? Nie ma żadnego I i II gatunku! Są tylko różnice gęstości i parametrów cieplnych. Każdy standardowy bloczek YTONG ma długość 599mm i gdy widzisz je leżące na palecie jeden na drugim to gołym okiem nie jesteś w stanie zauważyć żadnej różnicy, o ile takowa w ogóle istnieje.
 14. Co do energo się zgodzę. Budowane z 17,5cm oraz 20cm w praktyce, wszystko się mieści jak trzeba. Dodam Ci, że jeżeli przykleisz na ścianę 30cm styropianu lambda= 0,031 to praktycznie mógłbyś w ogóle nie mieć muru - różnice są znikome. A co do styropianu to nie wiem na ile się orientujesz cieplejszego niż lambda= 0,031 chyba nie ma na rynku. No chyba że takowym dysponujesz
 15. Jaka znowu waga? Nawet jeżeli to co metalowej puszce szkodzi leżenie pod chmurką?
×
×
 • Utwórz nowe...