Skocz do zawartości

Eksploatacja i konserwacja pomp ciepła


Recommended Posts

Witam mam powietrzną pompe ciepła Daikin Atherma 8kw, która została zamontowana w kwietniu, więc jeszcze nie była eksploatowana, dostałem właśnie informacje o koszcie serwisu, który musze wykonać co roku aby gwarancja była respektowana - cena przeglądu to 590zł plus Vat czyli jakieś 720zł!!!!!!! czuje się wyjątkowo oszukany bo przy zakupie firma obiecywała mi przeglądy w cenie 300zł Pozdrawiam wielbicieli pomp ciepła, którzy wmawiają ludziom niskie koszty użytkowania, a za sam serwis trzeba wyłożyć taką kase... a pompa będzie mi ogrzewała mieszkanie o pow 80m2 dobrze że mam kominek, ale te 20 tyś, które władowałem w pompe wziętą na kredyt w banku ochrony srodowiska nigdy ale to przenigdy mi sie nie zwróci!!!!!.
Link do komentarza
Dziwne to rozwiązanie lub jak kto woli powiązanie.
Coraz więcej państw wykorzystuje ciepło odpadowe z krematoriów.
W Szwecji, w państwie które ma najbardziej na świecie rozbudowaną dywersyfikacją źródeł ciepła, ciepło odzyskane ze ze spalarni, w tym krematoriów jest "wpompowywane" do sieci ciepłowniczej.
Taką strategię przyjęto też w Dani i Wielkiej Brytanii (Timeside, Redditch), gdzie ciepło odpadowe z krematoriów jest wykorzystywane lokalnie, począwszy od ogrzewania domów pogrzebowych (czyli na własny użytek), poprzez wspomaganie lokalnej sieci grzewczej, a skończywszy na ogrzewaniu basenu publicznego.

Pomysłowi przed wprowadzeniem w życie przyjrzała się specjalna komisja etyki, w skład której weszli duchowni, naukowcy i filozofowie. Komisja ustaliła, że komercyjne korzystanie z energii pozyskiwanej w ten sposób nie jest nieetyczne.
Link do komentarza
Cytat

Pozdrawiam wielbicieli pomp ciepła, którzy wmawiają ludziom niskie koszty użytkowania, a za sam serwis trzeba wyłożyć taką kase...



Do kogo masz pretensje ? Czytać potrafisz ?
Ale nie skorzystałeś z tej umiejętności czytania, przed zakupem – to tylko Twój problem.
Instalator dorwał jelenia, to go ma i będzie doił do skutku.
A tak na marginesie, nie zdziwiło Cię to, że lodówka ma też gwarancję, a nie jest wymagany płatny przegląd ?
Link do komentarza
Bo to jest tak - prawidłowo dobrana i zainstalowana pompa ciepła, jest najbardziej debiloodpornym źródłem ciepła.

Jest tak prosta w instalacji, że nie trzeba żadnych szkół, kursów, przyuczeń, aby ją instalować – to i mamy takich orłów instalatorów, którzy wmawiają klientom te płatne przeglądy, wykonywane przez „wybitnych” fachowców.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Nie widać żeby siadał. Przynajmniej patrzę po chudziaku że jest na tym samym poziomie
    • Duży błąd. Moja zona przez lata prowadziła tematy remontów w spółdzielni i mówi, że w takiej sytuacji winniście wszyscy iść na zebranie najpierw osiedlowe, a później Walne i wyrzucić zarząd na zbity pysk. U nas w mieście miałbyś o zrobione za darmo.   Przede wszystkim balkon najczęściej traktowany jest jako element elewacji, a więc część wspólna, dlatego niezależnie od własności mieszkania, zarządza nim ten, kto zajmuje się elementami wspólnymi. A to o czym Ty piszesz, to są bardzo rzadkie przypadki i raczej nie w spółdzielniach a w wyjątkowych wspólnotach. Dlatego pytałem o zarządzającego budynkiem. W spółdzielni to niemożliwe.
    • Przyjrzyj się jak mają zrobione to zabezpieczenie, porozmawiaj z właścicielami balkonu...   Rozmawiaj w spółdzielni... może planują jakieś remonty i może to uwzględnią w swoich planach...   Balkon - o ile nie jest to inaczej w akcie notarialnym sformułowane - jest własnością spółdzielni i ona powinna wadę usunąć...   Nie bardzo wiem dlaczego nie ma na tych balkonach okapników blaszanych zamontowanych pod wylewką na balkonie... A na Twoim balkonie, za balustradą widać obróbkę blaszaną?   Wszystkie  balkony, które remontowałem u nas, mają obróbkę blaszaną i co najwyżej była potrzeba wymiany blachy, co wiązało się z ingerencją w płytę balkonową, dodatkowym doszczelnianiem, nową - albo fragmentem nowej wylewki i ponownym układaniem płytek na podłodze balkonu... Tym powinna zająć się firma, zatrudniona przez spółdzielnię, albo inny wykonawca, który wystawi fakturę, a spółdzielnia rozliczy tę fakturę... W moim przypadku spółdzielnia miała jakieś ryczałty, zwracane mieszkańcom...   O ile Spółdzielnia nie będzie chciała z jakichś tam powodów zadziałać, i jak będziesz już tam na własną rękę coś kombinował - po zakomunikowaniu tego zarządcy budynku - możesz zamontować (lub to zlecić) kapinos - pas blachy wzdłuż krawędzi "sufitu" balkonu, wystający na zewnątrz balkonu, z małym spadkiem i doszczelniony od zewnątrz silikonem dekarskim...  Do tego potrzebna będzie dość długa drabina, z której dostaniesz się na wysokość balkonu na drugim piętrze... albo zwyżka - tak byłoby najbezpieczniej...  
    • Spółdzielnia mieszkaniowa, podejrzewam że będą mieli gdzieś, u mnie w bloku większość balkonów tak wygląda że są łuszczenia na sufitach , to samo na osiedlu, raczej mieszkańcy sami ogarniają we własnym zakresie 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...