Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
bross84

balustrada

Witam wszystkich
Jestem nowy i przepraszam jeśli w zły dział daje temat, a mianowicie problem mam taki ze chce wykonać balustradę na klatkę schodową i nie wiem jak się ją mierzy. Cały system ma być z aluminium. Mierzyłem u kolegi wysokość słupków tak orientacyjnie i on na każdym schodzie ma inną wysokość dlaczego (balustrada drewniana). Według mnie słupki powinny mieć taką samą wysokość dobrze myślę czy źle??
0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Witam wszystkich
Jestem nowy i przepraszam jeśli w zły dział daje temat, a mianowicie problem mam taki ze chce wykonać balustradę na klatkę schodową i nie wiem jak się ją mierzy. Cały system ma być z aluminium. Mierzyłem u kolegi wysokość słupków tak orientacyjnie i on na każdym schodzie ma inną wysokość dlaczego (balustrada drewniana). Według mnie słupki powinny mieć taką samą wysokość dobrze myślę czy źle??Balustrada ma mieć taką samą wysokość ,słupki również jeżeli schody są idealnie zbudowane i wstawi się jednakowe przęsła . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Witam wszystkich
Jestem nowy i przepraszam jeśli w zły dział daje temat, a mianowicie problem mam taki ze chce wykonać balustradę na klatkę schodową i nie wiem jak się ją mierzy. Cały system ma być z aluminium. Mierzyłem u kolegi wysokość słupków tak orientacyjnie i on na każdym schodzie ma inną wysokość dlaczego (balustrada drewniana). Według mnie słupki powinny mieć taką samą wysokość dobrze myślę czy źle??Zgadzam się z przedmówcą. W idealnie zrobionych schodach wszystkie słupki będą równe. Niestety w rzeczywistości rzadko zdarza się, aby tak się działo. Najważniejsze jest wtedy, aby poręcz balustrady była równoległa do linii "spadku" schodów. Firmy wykonujące balustrady zazwyczaj same mierzą i dopasowują balustradę.
0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Zgadzam się z przedmówcą. W idealnie zrobionych schodach wszystkie słupki będą równe. Niestety w rzeczywistości rzadko zdarza się, aby tak się działo. Najważniejsze jest wtedy, aby poręcz balustrady była równoległa do linii "spadku" schodów. Firmy wykonujące balustrady zazwyczaj same mierzą i dopasowują balustradę.
Jakie są różnice w wysokości słupków????? Czy sa one osadzone idealnie - zawsze w tym samym miejscu stopnia???
0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Jakie są różnice w wysokości słupków????? Czy sa one osadzone idealnie - zawsze w tym samym miejscu stopnia???Słupki stać powinny na środku stopnia. Odległość pomiędzy słupkami powinna być równa. Symetria jest bardzo ważna w naszym życiu.
Wysokość słupków uzależniona jest od konstrukcji schodów. Ważne jest, aby poręcz była równoległa do linii schodów.
0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Słupki stać powinny na środku stopnia. Odległość pomiędzy słupkami powinna być równa. Symetria jest bardzo ważna w naszym życiu.
Wysokość słupków uzależniona jest od konstrukcji schodów. Ważne jest, aby poręcz była równoległa do linii schodów.
To są dla mnie rzeczy oczywiste, pytałemm natomiast założyciela postu o te kwestie, by się upewnić, czy tak faktycznie jet w Jego przypadku.
0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie słupki balustrady powinny być równe. Ponadto dobrze, aby były one oddalone od siebie na taką samą odległość, aby balustrada była proporcjonalna. Polecam wysłać zapytanie do działu handlowego firm, które produkują balustradę. Na podstawie rysunku, bądź projektu z niezbędnymi wymiarami otrzymuje się gotową ofertę, którą uwzględnia wszystkie elementy potrzebne do zamontowania samodzielnie balustrady. Na tej stronie znajdziecie informacje jak klienci formułują zapytania a co najważniejsze jakie wymiary są potrzebne do wyceny i montażu balustrad http://www.eskatt.pl/przykladowe-zapytania-pm-15.html
0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

 • 10 czerwca zapraszamy na Zlot Forum Budujemy Dom

 • Najnowsze posty

  • I na pewno nie wszystkim się podobają takie posadzki z żywicy. Bo oprócz trwałości liczy się jeszcze gust, a gust jak wiadomo każdy ma inny Do tego trzeba jeszcze doliczyć koszt, taras z drewna można położyć własnymi rękami, z żywicy już się nie da, trzeba zatrudnić fachowca a to generuje koszta, to takie ogólne stwierdzenie.
  • 1. Czyli w pewnym momencie owy dom wielopokoleniowy robi się dwoma odrębnymi mieszkaniami, bo się okazuje, że jednak razem na kupie wcale nie jest tak różowo.     2. Jak masz własne dziecko to jest twoja decyzja i twoja odpowiedzialność.   Jak podrzucasz non stop dziecko rodzicom, to wykorzystujesz ich. Bo to nie oni podjęli decyzję, czy chcą na starość biegać za dzieckiem.   Owszem, rodzice zgodzą się na bycie darmowymi opiekunkami (bo jak tu odmówić własnemu dziecku), ale pytanie czy naprawdę o tym marzą? Są starsi, szybciej się męczą, potrzebują więcej spokoju.  Moja ciotka była asertywna, jak jej córka urodziła - od razu uprzedziła młodych, żeby sobie wynajęli opiekunkę, bo ona może zaopiekować się dzieckiem w weekendy najwyżej i to nie w każdy, bo nie ma sił. Teściowa, jak pisałam wcześniej, po weekendzie z wnuczkami jest wykończona.  3. Jeśli mężowi/żonie i własnym dzieciom poświęcasz mniej czasu niż własnej matce, to niestety nie jest to dla mnie objaw nieodciętej pępowiny. 
  • co do propozycji na balkon już proponowałem parę rozwiązań z żywicy w innym temacie na pewno  to są dużo trwalsze rozwiązanie niż deska czy płytki
  • Witam, Ogrzewanie prądem to również pompa ciepła. Polska to nie Prowansja a i tam domy muszą mieć jakiś system ogrzewania aby nie umarznąć w te kilka dni w roku kiedy jest zimno. Zazwyczaj rozpalają .....kominek. A gdyby tu w Polsce doprowadzić do sytuacji jaką mają mieszkańcy Prowansji? Jest to możliwe.  Opiszę system jaki zastosowałem w swoim domu, pobudowanym 5 lat temu. Dom ma 120 m2, ściany z betonu komórkowego jednowarstwowe, dobrze ocieplona podłoga i dach, okna dwuszybowe. Ogrzewanie powietrzną pompą ciepła o mocy 11 kW i wspomaganą właśnie kominkiem z płaszczem wodnym. Zainstalowane ogrzewanie podłogowe, kaloryfery (sypialnie) i nagrzewnica w układzie rekuperacji. Wszystko sprzęgnięte buforem 400 litrów. A działa to tak. Do temperatur na dworze -15 oC ogrzewanie jest bezobsługowe. Wszystko się robi w automacie. Ze względu na koszty poniżej tych temperatur po prostu rozpalam kominek (jak w Prowansji). Nie muszę tego robić bo pompa ma wbudowane grzałki na ewentualność niskich temperatur zewnętrznych. Pompa ciepła włącza się tylko w taryfie nocnej (taryfa G12r), a więc koszt energii ok 27 gr/kWh (ok 5800 kWh sczytane z podlicznika). Roczne koszty ogrzewania domu i grzania wody użytkowej to ok 1500 zł i ok 1 m3 drewna do kominka. Niestety, przy stosowaniu taryfy dwustrefowej koszt energii poza nocną taryfą to ok 72 gr/kWh. Koszt energii poza ogrzewaniem jest wyższy i wynosi 2000 zł/rok (ok 2800 kWh) ale i tak średnioroczna cena energii wyszła u mnie 40 gr/kWh. Myślę też w tym roku zainstalować fotowoltaikę. Wielkość instalacji PV to ok 3 kWp. Co o tym systemie Państwo sądzicie sadzicie? Jest sprawdzony, gdyż używałem go już pięć lat i piątą zimę.  
  • Podejrzewam, że to Jeddeloh
 • Popularne tematy

 • Doradcy redakcyjni i firmowi