Skocz do zawartości

Jaki wpływ na środowisko ma pompa ciepła?


Recommended Posts

Napisano

Odpowiedź eksperta: W polskich warunkach niestety nie tak korzystny, jak mógłby być. W naszym kraju energia elektryczna pochodzi głównie z elektrowni węglowych, a z powodu ich niskiej sprawności i strat powodowanych przez przesył 1 kWh energii wykorzystanej przez odbiorcę oznacza 3 kWh energii zawartej w paliwie spalonym przez elektrownię.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/pompy-ciepla/porady/14400-jaki-wplyw-na-srodowisko-ma-pompa-ciepla

Napisano
Jeżeli ktoś pali peletami to nie jest to tak szkodliwe gdyby palił węglem. A elektrownie są napędzane węglem..
Napisano
"Nawet jednak korzystając z prądu uzyskanego ze spalania węgla trzeba uznać przewagę pompy ciepła nad domowym kotłem węglowym . Emisja spalin z elektrowni jest dużo lepiej kontrolowana, bowiem są one wyposażone w specjalne instalacje zmniejszające zawartość szkodliwych substancji w dymie. W kotłach domowych takich urządzeń nie ma, bo wielokrotnie przekraczałyby wartość samego kotła."

no i chyba wystarczy...

a wpływ ma korzystny, choćby z tego względu, że z każdym 1 domem grzanym PC, znika nam 1 dom grzany kopciuchem....
Napisano
Od kiedy to energia z elektrowni atomowej jest tańsza od energii z węgla. No chyba , że pół ceny zapłaci Państwo z naszych podatków. Francja ma cieplejszy klimat i dlatego potrzeba mniej energii do ogrzania domu..
Napisano
A to ciekawe co piszesz.
Energia elektryczna pochodząca z elektrowni jądrowych jest co najmniej o 1/3 tańsza od energii elektrycznej produkowanej elektrowniach węglowych i to bez nieuwzględnienia uprawnień do emisji CO2.
Uwzględniając w/w uprawnienia elektrownie jądrowe wytwarzają energię elektryczną 2x taniej niż elektrownie węglowe.
http://www.cyf.gov.pl/pdf/rej/rej6.pdf
Napisano
nie jest ekologiczna bo prąd mamy z węgla?? icon_biggrin.gif
Ludzie w domach palą płytami wiórowymi, śmieciami, gumą... Wszędzie smród zimowy jak w slamsach. To już chyba jednak lepiej mieć tą pompę na ten prąd z węgla gdzie jednak te elektrownie też mają jakieś ograniczenia i jakieś filtry stosują.
Wniosek - to właśnie w Polsce to urządzenie jest ekologiczne. Taki kraj...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Cześć wszystkim Zastanawiam się nad klimatyzacją do mieszkania i trochę się gubię w tych wszystkich modelach, mocach, funkcjach itd. Mieszkanie ma około 50 m², ale wiadomo — są ściany, różne pokoje, kuchnia otwarta na salon itd.   Macie może jakieś doświadczenia z doborem klimatyzacji? Czy np. lepiej dać jedną mocniejszą jednostkę w salonie, czy osobno do każdego pomieszczenia? No i czy warto dopłacać do jakichś „bajerów” typu WiFi, jonizacja, itp., czy to tylko marketing?   Znalazłem też stronę z paroma fajnie opisanymi rzeczami (jak dobrać moc do metrażu itd.), może komuś się przyda: https://airflowklima.pl   Chętnie poznam Wasze opinie, bo temat niby prosty, ale im więcej czytam, tym bardziej się zastanawiam
    • Poziomy rzek tak się zmieniają, że dzisiaj 1,5m od brzegu za tydzień może się stać już 3 metrami a wtedy już kara się należy:) Niestety kolego. Smutna prawda. Gówna się nie rusza bo można się upaćkać.
    • Najlepiej byłoby skuć przylegające ściany tarasu jak najniżej, możliwie całkowicie. Przed położeniem na ściany jakiejkolwiek izolacji musisz jak dobrze oczyścić i organoleptycznie wysuszyć. Zaizoluj jakąś masa KMB, dysperbity mogą po czasie zniknąć. Jeśli chodzi o grubość izolacji to użyj takiej ale ten kawałek ściany nie odstawał za bardzo od reszty i żeby to miało "ręce i nogi". Zazwyczaj na ściany fundamentowe nie przesadza się z grubością styropiany czy XPS'a.   P.S. A dlaczego go skuwasz? 
    • Mam pytanie bo  wyburzam taras przylegający do ściany domu. Jest on wysoki na .5 m. Chciałabym go zrównać z ziemią. Mam pytanie jak zabezpieczyć ścianę i czym ocieplić oraz do jakiego momentu skuwać taras przylegający do ściany? Ściany wokół mam ocieplone styropianem ok 20 cm. Chciałabym aby część ściany, która zostanie odkryta nie wystawała a była ocieplona i zabezpieczona przed wilgocią. 
    • Dzień dobry,  Sprawa dotyczy odrzucenia wniosku o pozwolenie na budowę domku jednorodzinnego. W opinii starostwa powiatowego, zjazd z działki na drogę gminną przebiega przez działkę BBB (pas wydzielony pod poszerzenie drogi), która w księdze wieczystej ma przypisanego właściciela - prywatna osobę. Uzyskaliśmy stanowisko urzędu w gminie, iż działka BBB została wywłaszczona w 2005r. na drogę i formalnie należy do tejże gminy. Brak wpisu w księdze wieczystej wynika z niedopatrzenia notariusza-gminy.  Starostwo powiatowe nie przyjmuje dokumentu sporządzonego przez gminę i potwierdzającego gminną własność działki i tym samym uniemożliwia inwestorowi uzyskanie pozwolenia na budowę.   Prośba o pomoc w rozwiązaniu tej kwestii. Jakim innym dokumentem z gminy przedstawić starostwu , jaki art. prawny możemy przytoczyć.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...