Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Markizy tarasowe w praktyce

czy markizę powinienem zdjąć na zimę, czy może mogę ją zostawić zwiniętą przy samej ścianie zewnętrznej budynku ?.

nie musisz
proponowałbym tylko co jakiś czas ją rozwinąć celem "przewietrzenia" jej

Witam.
Czytam o demontażu markiz na zimę.
Niech mi Pan redaktor powie w jakim celu demontować markizę np. 700 cm x 360 cm .
Tak markiza może ważyć grubo ponad 100 kg.
Gdzie i w jakich warunkach przechowywać.
Moim zdaniem to czysta głupota.
Wybierając markizę należy po prostu trochę posłuchać opinii doświadczonych firm.
Moje ponad 20 -letnie doświadczenie pozwala na wskazanie wad i zalet różnych rozwiązań , zarówno9 co do umiejscowienia markizy, jej wymiarów i typów.
Montaż - tylko profesjonalna firma chyba, że właściciel prowadzi firmę budowlaną.
Montaż wykonany przez firmę w większości zapewnia fachową usługę . W przypadku montażu markizy z silnikiem poparty 5 --cio letnia gwarancją na silnik. Ale tego silnika nie powinien montować Pan Stasio elektryk .
Moje propozycje ; markiza na belce montażowej tradycyjna lub pół kaseta .
Pełna kaseta ma zaletę w postaci designu i to koniec walorów.
Pozdrawiam
Jerzy Bednarski

Dlatego zawsze lepiej spytać w sklepie, w którym się kupuje. Nie mówię tutaj o "sieciówkach" tylko rzetelnych firmach, które typowo zajmują się markizami.

Zanim zwiniesz, trzeba przesuszyć. Zupełnie jak tropik od namiotu. A, że trzeba rozwinąć raz na jakiś czas - to słusznie - no chyba, że to jakieś powlekane płótno i producent w warunkach gwarancji na płótno nic nie wspomina o szczególnej konserwacji/pielęgnacji.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować