Skocz do zawartości

Pocenie sie rur wodno-kan w ścianie w nowym domu jednorodzinnym


kaziua

Recommended Posts

Napisano
Mam problem . Na poczatku miałam mokrą ściane w wc na parterze . Po wycięciu płyty GK okazało sie ,że rury w ścianie są mocno wilgotne a wełna mokra . Kiedy kapie sie w górnej łazience ilośc wody jest większa . Praktycznie ściana nie schnie . Zdemontowałam brodzik w górnej łazience i nic nie odkryłam , skułam płytki - rury szczelne . Wyglada to na skraplanie sie . Co robić , bo już nie mam pomysłu. Dodam ,że dom został wybudowany w ciągu roku.
Napisano
Rury powinny być izolowane „cieplnie” i dotyczy to zimnej jak i ciepłej wody.
W przypadku ciepłej chronią przed ucieczka ciepła, a w przypadku zimnej , zapobiegają wykraplaniu się na nich wody.

Są specjalne „ubranka” dla tych rur wykonane z tzw. szarej izolacji (pianki polietylenowej) i zabezpieczonej dodatkowo osłoną z tworzywa sztucznego, lub pomalowane specjalną farbą.
Napisano
Cytat

Rury powinny być izolowane „cieplnie” i dotyczy to zimnej jak i ciepłej wody.
W przypadku ciepłej chronią przed ucieczka ciepła, a w przypadku zimnej , zapobiegają wykraplaniu się na nich wody.

Są specjalne „ubranka” dla tych rur wykonane z tzw. szarej izolacji (pianki polietylenowej) i zabezpieczonej dodatkowo osłoną z tworzywa sztucznego, lub pomalowane specjalną farbą.



CZy to możliwe żeby z pocenia się rur była aż tak mokra ściana?
Napisano
A jakimi rurami i na jakie złączki masz zrobioną instalację/ Może to wina nieszczelnych złączek abo wadliwe są rury, czy instalator robił próbę instalacji?
Napisano
j.w.

a rury mogą się pocić tylko z jednego powodu - wilgoci i różnicy temperatur
występuje coś takiego w pionie?
ściana wewnętrzna/zewnętrzna?
jak to wygląda od góry? bo może wina leży po stronie wylotu
Napisano
Zmierz wilgotność powietrza w tym pomieszczeniu.Jeżeli jest znacznie wyższa niż 55% to proces ustanie po wyschnięciu budynku.Przy niskiej temp.rury z zimną wodą następuje kondensacja pary wodnej na jej powierzchni.Wietrz i grzej bo nie tylko ta ściana jest zagrożona.
Pozdrawiam.
Ps.Ja mam teraz 22oC i40% wilgotności względnej.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • czesć,, jak rozwiązać opaske wokół rynny jak cegły wystaja na 9-10 cm by  było mostów termicznych?
    • Informacja z programu Mój Prąd z 1 lipca: "Zgodnie z §3 ust. 5 Regulaminu trwającego naboru wniosków o dofinansowanie, z uwagi na znaczne zwiększenie ilości zarejestrowanych wniosków, przewidywany czas oceny zostaje zwiększony do 240 dni roboczych. Przypominamy również, że jest to jedynie przewidywany czas rozpatrzenia wniosku. Błędy we wnioskach wydłużają czas oceny i procedowania wniosków."
    • Czyste Powietrze to nieco inna bajka, faktycznie jeszcze bardziej mroczna, ale o niej przynajmniej mówią. Natomiast o Mój Prąd 6,0 w ogóle nie słychać nigdzie, jakby nagle przestała istnieć. Była tylko informacja w marcu, ze rozpatrywanie przedłużają do czerwca. I zapadła cisza.
    • @retrofood, z tego co można zaobserwować na oficjalnym profilu FB NFOŚiGW https://www.facebook.com/NarodowyFunduszOchronySrodowiskaiGospodarkiWodnej/ to, delikatnie mówiąc, programy z dotacjami nie zbierają pozytywnych opinii. To sygnał, że program wsparcia ma problemy z płynnością działania.    W przyszłym tygodniu opublikujemy artykuł o problemach z programem Czyste Powietrze, za którego organizację, tak jak za program Mój Prąd, odpowiada NFOŚiGW.
    • Witam, mamy projekt kanalizacji, ale jest on dość ubogo przedstawiony i wydaje się, że nieprzemyślany - główna rura idzie pod klatką schodową, pod którą jest schowek, z podłoga obniżoną o jakieś 57cm względem podłogi w domu. Chciałbym zrobić zmianę i prosiłbym o sprawdzenie czy taka zmiana wydaje się poprawna. Kanalizacja według projektu jest to brązowa linia. Moja propozycja to zielona linia (ciemnozielona - Fi160, jasnozielona F110): To jest rzut parteru. Na poddaszu użytkowym mam dwie łazienki znajdujące się nad pionem kanalizacyjnym po lewej stronie (ten oznaczony jako "I"). Nad drugim pionem (oznaczonym jako "II") nie ma nic do przyłączenia, to chyba tylko odpowietrzenie. Pierwsza zmiana, to przeniesienie pionu z kuchni do biura - tak czy inaczej będzie to pod łazienką na poddaszu. Chce tu zastosować rurę niskoszumową Fi160 i odpowiednie mocowania by maksymalnie zredukować możliwość hałasu. Mogę na poddaszu tę rurę przedłużyć do dachu i zrobić tam odpowietrzenie? Druga zmiana to poprowadzenie linii przez małą łazienkę zamiast przez schowek (który jest obniżony o 57cm). Trzecia zmiana to drugi pion. Jeśli to tylko odpowietrzenie (bo na poddaszu nie ma tam żadnych odpływów) to czy jest sens kuć ścianę, jak obok mam komin z wolnym szybem wentylacyjnym w kominie, który tez wystaje 50cm ponad dach? Na kominie nad tym szybem dam daszek i wydaje mi się, że to będzie to samo co idąca tuż obok rura w ścianie. Czwarta zmiana to dodanie odpływu liniowego w garażu. Nie chce by ktoś mi powiedział czy to jest dobrze i brał za to odpowiedzialność. Chce porady i opinii. Jak będę wiedział, czy to ma sens, czy może kompletna katastrofa, to wtedy uderzę do projektanta i z nim będę dalej rozmawiał.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...