Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

nydar1957

Uczestnik
 • Posty

  43
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O nydar1957

 • Ranga
  Początkujący
 1. Rekuperator zainstalowany,zaizolowany.Wlot świeżego powietrza do domu z uwzględnieniem GWC iGMC 19-20oC.Myślę,że warto było spróbować.
 2. bajbaga.System musi być przemyślany i uwierz mi, zanim wydałem te tysiąc z kawałkiem rozważałem różne potencjalne problemy.Gdzie należy umiejscowić rekuperator szarych ścieków.? Za ścianą łazienki ,max. blisko żródła ciepła.Straty zbiornika do gruntu.Z reszty bloczków fundamentowych postawiłem sześcienną komorę ,w której będzie zainstalowany wymiennik(już zrobiony,czeka do wiosny),a izolacja to resztki styropianu zalane PUR,z wyjątkiem spodu wymiennika.Straty do gruntu w rurach GWC.Zakładałem, że tym gruntem będzie gruntowy magazyn ciepła.Optymistycznie zakładałem,że jedno drugie ma ładować,al
 3. Adam mk. Dziękuję. Max to by było jakby wszystko wyszło,a nie wyszedł prawdopodobnie magazyn ciepła pod fundamentem.Nie przewidziałem wszystkich zjawisk jakie zachodzą w podgrzewanym gruncie i będzie działało może z trzy miesiące po lecie a zakładałem zapas ciepła na zimę.
 4. Ja po prostu czytałem twoje i innych posty.Mając wiedzę w stopniu podstawowym można postawić tani i energooszczędny dom.Wystarczy czytać i wyciągać wnioski .Postawiłem szkieletowca 140m2 z nieużytkowym poddaszem .W tej chwili mam zrobioną izolację zewnętrzną,styropianową .Dom jest SZCZELNY!!!.Wygrzewam niedawno wylany anhydryt na ogrzewaniu podłogowym.Temp. w dzień to -4,-5 oC w nocy spada do 10 i więcej. W środku dzisiaj było +14 oC i80% wilg.wyciągam z domu powietrze w ilości ok.100m3/h.Do wygrzewania używam nagrzewnicy 3kW/h.Z tych 3kW ,1KW idzie na odparowanie wody z posadzki,a
 5. Widzisz najpierw piszesz fajne teksty,uczysz ludzi nietypowego podejścia do problemów,a potem dajesz w łeb .Nie kumam. Może opiszę w skrócie jak to działa .Walczak z blachy kwasoodpornej co by zakopać i zapomnieć.Po wewnętrznej stronie płaszcz o powierzchni 1m2 ,co by powietrze z GWC przez niego przechodziło. Wylot ścieków na dole w części chłodnej,poprzez zasyfonowanie,co by stały poziom w zbiorniku utrzymywać i tłuszcz zbierał się u góry.Całość wyposażona w bajpas w przypadku ewentualnego zamrożenia nie daj boże,lub zapchania.Te 5-6kW ma odebrać w ciągu doby .Czy zrobi to z dużą sprawnością
 6. Oczywiście ,że mówię o dobowym zrzucie energii.Może inaczej, 15000kJ/dobę, a to wystarczy aby podgrzać sporo powietrza o parę stopni .Wiesz doskonale,że suche zmowe powietrze łatwo podgrzać niewielką ilością energii.A tak się składa,że w sezonie zimowym zbytnia wentylacja jest niewskazana z powodów oczywistych. Moja chata będzie zużywała ok.60000kJ/dobę.Jak by nie liczył to w moim przypadku 1/4 energii cieplnej zużywanej przez dom.
 7. Matematykę mieliśmy taką samą.Założenie.Temp.ścieków 18 oC schłodzenie do 8 oC bo tyle daje wodociąg.Wszystko co poniżej to darmocha od wodociągu.
 8. ,,Tylko po co''. A po to,że w tych ściekach jest 5-6kW energii.A po to , że woda zasilająca dom ma +8 ,a opuszczająca rekuperator szarych ścieków może mieć +2 oC. Czyli wg.nomenklatury pieców kondensacyjnych ,może mieć sprawność w skrajnych przypadkach nawet 200%. O cholera ale mi wyszły dane.Uf policzyłem se dwa razy zgadza się.
 9. Zbudowałem sobie instalację do odzysku ciepła z szarych ścieków,tylko trochę inną.Moje zainteresowanie skupiło się na wstępnym podgrzewaniu świeżego powietrza do wentylacji.Zrealizowałem to poprzez zbiornik z podwójnym płaszczem.Do zbiornika wpływają ciepłe ścieki a przez płaszcz przechodzi powietrze .Układ działa w systemie.20mb.GWC rurowego,rekuperator szarych ścieków.20mb.GWC pod budynkiem.Spodziewany efekt to rezygnacja z rekuperatora.Dodatkowo GWC pod budynkiem zasilane będzie nadprodukcją ciepła z kolektora słonecznego. Pozdrawiam.
 10. A bo wsadził byś do tego wrzątku,to by filozofii nie było,a pożytek jaki.
 11. A bo dmucha z roku na rok coraz silniej.A bo przyzwyczajeń nie zmienisz z dnia na dzień.A bo mimo nic nie da to inwestor czuje się pewniej.A bo majster czuje się lepiej bo postawi częściowo na swoim.A bo wszyscy będą zadowoleni.
 12. Ja nie twierdzę,że kołek absorbuje promieniowanie rozproszone i przez to śnieg się na nim topi.Uważam,że śnieg się topi na kołku,bo ten przewodzi ciepło z wnętrza domu. Moje stwierdzenie dotyczy dyskusji z animusem.
 13. Moc promieniowania w pochmurny grudniowy dzień nie przekracza 40W/m2 jest minimalne ale jest,również na północnej ścianie.
 14. Bierzesz pod uwagę tylko styropian i wełnę?
 15. Proszę przeczytać sposób pomiaru pyranometrem promieniowania rozproszonego.Idę kręcić sernik.Wesołych świąt.Pozdrawiam.
×
×
 • Utwórz nowe...