Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisano
Wełna mineralna i styropian to najpopularniejsze materiały termoizolacyjne. Każdy ma zarówno gorących zwolenników, jak i przeciwników. Co oczywiste przedstawiciele producentów i handlowcy gotowi są dowodzić wyższości „swojego” materiału nad oferowanym przez konkurencję. W rzeczywistości żaden nie jest idealny i najlepszy w każdej sytuacji.

Pełna treść pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/termoizolacja/a/12620-welna-czy-styropian
Napisano
zdecydowanie wełną mineralna: ogniodporna, izoluje od hałasu i przepuszcza powietrze chroniąc przed zwilgoceniem.
Napisano (edytowany)
zdecydowanie styropian - dużo tańszy niż wełna, izoluje od hałasu,a sprawna wentylacja załatwia resztę Edytowano przez adiqq (zobacz historię edycji)
Napisano
Cytat

Najlepiej połączyć oba.
Tak by optymalnie wykorzystać ich właściwości.


Tak oczywiście takie DWA W JEDNYM icon_lol.gif
  • 2 lata temu...
Gość Pomysłowy_Maciek
Napisano
zgadzam się styropian, oprócz tego, że cena samego styropianu jest niższa od wełny dodatkowo trzeba dołożyć na materiały np. na tynk,który styropian toleruje każdy w przeciwieństwie do wełny. A sam styropian również nie przepuszcza wilgoci.
  • 2 lata temu...
Napisano
Ja wcale nie jestem zwolennikiem łączeniu obu, ponieważ to dodatkowe koszty. Poza tym jest odmiana wodoodpornego styropianu, który sprawdza się w niższych partiach budynku.
  • 3 tygodnie temu...
Napisano

Styropian to idealny materiał do zewnętrznych ociepleń elewacji budynku – głównie ze względu na jego nienasiąkliwość i niewielką wagę. Dobrej jakości, atestowany styropian fasadowy ma także tą zaletę nad wełną mineralną, że posiada znacznie lepsze parametry wytrzymałościowe, dzięki czemu może być z powodzeniem stosowany również na podłogi czy do ocieplania fundamentów. Jest ponadto bardzo trwały, nie ulega starzeniu czy aktywności mikroorganizmów, nawet po upływie wielu lat nie traci swoich pierwotnych wymiarów i doskonale izoluje. Teraz w ofercie Knauf Therm znalazła się nowa płyta grafitowa ETIXX o udoskonalonej stabilności wymiarowej P5 i współczynniku lambda 0,031 W/m2K

  • 4 tygodnie temu...
Napisano

Szanowni Państwo,

zarówno wełna, jak i styropian mają swoje zalety. Wybór konkretnego rozwiązania i jego parametrów powinien być określony w projekcie budowlanym lub (w przypadku starego budownictwa) dopasowany do specyfiki obiektu i materiałów, z którego wykonane zostały ściany zewnętrzne.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik Foveo Tech

Napisano
Dnia 13.06.2017 o 09:56, kurczaczek napisał:

Wełnę mineralną można zastosować od wewnątrz, styropian od zewnątrz.

Ale takiej potrzeby zdaje się nie ma. Jeśli zastosujemy styropian szary to dom spełni normy przewidziane na wejście za kilka lat. Oczywiście liczą się też okna, drzwi i dach oraz ocieplenie od gruntu. Ale ściany jak najbardziej można ocieplać tylko jednym z tych materiałów.

Gość mhtyl
Napisano
7 minut temu, kolanko17 napisał:

 Ale ściany jak najbardziej można ocieplać tylko jednym z tych materiałów.

Czyli którym? styropianem czy wełną?

Gość mhtyl
Napisano
3 minuty temu, aru napisał:

Pan kolanko17 już to wcześniej pisał, w poście #8 :D

:icon_mrgreen:

Napisano
Dnia 31.07.2017 o 23:48, kolanko17 napisał:

Miałem na myśli styropian. Niemniej zapraszam do komentowania :D

Do komentowania? czego? Może z łaski swojej wyjaśnisz dlaczego tylko styro jest jedynym słusznym materiałem do ocieplenia ścian zewnętrznych a wełna nie.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Rozumiem że się niecierpliwisz, ale mnożenie tematów nie ma sensu. Ten pierwszy został zauważony przez tych którzy są na forum w weekendy, ale pewnie nikt nie czuje się na siłach, aby odpowiedzieć. Ja też Ci nie podpowiem, bo znam się na ogrzewaniu podłogowym elektrycznym, a prąd - jak wiadomo - płynie równo dobrze zarówno z górki jak i pod górkę, więc analogii z wodą tu nie ma.  Pewnie dopiero w poniedziałek pojawią się specjaliści.
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...