Skocz do zawartości

Okapy kuchenne


Redakcja

Recommended Posts

Gość T.  Brzęczkowski
Napisano
W 2000 roku PN wykluczyła stosowanie okapów w obiektach z wentylacją grawitacyjną. Łączenie wentylacji grawitacyjnej z mechaniczną jest niebezpieczne dla zdrowia. Czy producenci nie powinni takiej informacji zamieszczać na obudowie czy instrukcji, jak to się dzieje np z papierosami?
Napisano
Cytat

W 2000 roku PN wykluczyła stosowanie okapów w obiektach z wentylacją grawitacyjną. Łączenie wentylacji grawitacyjnej z mechaniczną jest niebezpieczne dla zdrowia. Czy producenci nie powinni takiej informacji zamieszczać na obudowie czy instrukcji, jak to się dzieje np z papierosami?



Przecież okap nie musi wyciągać powietrza - wystarczy jak je przefiltruje.

Pozdrawiam
Gość T.  Brzęczkowski
Napisano
Na tych co wyciągają, też informacji nie ma. A co do filtrowania zapachów, to jestem sceptyczny.
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Cytat

W 2000 roku PN wykluczyła stosowanie okapów w obiektach z wentylacją grawitacyjną. Łączenie wentylacji grawitacyjnej z mechaniczną jest niebezpieczne dla zdrowia.




Czy mógłbyś wyjaśnić bliżej, dlaczego takie połączenie miałoby być niebezpieczne?
Gość Wentylek
Napisano
po 90, zaczęto wstawiać, wymieniać i uszczelniać okna, przestano robić wentylacje w pokojach, często zostały tylko kanały "mokre" w kuchni i łazience, w kanałach tych są grzyby strzępkowe (potocznie pleśnie), które strzelają zarodnikami. Przy pracy okapu powietrze cofa się w łazience i odwrotnie przy wentylatorzę łazienkowym w kuchni, zwiększając stężenie zarodników w domu bardzo znacznie powyżej normy 100jtk/m3.
  • 3 lata temu...
Napisano
Jeżeli miałabym jakiś konkretny model wskazać, to chyba wybrałabym DE LONGHI - niezła marka, co prawda nie tak bardzo popularna, ale naprawdę warto wziąć pod uwagę taki okap przy wyborze. Ma znakomite parametry, nie jest zbyt drogi, powiedziałabym, że cena jest porównywalna z innymi markami. Moim zdaniem niezły sprzęcik.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Jeśli schody prowadzą  do pomieszczenia technicznego lub gospodarczego, przepisy dopuszczają węższe rozwiązania.
    • Żadne z powyższych, trzymamy się projektu  Dzięki za komentarz, też jesteśmy przerażeni uwierz Po kilku dniach od zalania stropu, rozbieramy jego boczne szalunki. Łatwa praca, choć nie tak przyjemna jak podlewanie czyli pielęgnacja betonu. Zima coraz bliżej, oby tylko nie sypnęło teraz śniegiem i nie było mrozu. Wiadomo, że strop musi odstać swoje zanim będziemy ściągać stemple.    
    • I takie schody zrób. One się zakończą pod sufitem.  A belek nie ruszaj, będziesz miał motywację do dbania o wagę, żeby się zmieścić między belkami. 
    • Pytanie jest takie, że jeżeli tak to wykonam czy będzie dobrze? Rozstaw między belkami mam 62 cm, według prawa schody muszą mieć szerokość biegu min 80 cm, dlatego muszę to w jakiś sposób poszerzyć. Chyba że jest inna opcja która pozwoli na wykonanie węższych schodów.
    • Cześć, Widzę na forum sporo pytań od osób z naszego województwa, które mają problem ze znalezieniem wolnej i solidnej ekipy do wylewek. Często firmy z dużych miast nie chcą jechać na "prowincję", albo liczą sobie kosmiczne stawki za dojazd. Chciałem polecić firmę ZAMBUD, która robiła u mnie wylewki. Co ważne – robią kompleksowo: Dom: Wylewki maszynowe z mixokreta (zacierane mechanicznie na gładko, poziomowane laserowo). Garaż/Warsztat: Posadzki przemysłowe (beton utwardzany powierzchniowo – "talerzowany"). Rozmawiałem z właścicielem i potwierdził, że obsługują całe województwo kujawsko-pomorskie bez wyjątków. Wrzucam listę miejscowości, gdzie na 100% dojeżdżają (pytałem o to, bo polecałem ich też rodzinie w innych powiatach), może komuś ułatwi to szukanie: Główne miasta: Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Grudziądz, Inowrocław. Mniejsze miasta i miasteczka (dojeżdżają bez problemu): Aleksandrów Kujawski, Barcin, Brodnica, Brześć Kujawski, Chełmno, Chodecz, Ciechocinek, Dobrzyń nad Wisłą, Gniewkowo, Golub-Dobrzyń, Górzno, Izbica Kujawska, Jabłonowo Pomorskie, Janikowo, Kamień Krajeński, Kcynia, Koronowo, Kowal, Kowalewo Pomorskie, Kruszwica, Lipno, Lubień Kujawski, Lubraniec, Łasin, Mogilno, Mrocza, Nakło nad Notecią, Nieszawa, Nowe, Pakość, Piotrków Kujawski, Radziejów, Radzyń Chełmiński, Rypin, Sępólno Krajeńskie, Skępe, Solec Kujawski, Strzelno, Szubin, Świecie, Tuchola, Wąbrzeźno, Więcbork, Żnin. Moja opinia: Robota zrobiona czysto, szybko i co najważniejsze – równo (pod panele nie trzeba było lać samopoziomu). Mają własny sprzęt, pompy i zacieraczki. Dojazd w dowolne miejsce w Kujawsko-Pomorskim nie stanowił dla nich problemu, a pomiar i wycenę zrobili gratis. Jak ktoś szuka konkretnych fachowców w naszej okolicy, to śmiało dzwońcie do ZAMBUD. Pozdrawiam!  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...