Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Redakcja

Okapy kuchenne

Recommended Posts

Gość T. Brzęczkowski
W 2000 roku PN wykluczyła stosowanie okapów w obiektach z wentylacją grawitacyjną. Łączenie wentylacji grawitacyjnej z mechaniczną jest niebezpieczne dla zdrowia. Czy producenci nie powinni takiej informacji zamieszczać na obudowie czy instrukcji, jak to się dzieje np z papierosami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

W 2000 roku PN wykluczyła stosowanie okapów w obiektach z wentylacją grawitacyjną. Łączenie wentylacji grawitacyjnej z mechaniczną jest niebezpieczne dla zdrowia. Czy producenci nie powinni takiej informacji zamieszczać na obudowie czy instrukcji, jak to się dzieje np z papierosami?Przecież okap nie musi wyciągać powietrza - wystarczy jak je przefiltruje.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość T. Brzęczkowski
Na tych co wyciągają, też informacji nie ma. A co do filtrowania zapachów, to jestem sceptyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

W 2000 roku PN wykluczyła stosowanie okapów w obiektach z wentylacją grawitacyjną. Łączenie wentylacji grawitacyjnej z mechaniczną jest niebezpieczne dla zdrowia.
Czy mógłbyś wyjaśnić bliżej, dlaczego takie połączenie miałoby być niebezpieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wentylek
po 90, zaczęto wstawiać, wymieniać i uszczelniać okna, przestano robić wentylacje w pokojach, często zostały tylko kanały "mokre" w kuchni i łazience, w kanałach tych są grzyby strzępkowe (potocznie pleśnie), które strzelają zarodnikami. Przy pracy okapu powietrze cofa się w łazience i odwrotnie przy wentylatorzę łazienkowym w kuchni, zwiększając stężenie zarodników w domu bardzo znacznie powyżej normy 100jtk/m3.
 • Lubię to 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli miałabym jakiś konkretny model wskazać, to chyba wybrałabym DE LONGHI - niezła marka, co prawda nie tak bardzo popularna, ale naprawdę warto wziąć pod uwagę taki okap przy wyborze. Ma znakomite parametry, nie jest zbyt drogi, powiedziałabym, że cena jest porównywalna z innymi markami. Moim zdaniem niezły sprzęcik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Wypowiem się tam, gdzie mogę coś zasugerować. Oczywiście dla mnie tylko perlit w odmianie EP150 lub EP180. Dla perlitu mamy następujące cechy: Izolacyjność 0,049, więc nieco gorzej niż wełna czy styropian. Całkowita niepalność (klasa A1). Obojętny chemicznie. Ciężar nasypowy ok. 90kg/m3. Nie zmienia swojej objętości w czasie Znakomity współczynnik przenikania pary wodnej. Świetnie tłumi dźwięki uderzeniowe (podłogę trzeba oprzeć na dogęszczonym perlicie). A co moim zdaniem tutaj najważniejsze - w zasadzie niemożliwy do zasiedlenia przez gryzonie. Co do wad: Perlit w trakcie wykładania będzie pylił (co w warunkach remontowych jest do pominięcia) oraz może być trudny do kupienia z marszu - najczęściej zamówienia realizowane są bezpośrednio do klienta od nas z magazynu. Wciąż jest to egzotyczny produkt dla budowlańców, więc hurtownie się przed nim bronią. Jeżeli legary są faktycznie co 2m, to zastosowanie perlitu wymagać będzie jego zagęszczenia, czyli dociśnięcia go do podłoża po wysypaniu przy pomocy prostego narzędzia. Robota trochę benedyktyńska, ale normalna przy perlicie.   Spotkałem się z projektami, które dla nowych budynków wymagały zastosowania nawet 30cm izolacji pod posadzką, więc tak czy siak im więcej jej będzie tym lepiej. W razie czego mogę odpowiedzieć na jakieś pytania.
  • Jeśli pokrycie dachu jest niezgodne z zatwierdzonym projektem nadzór budowlany może nakazać zmianę blachy, jeśli w MPZP wyraźnie  zaznaczono, że trapez nie może być układany.
  • Pytać u operatora gazociągu co to jest i czy jest możliwość przyłączenia. Inaczej możemy sobie pogdybać.
  • Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc. Ściana była zaciągana gładzia dwa razy następnie malowana farba podkladowa Śnieżka z gruntem i dwa razy pomalowana farba dulux. Niestety wyszły defekty, które nie zostały poprawione po pierwszym malowaniu z uwagi na goniacy czas do przeprowadzki (malowanie miesiąc temu). Zaciagnelismy teraz ponownie miejsca wymagające poprawki i stąd moje pytanie jak zrobić to tak aby nie rzucaly się w oczy miejsca poprawek? Zeszlifowac, pomalować te miejsca farba podkladowa z gruntem jak to było wcześniej i potem zamalowac od razu cała sciane czy najpierw raz te miejsca a potem znowu cała ścianę? Bardzo proszę o wskazówki i dziękuję za zbędne komentarze. 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...