Skocz do zawartości

Uchylony MPZP a pozwolenie na budowę


Recommended Posts

Dwa dni przed uzyskaniem pozwolenia na budowę wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego plan przestał obowiązywać. Czy w takiej sytuacji organ moze żądać WZ? Pech inwestora czy nieudolność urzędnika (nikt nie powiedział, że decyzja ma być 65 dnia). CO radzicie w takiej sytuacji?
Ekipa zamówiona (podpisana umowa), sprzedane mieszkanie (6 miesięcy na wyprowadzenie), uzyskanie WZ to ok 6 miesięcy.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Kolego
przecież mam wypis i wyrys z planu. Pozatym urzednik prowadzący sprawę nie kwiestionował dok. Dopiero po wyroku nakazał uzupełnić o WZ.


To urzędasa na douczenie trza wysłać . Przyjmują jełopów i ludziom życie umilają.
Link do komentarza
Cytat

NSA to ostateczność - plan został zaskarżony w momencie uchwalenia, czyli nie mógł obowiązywać,




Moim zdaniem ;
Taka sytuacja występuje tylko, jeśli organ nadzorczy (wojewoda) uzna „nieważność” uchwały w sprawie MPZP, a gmina odwoła się od tej decyzji do sądu.

Ale w przypadku, kiedy zapisy MPZP zaskarżył (do sądu - sądy administracyjne też posiadają „uprawnienia nadzorcze” w tym zakresie ) obywatel lub np. firma, to zapisy MPZP, są obowiązujące do prawomocnego wyroku.



Cytat

To urzędasa na douczenie trza wysłać . Przyjmują jełopów i ludziom życie umilają.



Najprawdopodobniej urzędnik postąpił zgodnie z „literą prawa” i nie musi się dokształcać.
Link do komentarza
PnB załatwia starostwo,i jeżeli był MPZP w tym czasie co złożył dokumenty to starostwo powinno uznać to i wyrazić zgodę, nie wiem czemu tak długo zwlekało starostwo na wydanie PnB (ja czekałem niecały miesiąc).A MPZP jest poprzedzany studium i w 99% plan pokrywa się z założeniami czy wytycznymi studium,więc uważam że wołanie o WZ jest bezzasadne. Może jestem w błędzie,nie znam się aż tak bardzo na przepisach,ale to co napisałem to uważam za logiczne rozumowanie.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam,

Obawiam się, że niestety w opisanej sytuacji trzeba będzie wystąpić o wydanie decyzji WZ.
Podstawą do wydania decyzji administracyjnej (w tym decyzji PnB) jest zasadniczo stan rzeczy istniejący w chwili wydawania decyzji, a nie w chwili składania wniosku. Dlatego też, jeżeli w trakcie trwania postępowania przestanie obowiązywać plan miejscowy, to niestety trzeba będzie zawiesić postępowanie i wystąpić o wydanie WZ.
Oczywiście należy się jeszcze upewnić, czy wyrok NSA definitywnie uchyla plan miejscowy, czy przekazuje sprawę do ponownego rozpoznania przez WSA.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Czyli co do szczeliny, to napchać tam wełny szklanej i to wszystko ? Później podczas kontynuacji ocieplenia całej połaci dachu od wewnątrz, położyć jeszcze wełnę szklaną (mineralną) między krokwiami ( 30 cm warstwa) a z okładziny ze styropianu zrezygnować. Czy tak to powinno wyglądać ? A co z tym kawałkiem okładziny styropianowej wystającej poniżej deskowania (bo powyżej, na zewnątrz nie będę już nic robił) ? Mam ją ściąć aż do desek, czy też zostawić jak jest ?   Mam jeszcze pytanie dotyczące płyt G-K . Czy mogą one dotykać komina, czy też zostawić tam dylatację na2-3 cm ?
    • Dzień dobry, Zakupiłem dom, w którym wybiłem otwór okienny, który był w nim pierwotnie przewidziany, jednak później został zamurowany. W związku z tym, że otrzymałem okno, które pierwotnie zostało zakupione, musiałem zorganizować montaż na własną rękę (nie przez producenta). Nie mając pojęcia o temacie, posłuchałem wykonawcy i zrobił to tak, że wykuł otwór od wewnątrz, nie usuwając ocieplenia z zewnątrz, a następnie podkuty został porotherm poniżej wylewki, do warstwy izolacji poziomej ściany. Na izolację poziomą ściany została wylana wylewka betonowa, a następnie usunięte zostało z zewnątrz ocieplenie i na klinach i osadzone zostało okno (200kg) i zapianowane, Wygląda na to, że nie została zastosowana żadna podwalina pod oknem. Czy taki montaż można jeszcze jakoś poprawić aby zniwelować mostek termiczny od spodu i uniknąć przemarzania? Czy tutaj na plus wpływa to, że do gruntu jest około 50-60cm? Bardzo proszę o poradę.
    • Nie rozumiem, na co mam im dać czas? Co w tym czasie powinni zrobić ze swojej strony? "Bezboleśnie" miałem na myśli żeby było jak najmniej potrzeby kontaktu z nimi z mojej strony, bo z nimi nie da się dogadać w żaden sposób. Może czegoś nie zrozumiałem - jeżeli ja zawnioskuje o nowe przyłącze i każe by stare odłączyli, to sąsiedzi nie będą mieli swojego przyłącza, a co za tym idzie - prądu. Rozumiem, że w tym czasie oczekiwania, oni powinni ogarnąć swoje przyłącze? 
    • Zlecić wykonanie nowego przyłącza dla siebie (bo teraz się nie da inaczej, zgodnie z przepisami każdy musi mieć oddzielne i nowego przyłącza dla siebie i sąsiada nikt Ci nie wykona), a jeśli ma być bezboleśnie dla sąsiadów, to daj im termin. Dwa, trzy miesiące chyba im wystarczy. I po tym okresie zawnioskuj do Energi, aby Ciebie przepięli na nowe, a stare odłączyli od zasilania i zlikwidowali. 
    • Witam serdecznie  Przychodzę z problemem z którym ostatnio się borykam. Mieszkam w bliźniaku na wsi, który konstrukcyjnie został zrobiony tak, że na strychu po mojej stronie jest główny bezpiecznik prądu, podłączony do przyłącza elektrycznego. Obsługuje on oba mieszkania. Każdy ma swój licznik i bezpiecznik dla mieszkania, ale główny jest u nas, przez co jeżeli coś się stanie to obaj nie mamy prądu. statnio mieliśmy problemy z tym bezpiecznikiem, były przeciążenia i ciągle ten bezpiecznik się wywalał. Dodatkowym utrudnieniem może być fakt, że dostęp do strychu na którym znajduje się bezpiecznik główny, mamy tylko my.  Chcę zrobić tak, by każdy miał własne przyłącze, żeby takiego problemu nie było. Byłem w enerdze, czyli u mojego operatora, powiedziano mi tylko żebym zawnioskował o nowe przyłącze.  Niestety z sąsiedami nie da się dogadać, nikt tam nie pracuje i nie są skorzy do płacenia za cokolwiek. A może w końcu dojść do pożaru przez to, dlatego przyszedł czas by to załatwić. Ale jak to zrobić najbezboleśniej?   
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...