Skocz do zawartości

Nasady kominowe


Recommended Posts

Gość adiqq
Mam drenaż opaskowy i długo wszystko funcjonowało bez zarzutu. Ale przyszła 1 duża burza, ziemia wyschnięta(prawie miesiąc bez opadów), działkę mam ze spadkiem....przy tej burzy były takie ilośći wody, że drenaż nie dawał rady odprpwadzać wody..i ścianka północna podciągnęła trochę wody....dlatego niedługo będe robić odprowadzenie liniowe od strony z której leci z naturalnym spadkiem woda na moją działkę...już wiem że to rozwiązanie zda egzamin, bo po tamtej burzy wykopałem płytki rów - i sprawdza się znakomicie nawet przy dużych ulewach....
Link do komentarza
Witam
A ja jeszcze do w/w kompletu- mam działkę w dołku.
Teraz wizyta możliwa tylko w amfibii, bo grząsko, zamknięte wokoło kilka ulic, zalane media ...
Czy kiedykolwiek uda nam się tam wybudować?
http://www.z500.pl/projekt/zx4,Dom,pietrow...nowiskowym.html
Pozdrawiam



Cytat

Wysoki poziom wód gruntowych, gliniasta gleba lub niejednorodny grunt wróżą często kłopoty: zalewanie piwnic lub zawilgacanie fundamentów domu. Żeby ich uniknąć, warto pomyśleć o drenażu, a dla własnej
wygody – wykonać odwodnienie liniowe.

Z nadmiarem wody na działce można walczyć w dwojaki sposób. Jeżeli problem dotyczy zbyt wysokiego poziomu wód gruntowych, niekorzystnego...

<strong>Pełna treść pod adresem:</strong>
https://budujemydom.pl/strefa-magazynu/archiwum/7109-drenaz-i-odwodnienia


Link do komentarza
Cytat

Witam
A ja jeszcze do w/w kompletu- mam działkę w dołku.
Teraz wizyta możliwa tylko w amfibii, bo grząsko, zamknięte wokoło kilka ulic, zalane media ...
Czy kiedykolwiek uda nam się tam wybudować?
Array=\"\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\">http://www.z500.pl/projekt/zx4,Dom,pietrow...nowiskowym.html
Pozdrawiam



NA trenach wysokiego ryzyka -zalewowych jak miałbym postawić swój własny dom to tylko na słupach żelbetowych zalanych w rurach betonowych .W garażu stała by łódź żeby do sklepu, można było się przejść -podpłynąć.

http://dcs-212-91-8-226.atmcdn.pl/scale/o2...36&dsth=636 Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Tak wyglądają zakupy zimowe...




zimowe nie zimowe
większe będą koszta ale postawić się da
co do drenów
to w tekście jest jeden ważny akapit mówiący o odprowadzaniu wody
jeżeli nie ma gdzie jej odprowadzić to tylko topi się rurę i kasę.
czy na palach czy na ławie czy na płycie fundamentowej niech się wypowiedzą geolog z inspektorem
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
Cytat

ano właśnie tak jak pisałem.

Ale ostatnio sprawdzałem stan wody w studni i jest ponad 2m pod gruntem wiec nie za bardzo jest co odwadniać. U mnie piasek , szybko wnika.




Sprawdzałam w weekend, po ostatniej ulewie, mam wodę ok 1,5m od poziomu gruntu. Uważam to za wysoki poziom wody. U Rodziców, w innym miejscu-woda jest w ogrodowej studni na głębokości szóstego kręgu


Link do komentarza

Cytat

Ja problem z odwodnieniem swojego domu rozwiązałem wykopując staw do którego woda płynie poprzez rury melioracyjne puszczone dookoła domu. Dodatkowo wodę z rynien również puściłem do stawu. Nie dość, że problem zbyt dużej ilości wody się rozwiązał to jeszcze od czasu do czasu rybkę złowić można:)




Obok domu także mam "oczko wodne" lecz jego tafla jest wyżej od ław fundamentowych w moim budowanym domu,a przecież była susza przez 3 miesiące. Edytowano przez GraM (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Komentarz dodany przez agata: czy ktos wie czy kostka z brukbet jest warta uwagi? przymierzamy sie w koncu do zakupu
    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...