Skocz do zawartości

Czarny owczarek niemiecki


Recommended Posts

Cytat

Szukam czarnego szczeniaka owczarka niemieckiego. Najlepiej jak szczeniak byłby ze Śląska. Oczywiście żeby cena za niego nie była wygórowana icon_smile.gif



Chętnie pomogę. Tylko 'czarny' - to raczej z rasy 'wilczasty' ...zatem nie tak całkiem czarny icon_rolleyes.gif

...pisz na priv...
Link do komentarza
Cytat

Szukam czarnego szczeniaka owczarka niemieckiego. Najlepiej jak szczeniak byłby ze Śląska. Oczywiście żeby cena za niego nie była wygórowana icon_smile.gif


Boszszsz... czarny, niekątowany - broń Boże, trochę podpalane łapy na dole - to była moja pierwsza, wymarzona psica. Miała prawie 12 lat, jak ją musiałam uśpić icon_sad.gif.
Szukałam długo takiego samego egzemplarza... Same - za przeproszeniem - srające postawy - naokoło widziałam. Że już nie wspomnę o możliwości wystąpienia dysplazji przy takim kątowaniu.
Rybniczak!
Nie kupuj byle czego, sprawdź, czy rodzice mają prześwietlenia w kierunku dysplazji, bo to bardzo poważne schorzenie, nie wyleczysz tego nigdy, tylko psiak się będzie męczył, Ty też patrząc ja jego cierpienie, że nie wspomnę o kasie wydaną na weta. Gwoli ścisłości muszę dodać, że HD-A u obydwojga rodziców nie daje nigdy 100% pewności, że szczeniak będzie wolny od dysplazji.
Jak już będziesz miał tego szczeniorka - zakaz chodzenia po schodach, zakaz skakania wszelakiego - to za bardzo obciąża stawy bardzo szybko rosnącego szczeniaka. Zabawy i bieganie - umiarkowane i pod kontrolą dorosłego, napewno odpada bieganie przy rowerze przez pierwszy (mniej więcej) rok.
Czyli "niedrogo" to raczej względne pojęcie...
Nie mówię, że bezpapierowe psy są gorsze - broń Boże, moja owczarka nie miała i była naprawdę wspaniałym przyjacielem, w zasadzie nie chorowała, za to notorycznie miała szyte łapy - poprzecinane na szkłach, których pełno zawsze koło bloków było. Gdzie tam się wtedy słyszało o dysplazji (w tym roku minie 20 lat od momentu jak ją kupiłam), dałam za nią jakieś gówniane pieniądze, bo facet chciał się pozbyć suki - chodował psy, żeby je sprzedać do policji, więc suka była niewygodna.
Ja tak długo mogę gadać... icon_wink.gif
Więc spadam, coby nie przynudzać...

Link do komentarza
Cytat

Chętnie pomogę. Tylko 'czarny' - to raczej z rasy 'wilczasty' ...zatem nie tak całkiem czarny icon_rolleyes.gif

...pisz na priv...


Po co na priv, jak masz jakies namiary to daj znać icon_smile.gif.

Cytat

Boszszsz... czarny, niekątowany - broń Boże, trochę podpalane łapy na dole - to była moja pierwsza, wymarzona psica. Miała prawie 12 lat, jak ją musiałam uśpić .
Szukałam długo takiego samego egzemplarza... Same - za przeproszeniem - srające postawy - naokoło widziałam. Że już nie wspomnę o możliwości wystąpienia dysplazji przy takim kątowaniu.
Rybniczak!
Nie kupuj byle czego, sprawdź, czy rodzice mają prześwietlenia w kierunku dysplazji, bo to bardzo poważne schorzenie, nie wyleczysz tego nigdy, tylko psiak się będzie męczył, Ty też patrząc ja jego cierpienie, że nie wspomnę o kasie wydaną na weta. Gwoli ścisłości muszę dodać, że HD-A u obydwojga rodziców nie daje nigdy 100% pewności, że szczeniak będzie wolny od dysplazji.
Jak już będziesz miał tego szczeniorka - zakaz chodzenia po schodach, zakaz skakania wszelakiego - to za bardzo obciąża stawy bardzo szybko rosnącego szczeniaka. Zabawy i bieganie - umiarkowane i pod kontrolą dorosłego, napewno odpada bieganie przy rowerze przez pierwszy (mniej więcej) rok.
Czyli "niedrogo" to raczej względne pojęcie...
Nie mówię, że bezpapierowe psy są gorsze - broń Boże, moja owczarka nie miała i była naprawdę wspaniałym przyjacielem, w zasadzie nie chorowała, za to notorycznie miała szyte łapy - poprzecinane na szkłach, których pełno zawsze koło bloków było. Gdzie tam się wtedy słyszało o dysplazji (w tym roku minie 20 lat od momentu jak ją kupiłam), dałam za nią jakieś gówniane pieniądze, bo facet chciał się pozbyć suki - chodował psy, żeby je sprzedać do policji, więc suka była niewygodna.
Ja tak długo mogę gadać...
Więc spadam, coby nie przynudzać...



@debeściarka fakt że nie jestem żadnym hodowcą i znawcą ale w ciągu ostatnich trzydziestu paru lat miałem trzy owczarki niemieckie. Dlatego już jakąś tam praktykę z nimi mam icon_wink.gif .Tylko żaden nie był czarny i dlatego teraz chcę takiego. Najdłużej owczarka miałem 16 lat. Ostatniego miałem 10 lat i jak przyjechałem z wczasów w zeszłym roku to na moich oczach konał. icon_cry.gif Czymś był zatruty , bo język zrobił mu się czarny ale sekcji już nie chciałem robić, bo co to by dało. Moje chłopaki w tym czasie byli w domu i nim się opiekowali w czasie mojej nieobecności. Żaden nic podejrzanego nie zauważył wcześniej.Nie potrzebuje psa na wystawy , tylko do swojej posesji i jako przyjaciela.Oczywiście mam jeszcze w domu Andzie(jamnika długowłosego) i Stasię(kotkę) która wychowała się przy jamniczce. Jednak ja potrzebuje owczarka, bo dla mnie to najlepszy pies.Jeśli chodzi o cenę to każdy chce jak najmniej ale jestem w stanie dać za takiego szczeniaka 500zł. Rodowodowych nie muszę mieć. icon_smile.gif Edytowano przez rybniczak (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

kurde - starsza ode mnie......... -icon_smile.gif niesamowite -icon_smile.gif


Prezes!!!
Igrasz z ogniem!! ALe chyba wiesz o tym, nie?? icon_smile.gif

Cytat

@debeściarka fakt że nie jestem żadnym hodowcą i znawcą ale w ciągu ostatnich trzydziestu paru lat miałem trzy owczarki niemieckie. Dlatego już jakąś tam praktykę z nimi mam icon_wink.gif .Tylko żaden nie był czarny i dlatego teraz chcę takiego. Najdłużej owczarka miałem 16 lat. Ostatniego miałem 10 lat i jak przyjechałem z wczasów w zeszłym roku to na moich oczach konał. icon_cry.gif Czymś był zatruty , bo język zrobił mu się czarny ale sekcji już nie chciałem robić, bo co to by dało. Moje chłopaki w tym czasie byli w domu i nim się opiekowali w czasie mojej nieobecności. Żaden nic podejrzanego nie zauważył wcześniej.Nie potrzebuje psa na wystawy , tylko do swojej posesji i jako przyjaciela.Oczywiście mam jeszcze w domu Andzie(jamnika długowłosego) i Stasię(kotkę) która wychowała się przy jamniczce. Jednak ja potrzebuje owczarka, bo dla mnie to najlepszy pies.Jeśli chodzi o cenę to każdy chce jak najmniej ale jestem w stanie dać za takiego szczeniaka 500zł. Rodowodowych nie muszę mieć. icon_smile.gif


Hodowcą to ja też nie jestem i nie będę - nie nadaję się icon_wink.gif. Nie sprzedałabym szczeniaka osobie, która by mi się nie spodobała icon_lol.gif. I istnieje obawa, że wszystkie szczeniorki zostałyby u mnie icon_biggrin.gif.
Papier sam w sobie nie ma żadnego znaczenia, ale dzięki niemu wiesz, że szczeniak nie jest w chowu wsobnego, bo i tak się zdarza, jak zwierzaki nie są wystarczająco pilnowane. Na papierze masz wypisane 4 pokolenia wstecz...
Prawda - jak się ktoś uprze to każdy papier można spreparować icon_sad.gif.
A Twojej psinie jakiś bandyta pewnie coś przez płot musiał podrzucić - udusiłabym gołymi rękami takiego sq...na!!! icon_evil.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

mam w hodowli czarne owczarki niemieckie sprowadziłem kilka lat temu z czech z rodowodem FCI są super zapraszam do strony www. hodowlapsow.net lub 502326978



widzę, że zajmujesz się również szkolenie psów ..... szkoda, że mam tak daleko ... podjechałabym z Jagą ... kundelek , ale daje w kość... icon_rolleyes.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...