Skocz do zawartości

Balkon - jak skończyć?


Recommended Posts

Napisano

Witam.

Za jakiś czas będę się zabierał za skończenie balkonu.

Pytanie mam takie jak to zrobić?
1) wersja górna na rysunku
2) wersja dolna na rysunku

Czy lepiej będzie podciąć styropian i tam zacząć malowanie folią, potem styrodur, klej i płytki czy nie podcinać styropianu?

0a9856ccc78f400em.jpg

Napisano
  Cytat

Witam.

Za jakiś czas będę się zabierał za skończenie balkonu.

Pytanie mam takie jak to zrobić?
1) wersja górna na rysunku
2) wersja dolna na rysunku

Czy lepiej będzie podciąć styropian i tam zacząć malowanie folią, potem styrodur, klej i płytki czy nie podcinać styropianu?

Rozwiń  


Izolacja (folia w płynie ) ma być zawinięta na mur z cegły 10 cm powyżej posadzki balkonu a styrodur przyklejasz na coś ?
Napisano (edytowany)
  Cytat

Witam.

Za jakiś czas będę się zabierał za skończenie balkonu.

Pytanie mam takie jak to zrobić?
1) wersja górna na rysunku
2) wersja dolna na rysunku

Czy lepiej będzie podciąć styropian i tam zacząć malowanie folią, potem styrodur, klej i płytki czy nie podcinać styropianu?

0a9856ccc78f400em.jpg

Rozwiń  


Rysunek dolny jest logiczniejszy - zwłaszcza dzieląc przez czas użytkowania.
To teraz się na styropianie układa płytki? Co za czasy? chyba dałbym wylewkę betonową a na niej folię w płynie.

Oczywiście, że ocieplenie od dołu i z czoła dodatkowo jak zauważył kolega Tornado17 Edytowano przez Ireneusz Pasek (zobacz historię edycji)
Napisano
u siebie mam balkon nad wykuszem, technologicznie to cos innego niż balkon, ale ponizej moje przemyslenia:
1) tak jak narysowałeś, to wg. mnie powinieneś ocieplić całą płytę balkonu (dół, góra, boki), inaczej zimno bedzie Ci migrować do chałupy,
2) na wykusz kładłem grubą folię izolacyjną, styrodur, papę termozgrzewalną, wylewkę betonową (robiłem samemu,żeby mieć pewność, ze jest szczelne, poza tym płyta/balkon nad wykuszem jest b. mała, ale teraz juz nie pamiętam, czy papa jest na wylewce czy na styrodurze). Na to wszystko położył mi glazurnik płytki. I tu do przyklejania płytek zastosowałem nie klej a masę firmy Sika (taka gumowa, ma właściwości uszczelniajace i przyklejające), a fugi są w tubach (takich jak sprzedaja silokon) - inny produkt Siki. Od 3 lat sprawdza się bardzo dobrze, wykusz nie przemarza i nie przecieka. Fuga się trochę brudzi (gumowa), ale ja wole przetrzeć lekko zeby "przełysiała" i ieć sucho nad głową. Z tym ze uprzedzam, materiały Siki są trudne w obróbce i glazurnik stwierdził, ze więcej tym nie będzie pracował (a robi b. rzetelniee i dokładnie, nie jest zadnym paprajem).

pozdrawiam,

jarek
Napisano
  Cytat

2) na wykusz kładłem grubą folię izolacyjną, styrodur, papę termozgrzewalną, wylewkę betonową (robiłem samemu,żeby mieć pewność, ze jest szczelne, poza tym płyta/balkon nad wykuszem jest b. mała, ale teraz juz nie pamiętam, czy papa jest na wylewce czy na styrodurze). Na to wszystko położył mi glazurnik płytki.
jarek

Rozwiń  


A jak mu tyle warstw pod okno się pewnie nie mieści .
Napisano
  Cytat

A jak mu tyle warstw pod okno się pewnie nie mieści .

Rozwiń  

Prawdopodobnie (ale tylko na górze płyty balkonowej, po bokach i od spodu jest zapewne więcej miejsca). Dlatego napisałem jak jest u mnie. A zamiast kleju dałem Sikę i uwazam, ze jest lepszym materiałem od kleju, bo klei i USZCZELNIA (co w przypadku małej ilosci miejsca ma znaczenie). I się u mnie sprawdza.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...