Skocz do zawartości

Balkon - jak skończyć?


Recommended Posts

Cytat

Witam.

Za jakiś czas będę się zabierał za skończenie balkonu.

Pytanie mam takie jak to zrobić?
1) wersja górna na rysunku
2) wersja dolna na rysunku

Czy lepiej będzie podciąć styropian i tam zacząć malowanie folią, potem styrodur, klej i płytki czy nie podcinać styropianu?



Izolacja (folia w płynie ) ma być zawinięta na mur z cegły 10 cm powyżej posadzki balkonu a styrodur przyklejasz na coś ?
Link do komentarza
Cytat

Witam.

Za jakiś czas będę się zabierał za skończenie balkonu.

Pytanie mam takie jak to zrobić?
1) wersja górna na rysunku
2) wersja dolna na rysunku

Czy lepiej będzie podciąć styropian i tam zacząć malowanie folią, potem styrodur, klej i płytki czy nie podcinać styropianu?

0a9856ccc78f400em.jpg



Rysunek dolny jest logiczniejszy - zwłaszcza dzieląc przez czas użytkowania.
To teraz się na styropianie układa płytki? Co za czasy? chyba dałbym wylewkę betonową a na niej folię w płynie.

Oczywiście, że ocieplenie od dołu i z czoła dodatkowo jak zauważył kolega Tornado17 Edytowano przez Ireneusz Pasek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
u siebie mam balkon nad wykuszem, technologicznie to cos innego niż balkon, ale ponizej moje przemyslenia:
1) tak jak narysowałeś, to wg. mnie powinieneś ocieplić całą płytę balkonu (dół, góra, boki), inaczej zimno bedzie Ci migrować do chałupy,
2) na wykusz kładłem grubą folię izolacyjną, styrodur, papę termozgrzewalną, wylewkę betonową (robiłem samemu,żeby mieć pewność, ze jest szczelne, poza tym płyta/balkon nad wykuszem jest b. mała, ale teraz juz nie pamiętam, czy papa jest na wylewce czy na styrodurze). Na to wszystko położył mi glazurnik płytki. I tu do przyklejania płytek zastosowałem nie klej a masę firmy Sika (taka gumowa, ma właściwości uszczelniajace i przyklejające), a fugi są w tubach (takich jak sprzedaja silokon) - inny produkt Siki. Od 3 lat sprawdza się bardzo dobrze, wykusz nie przemarza i nie przecieka. Fuga się trochę brudzi (gumowa), ale ja wole przetrzeć lekko zeby "przełysiała" i ieć sucho nad głową. Z tym ze uprzedzam, materiały Siki są trudne w obróbce i glazurnik stwierdził, ze więcej tym nie będzie pracował (a robi b. rzetelniee i dokładnie, nie jest zadnym paprajem).

pozdrawiam,

jarek
Link do komentarza
Cytat

2) na wykusz kładłem grubą folię izolacyjną, styrodur, papę termozgrzewalną, wylewkę betonową (robiłem samemu,żeby mieć pewność, ze jest szczelne, poza tym płyta/balkon nad wykuszem jest b. mała, ale teraz juz nie pamiętam, czy papa jest na wylewce czy na styrodurze). Na to wszystko położył mi glazurnik płytki.
jarek



A jak mu tyle warstw pod okno się pewnie nie mieści .
Link do komentarza
Cytat

A jak mu tyle warstw pod okno się pewnie nie mieści .


Prawdopodobnie (ale tylko na górze płyty balkonowej, po bokach i od spodu jest zapewne więcej miejsca). Dlatego napisałem jak jest u mnie. A zamiast kleju dałem Sikę i uwazam, ze jest lepszym materiałem od kleju, bo klei i USZCZELNIA (co w przypadku małej ilosci miejsca ma znaczenie). I się u mnie sprawdza.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...