Skocz do zawartości

sosny samosiejki


Recommended Posts

Cytat

Na mojej działce , którą zresztą kiedyś planuję sprzedać rosną sosny samosiejki ., już kilkuletnie . Słyszałam że w przyszłości mogę mieć problem z ich wycięciem . Czy ktoś z Was się orientuje jak "ustawa " przewiduje


Powyżej 5 lat wymagana jest zgoda. Tak więc pospiesz się, twoje mają 4 lata i 10 mies. icon_mrgreen.gif Na wszelki wypadek wykarczuj pieńki, żeby jakiś mafiozo z Jaśnie Nam Panującego Urzędu nie wrobił cię w zbrodnię rządzenia się na swoim icon_twisted.gif
Link do komentarza
Reguluje to Ustawa o ochronie przyrody - Rozdział 4

Art.83 ust. 6 pkt. 2 i 4 – dotyczy usuwania bez zgody urzędu drzew owocowych, oraz takich, których wiek nie przekracza 10 lat.

Wiek drzewa określa się mierząc jego średnicę na wys. 1,3m i porównując wynik z Tabelą Wiekową Drzew (Majdeckiego). Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

ustawy ci nie powiem - ale generalnie powinnaś mieć zgodę jezeli średnica pnia przekracza 12cm. Nie dotyczy drzew owocowych.



Nie liczy się średnica pnia, tylko wiek. Bajbaga przytoczyła nowelizację przepisu - można wycinać drzewka poniżej 10 lat. A awaria podała stary przepis, sprzed nowelizacji.
Link do komentarza
Odpowiedziałam już na ten temat powyżej. Średnica pnia nie ma nic wspólnego z wycinaniem drzew bez pozwolenia. Wyżej zostały przytoczone odpowiednie paragrafy ustawy, można sobie samemu sprawdzić.

Nie mam pojęcia skąd się biorą te fałszywe przekonania o średnicy pnia?
Link do komentarza
Cytat

Odpowiedziałam już na ten temat powyżej. Średnica pnia nie ma nic wspólnego z wycinaniem drzew bez pozwolenia. Wyżej zostały przytoczone odpowiednie paragrafy ustawy, można sobie samemu sprawdzić.

Nie mam pojęcia skąd się biorą te fałszywe przekonania o średnicy pnia?



ja to slyszalem od sasiada ktory wycial duzy modrzew na podworku ktoremu wichura zlamala korone(wzial pile bo wkurzal go sam wysoki na kilka metrow pien)
Ktos go zglosil i przyjechali "straznicy" i wlepili grzywne.To od nich uslyszal o tych 20cm srednicy.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
    • ocieplenie dachu pur? odrazu na deski? tylko ze dach to deski membrana papa i blacha bez łąt nie beda sie parzyc deski? ale musze jakas wentylacje zrobic tym bardziej przy ociepleniu?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...