Skocz do zawartości

Jakie panele podłogowe?


Recommended Posts

Cytat

Witam!
Remontuje mieszkanie i mam problem z panelami na podłogę do salonu.
Chodzi mi o to że chcę takie żeby nie było widać za bardzo śladów.
W sypialni mam takie, że jak myję podłogę i jak wyschnie to widać ślady z mopa...
Może Wy coś doradzicie w tej sprawie?


A może zmień środek myjący, albo mopa icon_confused.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam!
Remontuje mieszkanie i mam problem z panelami na podłogę do salonu.
Chodzi mi o to że chcę takie żeby nie było widać za bardzo śladów.
W sypialni mam takie, że jak myję podłogę i jak wyschnie to widać ślady z mopa...
Może Wy coś doradzicie w tej sprawie?


Myślę, że problem nie leży w wyborze podłogi, a w właściwej jej pielęgnacji. Do czyszczenia drewnianych podłóg, których wygląd naprawdę może cieszyć użytkownika przez parędziesiąt lat, należy od samego początku używać właściwych preparatów. Stosowanie mokrego mopa w czyszczeniu drewnianych powierzchni jest niewskazane.

Jeśli posiadamy podłogę lakierowaną czy olejowaną, pamiętajmy, że wystarczy je odkurzać, używając specjalnej szczotki do parkietów, lub zamiatać miękką zmiotką. Co jakiś czas, zależnie od stopnia zabrudzenia, należy umyć podłogę używając wilgotnej szmatki i środków pielęgnacyjnych dedykowanych odpowiedniemu wykończeniu.

Stosowanie specjalnych preparatów jest szczególnie ważne w przypadku podłogi pokrytej olejem. To właśnie dzięki nim, na jej powierzchni tworzy się specjalna warstwa ochronna, zabezpieczającą podłogę dodatkowo przed uszkodzeniami i zużyciem.

Polecam wysokiej jakości serię środków do pielęgnacji podłóg Baltic Wood. Problemy ze śladami na pewno znikną.

Product Manager
Seweryn Miazga
Link do komentarza
Cytat

Witam!
Remontuje mieszkanie i mam problem z panelami na podłogę do salonu.
Chodzi mi o to że chcę takie żeby nie było widać za bardzo śladów.
W sypialni mam takie, że jak myję podłogę i jak wyschnie to widać ślady z mopa...
Może Wy coś doradzicie w tej sprawie?



Mopa trzeba najpierw wycisnąć z wody ...... wtedy śladów nie będzie icon_twisted.gif
Link do komentarza
Tak, te ślady zostaja po mopie, jeśli panele sa gładkie, to zmora smug jest dla niejednej gospodyni. Moja siostra strasznie narzeka na to, po myciu podłóg (codziennym!) cała rodzina zatrudniona jest do wycierania na sucho. Dlatego jestem madra cudzym doswiadczeniem i w najbardziej chodliwych pomieszczeniach mam płytki. W reszcie będą panele fakturowane. Podłoga jest od chodzenia nie od nabożnego czyszczenia...
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Ogólnie do czyszczenia drewnianych paneli podłogowych, dużo lepiej używać specjalistycznych i przeznaczonych do tego typu zabiegów preparatów. Jest wiele lepszych środków od popularnych na rynku sidolux'ow czy pronto, nie będę polecał nic konkretnego, aby nie wyszło, iż tworzę marketing szeptany, ale wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazy typu preparat czy koncentrat do paneli. Druga rzecz - nie można przesadzać z wodą jak już ktoś wcześniej wspomniał. W tym przypadku, nawet lepiej za mało wody, niż za dużo.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Gama mówisz o panelach winylowych? Słyszałam właśnie, że są to świetne panele. Imitują drewno, a są o wiele trwalsze i odporne na zawilgocenia i zarysowania. Teraz powstała moda na wszystkie pomieszczenia w tych samych panelach no i chyba to będzie idealne rozwiązanie. Są trwalsze także i do salonu i przedpokoju gdzie się często przechodzi, a także do kuchni są dobre, gdzie mamy wilgoć. Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Ja mam u siebie panele winylowe imitujące drewno i muszę przyznać, ze nic na nich nie widać. Tzn. nie zostają wcale smugi. Może dlatego, że one nie są gładkie, ale delikatnie porowate. Dzięki temu nie widać zaschniętych od mopa śladów i dodatkowo dają one efekt antypoślizgowy. W pokoju synka położyłam zwykłe panele i niestety zostają ślady, nawet jeśli mopa dobrze wycisnę. Płyn zmieniałam już kilka razy - zawsze jest to specjalny płyn do mycia paneli. Nawet jak myję po prostu szmatą to też zostają te ślady. Może po prostu takie mam juz panele i tyle. Kiedyś i tak będziemy robić remont, to trzeba będzie je zmienić na winyle i po sprawie. Najbardziej chyba sprawdzają się w kuchni i przedpokoju. Rzeczywiście są odporniejsze na wilgoć i zalanie - a uwierzcie mi że w kuchni synek nieraz zrobił nam już potop, jak zaczął się ciapkać w zlewie lub też w wiaderku z wodą. Każdy jednak kładzie na podłogę to, co mu najbardziej odpowiada.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...