Skocz do zawartości

Jakie panele podłogowe?


Recommended Posts

Cytat

Witam!
Remontuje mieszkanie i mam problem z panelami na podłogę do salonu.
Chodzi mi o to że chcę takie żeby nie było widać za bardzo śladów.
W sypialni mam takie, że jak myję podłogę i jak wyschnie to widać ślady z mopa...
Może Wy coś doradzicie w tej sprawie?


A może zmień środek myjący, albo mopa icon_confused.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam!
Remontuje mieszkanie i mam problem z panelami na podłogę do salonu.
Chodzi mi o to że chcę takie żeby nie było widać za bardzo śladów.
W sypialni mam takie, że jak myję podłogę i jak wyschnie to widać ślady z mopa...
Może Wy coś doradzicie w tej sprawie?


Myślę, że problem nie leży w wyborze podłogi, a w właściwej jej pielęgnacji. Do czyszczenia drewnianych podłóg, których wygląd naprawdę może cieszyć użytkownika przez parędziesiąt lat, należy od samego początku używać właściwych preparatów. Stosowanie mokrego mopa w czyszczeniu drewnianych powierzchni jest niewskazane.

Jeśli posiadamy podłogę lakierowaną czy olejowaną, pamiętajmy, że wystarczy je odkurzać, używając specjalnej szczotki do parkietów, lub zamiatać miękką zmiotką. Co jakiś czas, zależnie od stopnia zabrudzenia, należy umyć podłogę używając wilgotnej szmatki i środków pielęgnacyjnych dedykowanych odpowiedniemu wykończeniu.

Stosowanie specjalnych preparatów jest szczególnie ważne w przypadku podłogi pokrytej olejem. To właśnie dzięki nim, na jej powierzchni tworzy się specjalna warstwa ochronna, zabezpieczającą podłogę dodatkowo przed uszkodzeniami i zużyciem.

Polecam wysokiej jakości serię środków do pielęgnacji podłóg Baltic Wood. Problemy ze śladami na pewno znikną.

Product Manager
Seweryn Miazga
Link do komentarza
Cytat

Witam!
Remontuje mieszkanie i mam problem z panelami na podłogę do salonu.
Chodzi mi o to że chcę takie żeby nie było widać za bardzo śladów.
W sypialni mam takie, że jak myję podłogę i jak wyschnie to widać ślady z mopa...
Może Wy coś doradzicie w tej sprawie?



Mopa trzeba najpierw wycisnąć z wody ...... wtedy śladów nie będzie icon_twisted.gif
Link do komentarza
Tak, te ślady zostaja po mopie, jeśli panele sa gładkie, to zmora smug jest dla niejednej gospodyni. Moja siostra strasznie narzeka na to, po myciu podłóg (codziennym!) cała rodzina zatrudniona jest do wycierania na sucho. Dlatego jestem madra cudzym doswiadczeniem i w najbardziej chodliwych pomieszczeniach mam płytki. W reszcie będą panele fakturowane. Podłoga jest od chodzenia nie od nabożnego czyszczenia...
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Ogólnie do czyszczenia drewnianych paneli podłogowych, dużo lepiej używać specjalistycznych i przeznaczonych do tego typu zabiegów preparatów. Jest wiele lepszych środków od popularnych na rynku sidolux'ow czy pronto, nie będę polecał nic konkretnego, aby nie wyszło, iż tworzę marketing szeptany, ale wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazy typu preparat czy koncentrat do paneli. Druga rzecz - nie można przesadzać z wodą jak już ktoś wcześniej wspomniał. W tym przypadku, nawet lepiej za mało wody, niż za dużo.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Gama mówisz o panelach winylowych? Słyszałam właśnie, że są to świetne panele. Imitują drewno, a są o wiele trwalsze i odporne na zawilgocenia i zarysowania. Teraz powstała moda na wszystkie pomieszczenia w tych samych panelach no i chyba to będzie idealne rozwiązanie. Są trwalsze także i do salonu i przedpokoju gdzie się często przechodzi, a także do kuchni są dobre, gdzie mamy wilgoć. Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Ja mam u siebie panele winylowe imitujące drewno i muszę przyznać, ze nic na nich nie widać. Tzn. nie zostają wcale smugi. Może dlatego, że one nie są gładkie, ale delikatnie porowate. Dzięki temu nie widać zaschniętych od mopa śladów i dodatkowo dają one efekt antypoślizgowy. W pokoju synka położyłam zwykłe panele i niestety zostają ślady, nawet jeśli mopa dobrze wycisnę. Płyn zmieniałam już kilka razy - zawsze jest to specjalny płyn do mycia paneli. Nawet jak myję po prostu szmatą to też zostają te ślady. Może po prostu takie mam juz panele i tyle. Kiedyś i tak będziemy robić remont, to trzeba będzie je zmienić na winyle i po sprawie. Najbardziej chyba sprawdzają się w kuchni i przedpokoju. Rzeczywiście są odporniejsze na wilgoć i zalanie - a uwierzcie mi że w kuchni synek nieraz zrobił nam już potop, jak zaczął się ciapkać w zlewie lub też w wiaderku z wodą. Każdy jednak kładzie na podłogę to, co mu najbardziej odpowiada.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
    • Ten przykład nie jest najlepszy. Do rębaka nie należy wkładać mokrych gałęzi, bo wilgoć sprzyja korozji mechanizmu.     Wybrałaś nie najgorzej, najważniejsze, że rębak jest frezowy. Nie polecam natomiast tarczowych. Tarczowe uderzają nożem o gałąź i to uderzenie jest przenoszone na dłoń operatora. Bolą dłonie potem jak cholera. We frezowych tego nie ma.      Wciąganie jest grawitacyjne i wcale nie najgorsze. 
    • Tak  pracuje.   taki rębak, słuchać posuw.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...