Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cytat

Wnętrza w szarościach mogą być naprawdę świetne, jednak trzeba uważać, żeby efekt nie był zbyt monotonny lub po prostu "smutny" (...)



Zgadzam się w zupełności. Na zdjęciu widzimy przykład bardzo ładnej sali konferencyjnej. Białe ściany działowe otoczone zostały szarościami i lekkimi brązami. Bardzo ciekawa aranżacja poddasza.

[attachment=19628:Brabants..._Rixtel1.jpg]

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Szarości są świetne, ponieważ:
- dają oddech
- powiększają wnętrza
- pasują do nich wszystkie kolory
- są eleganckie i młodzieżowe- to zależy od dodatków
- w zestawieniu z drewnem są przytulne
Poniżej kilka przykładów.




Z tym, że pasują do nich wszystkie kolory, pozwolę sobie się nie zgodzić ;) Zestawienie szarości z czarnym nie będzie wyglądać dobrze, ale z ciemniejszym fioletem bądź różem wybornie. I mówi to facet!
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Mi bardzo podoba się styl skandynawski, w którym często stosuje się szarości. Ważne tam są dodatki, np. takie poduszki są według mnie super:




Ważne też jest żeby dobrze dobrać lampę do takiego wnętrza. Mi najbardziej przypadły do gustu takie, kojarzą się z naturą i zarazem utrzymują styl:




Jak się dobrze dobierze wszystkie elementy, to wnętrze nabiera fajnego charakteru icon_smile.gif
Link do komentarza
Szarość jest ostatnio bardzo modna.
Jeżeli obawiamy się nudy lub uczucia chłodu,
to zawsze możemy ściany zrobić w jakimś żywszym kolorze,
a meble lub dodatki w szarościach.

Poniżej zamieszczam prostą aranżację, w której wykorzystano trzy kolory:
fuksję, biel i szarość.
W takich barwach mam zrobioną sypialnię i jestem z niej bardzo zadowolona.



W tej aranżacji sofa chesterfield dodała elegancji,
a wykonanie jej w tkaninie tworzy wnętrze przytulniejszym.

Obecnie mamy sporo zamówień na sofy czy fotele w kolorze szarym,
najczęściej jest to plusz, ponieważ ze względu na neutralny kolor łatwo jest aranżować wnętrza,
można pozwolić sobie na szaleństwo w dodatkach.
Oto kilka przykładów:








Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Ostatnio sporo osób na forach pyta się o efekt betonu na ścianach. Na filmie instruktażowym Magnata widać, że wszystko pięknie wychodzi, ale sztuką jest jest jeszcze dobrać odpowiednie dodatki i meble to takich ścian. Ja gdybym miał takie ściany to bym chyba nie ryzykował i raczej kierował się ku białym meblom czy dodatkom. icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

jest moze i modna, ale przeciez jak ci sie podoba to sobie tak pokoj pomaluj. icon_smile.gif




Dokładnie tak! Szary kolor jest w ogóle bardzo dobry pod takim względem, że można dobierać do niego przeróżne dodatki, praktycznie każdy kolor pasuje do niego icon_smile.gif Więc, można go traktować, jako swego rodzaju bazę ;) Ja lubię połączenie szarości, bieli, fioletu, np.: szare ściany, biały firany, np. takie



Do tego zasłony w jakimś żywym kolorze i niezłe połączenie, a zarazem ozdoba pomieszczenia gotowa icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Moja znajoma w pokoju szary kolor ścian przełamała limonkowymi dodatkami. Świeczki, poduszki, dywanik, ramki na zdjęcia i narzutę w tym kolorze. Na początku jak mi o tym opowiadała, to tak średnio to widziałam, ale jak już remont sie skończył wyszło naprawdę fajnie. Sama jestem przed generalnym remontem sypialni, wiec może cos takiego... ;) Czasem naprawdę wystarczy dobry pomysł i samymi ozdóbkami można tak urządzić pomieszczenie, że przeobrazi się je w coś zupełnie nowego. No i oczywiście niedrogim kosztem.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Osoby, które mają salon pomalowany na szaro i poszukują nowoczesnej meblościanki, niech wezmą pod uwagę Hanover. Jej konstrukcja wykonana jest z płyty MDF w wysokim połysku, natomiast korpus z płyty melaminowanej matowej o grubości 16-22mm. Ranty meblościanki oklejone zostały obrzeżem PCV, które cechuje się zwiększoną odpornością na uszkodzenia. Jest możliwość zakupu dodatkowego podświetlenie RGB w 9 kolorach.

http://mirat.eu/mebloscianka-hanover,id21051.html

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Polecam pomalować ściany w salonie w kolorze szarym, a następnie zakupić zestaw czerwonych sof Yoko, które nadadzą takiemu wnętrzu charakteru. Pokryte są one tkaniną, z której można zmywać zabrudzenia używając jedynie wody. Sofy nawiązują do stylistyki z lat 60-tych, gdyż dzięki sprężynom falistym i piankom siedziskowym odznaczają się miękkością, a także posiadają drewniane nogi w kolorze naturalnego buku. Z tego powodu podłoga powinna być również w kolorze jasnego drewna.

http://www.agpol.com/pol/oferta,cat,158.html

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Szarość jest jednym z kolorów właściwych dla modnego ostatnimi czasy stylu skandynawskiego. Często łączona jest z bielą, która go rozjaśnia. Nie powinniśmy się zatem obawiać, że z takiego wnętrza będzie bił przygnębiający nastrój. Do wnętrz urządzanych w tym stylu najlepszym dodatkiem będą meble o ciepłej barwie drewna, która ociepli nieco pokój.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Szary kolor nie jest zły, ale potrzebuje uzupełnienia czymś bardziej konkretnym - innym ostrzejszym kolorem.


W pełni zgadzam się z tą opinią, aczkolwiek czasem sama szarość też jest fajna. A odnośnie uzupełnienia z innym kolorem, to ja polecam śliwkę i wszelkiej maści fiolety. Sprawdziłem to na własnej sypialni ;)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Ciekawym pomysłem jest urządzenie industrialnego salonu, w którym na ścianie będzie surowy beton lub tynk, a na podłodze białe deski. Do takiego pomieszczenia wpasują się meble z kolekcji Delta, która wykonana jest z płyty meblowej w kolorze białym i dębu sonoma, natomiast nogi z litego drewna dębowego. Dodając do tego szary dywan, otrzymamy niemal jednolitą, jasną całość.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

a za rok znowu moda się zmieni icon_smile.gif



Jaka moda? Toż to wygłupy w stylu kretyna Tyszki, który niesamowicie się zdziwił, że w Wielkanoc nie otwarto jego knajpy i był głodny. Nie omieszkał przy tym obwinić kraju o zaściankowość. Jak polski naród śmiał nie otworzyć knajp, gdy on wrócił na chwilę do kraju? Dla niego niepojęte. "Głupi zwyczaj!" - skomentował. - "czy w tym kraju nikt nic nie je przez dwa dni?"

Ot cała inteligencja z niego wylazła. Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Mi też bardzo podobają się wnętrza w szarych kolorach. Bardzo dobrze do tego komponuje się beton architektoniczny, ostatnio zdobywający coraz więcej zwolenników. Szczerze mówiąc na początku obawiałem się takiego rozwiązania i myślałem, że wnętrze będzie zbyt ascetyczne, ale efekt końcowy bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.

Świetnie z betonem komponują się też szklane albo metalowe dodatki, które dodają charakteru i nowoczesności każdemu wnętrzu.
Link do komentarza
Wszyscy teraz malują pokój na szaro.

Moda modą, ale ja wolę swoje pokoje w pełnych kolorach. Takie Industrialne i puste wnętrza górują już wystarczająco jak dla mnie i wolę kolory zielony, niebieski i ich odcienie to moje ulubione, w sypialni fioletowy również jest miły dla oka.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ta sprawa nie jest tak do końca ściśle określona w przepisach. Trzeba też uwzględnić pewną praktykę, która się wytworzyła.   Przede wszystkim zawsze wymagane jest sporządzenie opinii geotechnicznej. Mamy na to konkretny przepis, który zawiera Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadawiania obiektów budowlanych (Dz.U. 2012 poz. 463)   § 7. 1. W przypadku obiektów budowlanych wszystkich kategorii geotechnicznych opracowuje się opinię geotechniczną   W przypadku domów jednorodzinnych najczęściej sporządza ją projektant budynku lub projektant dokonujący adaptacji projektu gotowego. Z zastrzeżeniem, że najczęściej stosuje się tu coś co można nazwać najniższym poziomem wymagań. Wynika to ze specyfiki domów jednorodzinnych, czyli zwykle obiektów zaliczanych do tzw. pierwszej kategorii geotechnicznej. Mówiąc w ogromnym skrócie, są one niewielkie i o prostej konstrukcji, posadowione na gruntach nośnych, jednorodnych i przy poziomie wód gruntowych poniżej poziomu posadowienia (proste warunki gruntowe). Teraz pojawia się pytanie na jakiej podstawie w takich sytuacji projektant ma określić kategorię geotechniczną konkretnego obiektu (domu)? W cytowanym powyżej rozporządzeniu zakres wymaganej dokumentacji różnicuje się przede wszystkim ze względu na kategorię obiektu budowlanego. Zgodnie z zasadą, że im trudniejsze warunki gruntowe i/lub bardziej skomplikowany obiekt, tym i wymagany zakres dokumentacji jest większy. Znajdziemy tam ogólny zapis:   § 4. 4 Kategorię geotechniczną całego obiektu budowlanego lub jego poszczególnych części określa projektant obiektu budowlanego na podstawie badań geotechnicznych gruntu, których zakres uzgadnia z wykonawcą specjalistycznych robót geotechnicznych.   Swoiste doprecyzowanie stanowi tu kolejny przepis:   § 6. 2. Dla obiektów budowlanych pierwszej kategorii geotechnicznej zakres badań geotechnicznych może być ograniczony do wierceń i sondowań oraz określenia rodzaju gruntu na podstawie analizy makroskopowej. Wartości parametrów geotechnicznych można określać przy wykorzystaniu lokalnych zależności korelacyjnych.   Najwyraźniej jednak powyższy zapis należy traktować jako zalecenie, nie zaś „sztywny” wymóg. Tym bardziej, że w przypadku obiektów zaliczanych do pierwszej kategorii geotechnicznej nie ma wymogu przedstawienia dokumentacji z przedstawionych badań. Wróćmy tu do § 7. 1., który należałoby interpretować wraz z kolejnymi punktami:   § 7. 1. W przypadku obiektów budowlanych wszystkich kategorii geotechnicznych opracowuje się opinię geotechniczną. 2. W przypadku obiektów budowlanych drugiej i trzeciej kategorii geotechnicznej opracowuje się dodatkowo dokumentację badań podłoża gruntowego i projekt geotechniczny. 3. W przypadku obiektów budowlanych trzeciej kategorii geotechnicznej oraz w złożonych warunkach gruntowych drugiej kategorii wykonuje się dodatkowo dokumentację geologiczno-inżynierską, zgodnie z  przepisami ustawy z  dnia 9 czerwca 2011 r. – Prawo geologiczne i górnicze (Dz. U. Nr 163, poz. 981).   W związku z tym wytworzyła się praktyka, w której projektant zawsze sporządza opinie geotechniczna, lecz w przypadku pierwszej kategorii geotechnicznej nikt nie wymaga od niego przedstawienia w tej opinii dokładnych danych na temat gruntu. Danych wziętych chociażby z opisu i interpretacji odwiertów. Projektant przecież i tak bierze za to wszystko odpowiedzialność, a ostatecznie kieruje się swoją wiedzą i doświadczeniem. To całkiem rozsądne, bo w praktyce w takich prostych przypadkach rozbudowane badania nie są do niczego potrzebne. Trzeba zachować umiar, rozsądek i pewną proporcję nakładów i korzyści. Ponadto projektant jest często w stanie sporo wywnioskować już po takich robotach jak zrobienie wykopów pod szambo, przyłącze wodociągowe czy wiercenie studni.  
    • Dlatego sugeruję najpierw użycie farby separacyjnej.
    • Witam,  z początkiem października złożyłem wniosek o wydanie warunków zabudowy na dom jednorodzinny z garażem w bryle budynku. Dostałem informację z gminy, że decyzja zostanie wydana do 31.03.2025 (ze względu na dużą ilość wniosków spowodowanych zbliżającymi się zmianami). Zastanawiam się teraz jakie mam opcje aby w przyszłości móc postawić jednak też garaż wolnostojący/ budynek gospodarczy. Wolałbym poczekać teraz na tą decyzję która ma zostać wydana do końca marca. Czy później mogę zmienić warunki zabudowy, tak aby postawić garaż wolnostojący? jeżeli tak to za pomocą jakiego wniosku? i czy jeżeli zmiana warunków zabudowy nastąpi po 1 stycznia 2026 to czy warunki z automatu będą miały tylko 5 lat ważności? i jeszcze pytanie ile trwa sama zmiana warunków zabudowy (w internecie jest napisane miesiąc, ale aktualnie na warunki zabudowy w mojej gminy trzeba czekać 5 miesięcy, a teoretycznie mają na to 3 miesiące). Z góry dziękuję za informację :) 
    • Budowa, która powinna zakończyć się co najmniej 3 miesiące temu wciąż nie została skończona. Szef firmy budowlanej ciągle powtarza "nie nasza wina, skaczemy z budowy na budowę, są opóźnienia".   Jesteśmy w trakcie robót dachowych, które przez firmę budowlaną stale są przekładane. Do stanu surowego zamkniętego brakuje nam tylko/aż dachu. Ostatnio zaczął padać śnieg, a nocami słupki rtęci wskazują ujemną temperaturę. Czy może mieć to jakiś zły wpływ na więźbę dachową?
    • Komentarz dodany przez PornKup: Jestem przerażony. Oszuści podkładają papiery pod oczyszczalnie które nie istnieją i z problemem zostaje użytkownik który jest bogu ducha winny. nie dajcie się ludzie nabrać - trzeba żądać papierów i dopiero podejmować decyzje zakupu. modernizacja szamb to tylko wymiana na prawdziwe urzadzenie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...