Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Przymierzam się właśnie do kupna kominka. Mam jednak dylemat - tradycyjny czy może pójść w coś bardziej stylowego? Co mam na myśli? Otóż, widziałam gdzieś w necie kominki z wykorzystaniem kafli ceramicznych z różnymi wzorami i zdobieniami. Bardzo ciekawie to wygląda i przede wszystkim oryginalnie. Dodam, że moje wnętrze jest inspirowane na lata 40te i myślę, że taki kominek bardzo pasowałby do wnętrza. Co o tym sądzicie? Znajomi mówią, że to tandeta i żeby postawić na coś nowoczesnego. Kiedy obejrzeli galerię takich kominków z użyciem kafli nieco zmienili jednak zdanie icon_smile.gif A co Wy na to?

Brak obrazka

Brak obrazka

zdjęcia pochodzą ze strony Kaflarni Kafel-Kar
na lata 40'?
to coś z okupacją związane, czy z intensywną produkcją na potrzby wojny, typu fabryka na zakałkaziu lub stocznia i statki typu Liberty?
a może taki twórczy nieład, jak pod Dunkierką po ewakuacji korpusu brytyjskiego?

no nie wiem, czy te kominki by pasowały do tego icon_rolleyes.gif
Nie mówię, że chodzi mi dokładnie o te kominki ze zdjęć. Wkleiłem je dla ogólnej orientacji, bo często spotykam się z tym, że ludzie nie wiedzą jak takie kaflowe kominki wyglądają icon_smile.gif
Wnętrza stylizowane dokładnie z naciskiem na lata okupacji, to z zamiłowania do historii tego okresu.
Ale co w ogóle sądzicie o takich kominkach? Z tego, co widzę stawicie raczej na nowoczesność.
Cytat

Przejrzałem kominki na tej stronie co podałeś - kilka mi przypadło do gustu - rzekłbym - ładne - ale czy taki bym akurat chciał - niekoniecznie. Aczkolwiek lubię starocie icon_smile.gif
Brak obrazka
Brak obrazka
ten styl jest najbliższy temu co mi sie podoba - czyli od kuchni icon_smile.gif

zdjęcia kominków, które zamieściłeś też bardzo mi się podobają. W sam raz do takiego domku w wiejskim stylu icon_smile.gif

z kafli ma moja teściowa (ale to było bardzo drogie...) . Te które wkleiłeś z kafli zupelnie nie dla mnie. Niedawno oglądałam u kolezanki która ma bardziej tradycyjny styl wnętrz piękny kominek z takiej surowej cegły z grubą dębową dechą nad paleniskiem, rewelacyjnie to wyszło.
tu znalazłam ładne kominki w tradycyjnym stylu
R_546.jpg
R_026.jpg
wogóle na tej stronie jest mnóstwo propozycji http://www.kominki.net/index.php?go=realiz...nek&start=0

Cytat

Przymierzam się właśnie do kupna kominka. Mam jednak dylemat - tradycyjny czy może pójść w coś bardziej stylowego? Co mam na myśli? Otóż, widziałam gdzieś w necie kominki z wykorzystaniem kafli ceramicznych z różnymi wzorami i zdobieniami. Bardzo ciekawie to wygląda i przede wszystkim oryginalnie. Dodam, że moje wnętrze jest inspirowane na lata 40te i myślę, że taki kominek bardzo pasowałby do wnętrza. Co o tym sądzicie? Znajomi mówią, że to tandeta i żeby postawić na coś nowoczesnego. Kiedy obejrzeli galerię takich kominków z użyciem kafli nieco zmienili jednak zdanie icon_smile.gif A co Wy na to?

Brak obrazka

Brak obrazka

zdjęcia pochodzą ze strony Kaflarni Kafel-Kar

Raczej to marnie stylizowane na początek ubiegłego wieku, co się komu podoba, osobiście mi nie.... ale muszę mieć podobne orginały icon_wink.gif
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Ja jestem raczej zwolennikiem nowoczesnych rozwiązań, ale cały nasz dom jest właśnie taki - prosty minimalizm i nowoczesność. Jeżeli jednak Twoje wnętrza nawiązują do lat 40 i chcesz by kominek się w nie wpasował nie możesz nagle wstawić nowoczesnej formy. No chyba, że lubisz takie mieszanki.
Firm oferujących tradycyjne kominki jest mnóstwo, świadczy to też o tym, że nadal popularne są takie tradycyjne stylizacje. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na kominek nowoczesny, czy tradycyjny - najważniejsze by wkład był dobrze dobrany. Bezpieczeństwo powinno być zawsze priorytetem, dopiero potem estetyka.
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Do wnętrza stylizowanego na lata 40 pasuje kominek w stylu retro. Są to kominki wykonane przeważnie z twardych materiałów jak piaskowiec, marmur, granit, bogato rzeźbione, często jednak odwołują się do epoki baroku . Dobrym rozwiązaniem jest również kominek retro elektryczny. Pojawiły się ostatnio ciekawe kominki stylizowane na szalone lata 60. Wykonane są one z wysokiej jakości materiałów, dostępne w intensywnych kolorach. icon_smile.gif
  • 2 miesiące temu...
Jeśli chodzi o taki kominek w stylu retro nie podoba mi się, wolę coś nowocześniejszego jak kominek elektryczny, który jest na prawdę fajna sprawą, nadaje się zarówno do sypialni jak i do salonu no i koszta są o wiele mniejsze jeśli chodzi o montaż.
  • 1 miesiąc temu...
ja mam kominek przerobionh wlasnie ze starego XIX wiecznego pieca kaflowego nabytego w dosc dorym stanie ze starej kamienicy. uwazam, ze jest to swietny pomysl! salon, w ktorym znajduje sie kominek mam rownie urzadzony w starym stylu, tzn. stol w jadalni i kredens oryginalny art deco. ale nie mam za mebli, zeby nie wygladalo to pretensjonalnie. w 2. czesci salonu (tam gdzie kominek) stoi tylko bardzo nowoczesna sofa, bialy telewizor i 2 regaly. nadaje to lekkosci wnetrzu. strop jest z drewnianych bel. cale pomieszczenie jest dosc duze, ale wg. mnie chcac go utzadzic w takim stylu trzeba u ikac nadmiaru mebli i przedmiotow aby uniknac wrazenia "przepychu".
  • 1 miesiąc temu...
ja mam u siebie bardzo klasycznie wygladajacy kominek, a raczej turbokominek-bo wkład kominkowy jest z płaszczem wodnym. najlepsze jest to, ze nie jest tylko ozdoba salonu, ale tez jest bardzo funkcjonalny, bo ogrzewa jednocześnie cały dom i ciepłą wodę użytkowąicon_smile.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• wieniec ma rozłożyć ciężar stropu na ścianie nośnej równomiernie - czyli na jak największej jej szerokości (pomniejszonej o ewentualne ocieplenie wieńca) - to jest wieniec pełny. A nie 7,czy 8 cm. chyba podobnie  - strop się ugina jak fala - jeśli ścianka jest na sztywno związana ze stropem, to jk się z jednej strony bardziej ugnie, to ścianka też może się "ugiąć", a dokładnie załamać leciutko - i powstanie pęknięcie w spoinie albo w cegle - zależy, co słabsze. I siła naporu na ściankę już nie jest pionowa, tylko lekko ukośna.  -a to już zagraża stateczności. Tak to sobie wyobrażam. Nie - bo dach to też obciążenie - i to całkiem spore.  Zależy z czego zbudowany. A trzeba liczyć tez obciążenie śniegiem.   Strych czy poddasze mają czasem większy gabaryt, niż kondygnacje wyżej.  Bardzo nieścisły i niekonkretny jest ten cytat. Poza tym mogą mieć tam większe obciążenia, niż zwykła kondygnacja. Nie rozmydlam - raz pisze o warstwach, raz o scianach. To albo obie są to sciany, albo nie. A jeżeli te warstwy nie są ścianą - to czym?  A jeżeli ściana nie jest warstwami - to o jakiej on ścianie pisze - która ma przejmować część obciążeń? Nie jest to jasny opis! Da się - strop się ugina - ale niewiele. Więc można zostawić szparę między górą ścianki a stropem powiedzmy 10 cm czy nawet 5 ( bo przy twojej szerokości strop nie powinien sie ugiąć więcej niż 3 cm docelowo, a całkiem możliwe, że będzie to tylko 1.5 cm - nikt tego idealnie nie obliczy) - tam daje się szalunek pod betonowanie, potem wyciąga - i szparę uzupełnia. Nawet jak dociśnie - to lekko - i nic nie powinno się stać.   Jak zbyt mocno dociśnie - to może strop pęknąć, jeśli nie wytrzyma górne zbrojenie - ale to chyba rzadko. Może też scianka się skruszyć, lub pęknąć - jeśli z cegły kratówki , a nie pełnej - albo dociśnie tą  ścianką to co pod nią. I tam zadziałać.  Miększe ścianki albo jakoś to zamortyzują, albo się odkształcą. To akurat jest mniej niebezpieczne.
    • a może jest....  dziś już nic z tego nie będzie, wytrzymaj do jutra, może ktoś też coś sensownego doradzi....  
    • Piaskowanie... Kompresor + niezbyt drogi pistolet (na allegro) + ścierniwo (allegro) + sito do odzyskiwania/regeneracj części ścierniwa...
    • no to coś nie halo, albo już nic nie rozumiem na których ścianach opierają  te wiązary? wklej rzut konstrukcji dachu pierwszy post drugie zdjęcie, czyli wygląda, że wiązary leżą wzdłuż dłuższego boku?   aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, zasprzęgliłem, odszczekuję co wcześniej napisałem nie wiem co mi się uwaliło we łbie, że wiązar ma 800cm, a ma przeca 1000cm, chałupa ma w świetle coś koło 900 wzdłuż to jakiś skrajny segment szeregówki, tak?   no tak, bo jakby miało powstać to co zaznaczyłeś jako ta "górka" gdyby było inaczej czyli może tamten mój pierwszy pomysł nie jest taki głupi
    • Nie wiem czy dobrze rozumiem słowo okap, ten dach nie wystaje poza mury             a ta belka 22 cm nie opiera się na murach nośnych ani dzialowych, zdjęcie w pierwszym punkcie 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...