Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Zasady montażu instalacji kanalizacyjnej

Recommended Posts

Domowa instalacja kanalizacyjna niemal zawsze projektowana jest jako grawitacyjna – ścieki spływają w niej pod własnym ciężarem. Jednak nawet drobne z pozoru błędy wykonawcze wystarczą, by kanalizacja działała niewłaściwie.

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/woda-i-kanalizacja/a/10300-zasady-montazu-instalacji-kanalizacyjnej

Gość Gość
bardzo dobrze jest wszystko opisana polecam każdemu kto robi instalacje kanalizacji w mieszkaniu;) pozdrawiam wszystkich;)..

Gość lucky
akurat g...prawda, mozliwe że ta ,,proza instalatorska" dla humanisty jest dobrze opisana. Brak jakichkolwiek szczegółów i konkretów.Tyle to mozna wyczytać w kazdej niemal gazecie. Czyszczaki np wykonuje sie już bez uszczelek gumowych / doszczelnienie stozkowe/ , a to że instalacja ma być szczelna to wie każdy laik. Oceniam ten art. w kat. proza na celująco, fachowość- miernie.Pozdrawiam.

Budujemy Dom nie jest pismem (portalem) instruktażowym dla specjalistów. Artykuły przeznaczone są dla inwestorów budujących dom, a więc nie-specjalistów.

P.S. Czyszczaki są dostępne w obu wersjach - bez i z uszczelkami.

Jarosław Antkiewicz

Gość Wsiok
Bardzo dobry artykuł-przybliża laikowi problem wykonania optymalnej instalacji kanalizacyjnej i zapoznaje z elementami w które powinna być wyposażona, a także wyczerpuje zagadnienie doboru odpowiednich średnic rur. Trochę brak konkretniejszych wiadomości na temat montażu odpływu poza budynkiem..

Gość James
Stoję akuratnie przed problemem przeróbki kanalizacji w domku. Artykuł przybliżył mi troszkę temat i poszerzył wiedzę. Nie skorzystam z 70% w/w wiedzy, bo mam dość prosty temat do zrobienia, ale dla typowego laika - prosty temat jest nie lada wyzwaniem. Bardzo dobry artykuł - łatwo na niego trafić - choć trochę szukałem po sieci. Pozdrawiam, JM..

Gość mirabelka
Artykul superrrr. Jasno i prosto wyjaśnia "co? jak? i dlaczedo?".

Gość Grzegorz
Dobry artykuł, ale jest w nim kilka niezgodności. np: "Zawór napowietrzający powinien znaleźć się co najmniej 1 m ponad najwyżej położonym syfonem przyboru podłączonego do pionu" nie do końca tak jest, ponieważ zawór napowietrzający doskonale spełni swoje zadanie, będąc zamontowany np. za syfonem pod zlewem czy umywalką.

Gość Amatorka
Rury kanalizacyjne są 110 nie 100 i 160 nie 150. Gdzieś autor podsłuchał i tyle fachowości...

Gość instalator
do AMATORKI
100 i 150 też są ale żeliwne-gdzie średnica podawana jest wewnątrz rury;

Gość mirek
do montażu rur kanalizacyjnych wykorzystuje się zgrzewarki doczołowe, urządzenia do termoplastycznego łączenia rur z PCV.

Gość R2D2
Zastanawia mnie tylko te 1,5m od przewodu wodociągowego. Czym jest to podyktowane? Nawet przewód energetyczny jest podany w odległości 0,8m.
Ktoś może mi to wytłumaczyć?

Gość młody monter
prawdopodobnie spowodowane to jest tym żebyś podczas robót kanalizacyjnych lub ewentualnie wodociągowych nie naruszył rury i tym samym skaził wodę pitna lub trwale oddziaływał ewentualny wyciek na studnie wody pitnej jeśli korzystasz ze studni głębinowej. Przepis przepisem a życie życie ;)Pozdro z budowy

Gość krzysztof
Według mnie, takie rozwiązanie nie jest poprawne. Brakuje informacji o sieci kanalizacji zewnętrznej- rozdzielcza, ogólnospławna czy półrozdzielcza? Włączenie przewodu odprowadzającą wodę deszczową przed zasuwą burzową????????????????? Proszę dokładnie prześledzić drogę opadówki w chwili, kiedy już się zamknie zasuwa, a deszczówka cały czas płynie i płynie i..... wybije gdzie?

Witam, proszę o pomoc w temacie odpowietrzenia kanalizacji:
1. Mam WC i bidet na scianie działowej 110 -czy można odpowietrzenie zrobić w tej ścianie (w bruzdach) 2 x50?
2, czy są trójniki 110 /2x50 ?

Gość Gos
Mam wylot rury kanalizacyjnej z budynku na głębokości 80 cm . Podobno to za głęboko. Jak myślicie? Ma być przydomowa oczyszczalnia

4 godziny temu, Gość Gos napisał:

Mam wylot rury kanalizacyjnej z budynku na głębokości 80 cm . Podobno to za głęboko. Jak myślicie? Ma być przydomowa oczyszczalnia

Dreny standardowo układa się na gł. 60 cm - można i głębiej, ale to dodatkowa praca i zależy jak głęboko utrzymują się wody gruntowe. Wylot kanalizacji powinien znajdować się ok. 20 cm powyżej drenażu (licząc od spodu rury).

Po drodze będzie jeszcze jakiś osadnik gnilny. Wlot ścieków do niego może być nawet położony niżej niż odpływ do drenażu i wszystko działa prawidłowo. Z zastrzeżeniem, że wtedy osadnik nie jest już wentylowany za pośrednictwem najbliższego pionu. Musi mieć własną wentylację.

Cały czas zakładamy tu, że oczyszczalnia będzie z drenażem, nie zaś kompaktowa z pompą do ścieków.

Gość Konrad
To wszystko jest uzależnione od odległości twojej oczyszczalni od domu.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...