Skocz do zawartości

Konserwacja kanalizacji w domku


aleksander56

Recommended Posts

Od pewnego czasu z instalacji kanalizacyjnej w moim domu wydobywa się nieprzyjemny zapach. Nie mam szamba, instalacja jest podłączona do miejskiej sieci kanalizacyjnej. Nigdy wcześnie nie występowała taka sytuacja. Czy należy taką instalację specjalnie konserwować? W jaki sposób? Znajomy poleca wezwanie specjalistów instalatorów z Poznania. Można jakoś samodzielnie rozwiązać problem?
Link do komentarza
To prawdopodobnie nie wina instalacji Twojej domowej. Spotkałem się z taką sytuacją że dom był podłączony do domowej oczyszczalni przez ponad 10 lat i nigdy nie było brzydkich zapachów ani innych problemów, natomiast po podłączeniu do kanalizacji zaczęło śmierdzieć. Jak się okazało przyczyną tego stanu rzeczy był kominek odpowietrzający kanalizację który świetnie sobie radził w przypadku szamba,natomiast kiedy wzrosło ciśnienie i smród z kanalizacji po prostu musiał zostać przebudowany i znacznie przedłużony. Mało kto zwraca uwagę na to że smrody z kanalizacji wylatują ponad jego dachem. W skrajnym przypadku spotkałem się z sytuacją na mało zabudowanym osiedlu dom który samotnie stał w pobliżu końcowej nitki kanalizacji odprowadzał tak dużo oparów ze podczas silnych mrozów doszło do zalodzenia kominka i zawilgocenia ocieplenia dachu o smrodzie nie wspomnę.
Reasumując zamierzam nie długo podłączyć się do kanalizacji, pośrednio poprzez aktualne szambo przedłużeniem rury z domu w postaci otwartej rynny do kolektora odprowadzającego w tym przypadku szambo i jego bezpośredni odpowietrznik zmniejszy ciśnienie gazów jakie emituje kanalizacja.
Link do komentarza
Cytat

...Reasumując zamierzam nie długo podłączyć się do kanalizacji, pośrednio poprzez aktualne szambo przedłużeniem rury z domu w postaci otwartej rynny do kolektora odprowadzającego w tym przypadku szambo i jego bezpośredni odpowietrznik zmniejszy ciśnienie gazów jakie emituje kanalizacja.



Też tak kombinowałem ...Zabronili .

Link do komentarza
Cytat

Ty się śmiej - śmiej - mnie nie podłaczyli na razie wcale, choć wszyscy już mają.
Podpytałem i okazało się "że GDDKiA nie kazała na razie"
Co to będzie, co to będzie........... -icon_smile.gif



Wypompujesz na autostradę trudno.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Komentarz dodany przez Beata: Jaki, to dokładnie klinkier? Chodzi mi, o nazwę, oraz producenta. Dziękuję:)
    • Cześć,   Co oglądam jakieś filmiki na YT związane z tematyka wykończenia. To bardzo często widzę, że używany są płyty GK na ściany. I z tego co zauważyłem to nie chodzi mi o sytuację kiedy cała ściana jest zrobiona ze stelażu i płyt gk. Tylko o to, ze jest ściana. Z bloczków itd. A na to kładzone sa płyty GK. Z czego to wynika? Załączam link do filmiku gdzie widać jak to jest w nowym domu robione. Myślałem, że różnica może polegac na tym, że robią to tylko w starym budownictwie gdzie ściany są bardzo krzywe i lepiej jest przymocować płyty GK zamiast tracić sporo materiału na wyrównywanie ścian? Ale jeśli robią to niezależnie czy ściana jest prosta czy krzywa - to o co tu chodzi?   Ale tu na przykład jeden filmik gdzie są płyty GK prawie w całym domu:   Tu również przykład gdzie GK są na ścianach:  
    • Haha     No ja wiadomo. Złapałem się jak młody pelikan, bo nie jestem budowlańcem, ale trochę dlatego liczyłem, że ktoś kto ogarnia temat powie, że to gówno to użyć potem już po gipsie budowlanym. No nic. Tak czy siak. Pierwszy stopień zdobyty. Zamawiam sobie gips budowlany i kolejne ubytki zrobię tym.   @vlad1431 Mówisz o gładzi czyli już o ostatecznej fazie wygładzenia ścian stricte pod malowanie? Ta gładź Rigipsa to może warta rozważenia również do zakupu. Bo po załataniu dziur to ja chcę tę ścianę właśnie wygładzić na tyle ile się da, ale bez większych męczarni. I raczej bez wałka tylko normalnie jakąs prostą listwą.   ta będzie ok? https://www.rigips.pl/masy-szpachlowe/masy-szpachlowe-finiszowe/masa-szpachlowa-promix-finish-plus    
    • Najprawdopodobniej ten wynalazek to jest pewnie zwykła gładź z jakimś marketingowym dodatkiem, a ja pisałem, że użycie zwykłej gładzi przy takiej pogodzie trzeba liczyć, że każde 2mm schnie dobę. Nikt tu tego wynalazku nie zna, bo większość budowlańców nie łapie się na te marketingowe chwyty. Trzeba było najpierw zapytać zanim kupiłeś, bo wtedy doradzilibyśmy Ci gips budowlany. Ja też kiedyś używałem tylko Acryl Putza, dopóki nie kupiłem profesjonalnej gładzi Rigipsa, która do tego wychodzi taniej niż Acryl Putz. Kilkanaście zł frycowego zapłaciłeś, a to i tak tanio za pierwszy stopień prawdziwego budowlańca. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • @podczytywacz No muszę doczytać. Liczyłem, że na forum budowlanym uda się uzyskać informację w stylu: - kup 2kg gipsu budowlanego (5zł). Załataj, a potem daj tę gotową masę naprawczą   Chyba na przyszłość kupię sobie to: https://www.leroymerlin.pl/produkty/gips-budowlany-2-kg-dolina-nidy-44024820.html   Wydaje się, że to będzie bardzo szybko schło. I do dziur będzie idealne, bo nie potrzeba na to czasu jak np przy osadzaniu puszek itd.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...