Skocz do zawartości

Czy można ogrzać...


Gość

Recommended Posts

Zdecydowanie TAK, tylko co zrobisz w czsie choroby, wyjazdu, itp.
Dom buduje się na parę lat, a już w niektórych krajach UE są ograniczenia korzystania z ciepła "pozalicznikowego" Dlatego też UE zakazała Polsce dotować wierzbę energetyczną..
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Niektórzy grzeją kominkiem, ale większość ludzi jakich znam, palą w kominku raz w roku. Radzę się zastanowić nad kominkiem. Kominek to kłopot - trzeba gromadzić opał, rozpalać, dokładać, czyścić, usuwać popiół. Trudno utrzymać włąściwą temperaturę - jest albo za gorąco, albo za zimno. Dom jest nieszczelny - ucieka ciepło.
Zalety ???????????????
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Proszę wierzyć, że przy dobrym kominku uzyskania komfortu cieplnego jest to kilkanaście minut

Jednakże ni mogę się zgodzić, że samo ogrzewanie kominkowe wystarcza
Daje ono doskonały pierwszy efekt cieplny , ale przy bardzo dużym zapotrzebowaniu na energię sięgającą nawet 100W/m2 kominek nie uciągnie ogrzewania w niskich temperaturach
Ogrzewanie kominkowe ma jeszcze jedna zaletę : jako ogrzewanie powietrzne doskonale wysusza ściany co jest zwłaszcza bardzo ważne w sezonie jesiennym.
Link do komentarza
Panie Piotrze 1969 czy Pan wie co to jest komfort cieplny, chyba nie bo kominek nigdy nie zapewni komfortu cieplnego. Owszem po kilku minutach od rozpalenia jest ciepło, a nawet gorąco, za gorąco i później chłodniej, coraz chłodniej. To jest komfort cieplny?
O komforcie cieplnym mówimy wtedy, kiedy nie jest ani ciepło, ani zimno i nie odczuwamy żadnych ruchów powietrza i takie odczucia mamy niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy (w obrębie pomieszczenia czy też całego domu). Nawet bardzo dobrze zaprojektowane ogrzewanie grzejnikowe nie jest w stanie zapewnić komfortu cieplnego. Odczucie komforu cieplnego może zapewnić tylko ogrzewanie wielkopłaszczyznowe np. ogrzewanie podłogowe.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Ogrzewac tylko kominkiem z plaszczem wodnym podlaczonym do bufora C.O.

Palimy w kominku, cieplo jest akumulowane w buforze, a w przypadku zgasniecia, cieplo z bufora jest pompowane w grzejniki czy podloge.
Da rade to zrobic.

Jako dodatkowe zrodlo ciepla polecam kolektory sloneczne.
Nie wymagaja obslugi. Grzeja wode i co.

Energia ktora trzeba dostarczyc do budynku jest stala w ciagu roku.

Problem tylko w tym, w jaki sposob ja dostarczamy:

Gazem??
Olejem??
Weglem, mialem, koksem??
Pelletem czy wierzba?

Czy drewnem lub sloncem??

Oszczednosci w utrzymaniu ogrzewania to jest najwazniejsze, a nie niska cena instalacji grzewczej.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Zdecydowanie TAK, tylko co zrobisz w czsie choroby, wyjazdu, itp.
Dom buduje się na parę lat, a już w niektórych krajach UE są ograniczenia korzystania z ciepła "pozalicznikowego" Dlatego też UE zakazała Polsce dotować wierzbę energetyczną..



w czasie choroby, wyjazdu nie ma nas w domu więc nie musimy ogrzewać domu. Albo czegoś tu nie rozumiem.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Na razie obstawiałbym wilgoć. Bardzo prawdopodobne, że obecną tam w wyniku jakiegoś przecieku i zalania stropu. Na pierwszym zdjęciu wygląda to jak plama/zaciek sięgająca dalej od krawędzi ściany, w głąb pomieszczenia.  Żeby coś podpowiedzieć z sensem trzeba mieć informację o tym co jest po drugiej stronie tego stropu i ściany. Płaski dach, strych, to ściana zewnętrzna czy wewnętrzna? Czy jest tam izolacja cieplna i gdzie? Co do rozróżnienia wilgoć czy grzyb, to akurat szczególnie łatwo o zagrzybienie w miejscach zawilgoconych. 
    • Dzień dobry, Wybór między blachodachówką a panelami na rąbek stojący typu „click” często sprowadza się do kompromisu między czasem realizacji a efektem końcowym. Blachodachówka, szczególnie w wersji modułowej, daje się szybko zamontować, co wynika z jej wymiarów, łatwości transportu oraz prostoty w docinaniu i dopasowaniu do połaci. To rozwiązanie szczególnie chętnie wybierane przy inwestycjach, gdzie liczy się tempo prac i ograniczenie kosztów związanych z robocizną. Panele na rąbek wymagają więcej precyzji – zarówno w przygotowaniu podkonstrukcji, jak i w samym montażu. Montaż tych paneli zajmuje więcej czasu i wymaga większego doświadczenia ze strony wykonawcy, ale efekt wizualny oraz szczelność połączeń przewyższają rozwiązania klasyczne. To rozwiązanie często stosowane przy projektach nowoczesnych lub tam, gdzie dach jest mocno wyeksponowany. W praktyce o wyborze powinien decydować nie tylko wygląd, ale też stopień skomplikowania dachu, dostępność ekipy z doświadczeniem w danym systemie oraz oczekiwania inwestora co do trwałości i estetyki. Przy prostych połaciach obie opcje są funkcjonalne, ale przy bardziej wymagających geometrach panele na rąbek mogą wymagać więcej pracy na detalu. ___________________________________ Panele dachowe na rąbek PD-510 https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/panele-dachowe-blacha-na-rabek-stojacy/
    • Dzień dobry, chętnie wykonam badania gruntu pod domy jednorodzinne. Mogę też zweryfikować badania geologiczne przedstawione przez sprzedającego. Pomogę w decyzji o zakupie działki. Doradzę co zrobić jak na działce nawiercimy wodę lub co począć jak jej nie ma. Działam w województwach małopolskim, świętokrzyskim i na podkarpaciu. Zapraszam do kontaktu na priv.
    • Dzień dobry, sprawdzę i napiszę odpowiedź na PW. Marcin
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...