Skocz do zawartości

Pies dla początkującego domkowicza


Recommended Posts

Napisano
Witam,

Mam pytanko do osób kochających i znających zwierzaki. Już za niedługo (powiedzmy) planujemy przeprowadzić się do domku. Moim marzeniem jest piesek. Nie jestem zwolennikiem psów w bloku (tam całe życie się wychowywałem) więc będzie to mój/nasz pierwszy.

Chciałem pieska od szczeniaka i wymarzyłem sobie labradora (taki z krótką sierścią). Mam kilka pytań:

Czy ktoś wie czy jest to pies łatwy do ułożenia dla kogoś kto nigdy nie miał psa?
Czy może być trzymany 100% na dworze (jak to jest ze szczeniakiem) - planuję budę/dom dla psa z ociepleniem i chciałbym aby nie był wpuszczany do domu.


Pozdrawiam

Napisano
Cytat

a łańcuch?



zapomniał ..... icon_rolleyes.gif

miałam coś napisać ..... ale zbyt wiele by tego było .....
może tylko ..... zanim psa weźmiesz to poczytaj jakąś książkę jak psa wychować , co mu zapewnić i jak się nim zając tak żeby mu psychiki nie zwichrować.... np. "zapomniany język psów" , lub to co mi ostatnio polecił r-32 :"Mój pies świadczy o mnie"

no i poczytaj o rasie koniecznie .... labrador pierwszym psem? dla niedoświadczonej osoby? przekonałam się naocznie jak sie to kończy - u sasiadów moich rodziców skończył przywiązany do poobgryzanej z nudów budy .... icon_evil.gif
Napisano (edytowany)
Są rasy psów, które wolą być na dworze, niż w domu ale to na pewno nie labrador, to jest pies rodzinny.

Na plus ci się pisze, że nie kupiłeś psa żeby pytać "co dalej" ale pytasz najpierw.

Z tych "dworowych" na pewno są psy pasterskie, owczarki długowłose , malamuty - jeżeli masz czas na codzienny dłuuugi spacer poza działką. bernardyn. Niestety zwykle są to rasy duże i nie zawsze łatwe do ułożenia. Poza tym długowłose kundelki, choć przypuszczam, że każdy pies chce być ze stadem i żaden nie lubi zakazu wstępu do domu, nawet jeżeli na co dzień nie ma ochoty w nim być.
Bardzo mały szczeniak musi być w domu nie dlatego, że mu zimno, ale żeby nauczyć się być w stadzie. W innym przypadku wyhodujesz sobie psa dzikiego, którego nawet nie pogłaskasz. W zasadzie pies do roku się uczy i powinien być jak najwięcej z ludźmi, bo uczy się właśnie od nich. Nie będzie cię słuchał pies, który jest zostawiony sam sobie.
I jeszcze jedno. Czy wiesz, co zrobisz z psem w czasie urlopu?
Jak miałam poprzedniego psa, jeździliśmy tylko w takie miejsca, w których przyjmowali zwierzęta, choć pies na urlopie jest dużym obciążeniem. Teraz już psa nie bierzemy, ale ponieważ nie miał kto z nim zostać, mieliśmy urlop dzielony - mąż z dzieckiem w górach a ja w domu i potem odwrotnie. Niestety, pies to OGROMNA PRZYJEMNOŚĆ i OGROMNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

A i nie zapominajmy o kosztach. Mój (duży) pies zjada ok kg mięsa dziennie. Nie mielonego dla psów (bo to raczej kości i tłuszcz) ale mięsa z marketu typu serca, karczek, ozory. Powinna być wołowina., ale to już mi za drogo. Pies to zwierze mięsożerne, o czym niektórzy ludzie zapominają, karmiąc je ryżem, ziemniakami i marchewką. A potem chodzą zapasione potwory z wyliniałymi plackami sierści z powodu uczuleń. Sucha karma dobrej jakości też nie jest tania. Warto o tym pomyśleć.

Tak na koniec podsumuję - zaczęłabym od małego kundelka do domu. Kundelki mniej chorują, zwykle są inteligentne i nawet z niedoświadczonym właścicielem dadzą sobie radę, mało jedzą i łatwiej namówić rodzinę na przechowanie podczas urlopu. Przeżyją na dworze, ale co to za życie... Edytowano przez ezs (zobacz historię edycji)
Napisano
EZS- nic dodac nic ujac... icon_wink.gif

...na poczatek ja takze proponuje zaadoptowac jakiegos mniejszego kundelka...
...dobrze by bylo ,zeby pies mial jednak swoje miejsce w domu - np. w holu icon_wink.gif

U nas w domu zawsze byl jakis pies - ale przy terazniejszym stwierdzam ,ze to moj ostatni (!) ...
...i w cale sie juz nie dziwie ,ze ktos nie chce psa szwendajacego sie po kuchni , w sypialni czy w salonie... zwlaszcza w nowym domu ,wsrod malych dzieci (!)
( i nie jestem tez na pewno zwolenniczka wpuszczania psa do wlasnego lozka :-/)

Pies to nie kon- nie nadaje sie do zamknietej zagrody -
- pies ,to tez nie czlowiek (ani male dziecko ) -o czym niektorzy zapominaja ...

Cytat

a łańcuch?


...na mojego sasiada by sie przydal... :-/
Napisano
Ja polecam:
http://www.podajlape.pl/rasa/163/0/Yorkshire-Terrier.php
Poważnie.
Sąsiad ma dwa psy. Owczarka i yorka. York jest psem stróżującym w tym stadzie. Alarmuje o każdej osobie przy furtce, cały czas pilnuje i sprawdza otoczenie. Owczarek szczeka tylko na przechodzące dzieci(droga do szkoły) A rodzicom to bardzo nie podoba. Płot ma 2 metry, ale dla wilczura to nic.
Yorki nie tracą włosów, są łatwe w utrzymaniu. I są bardzo mądre wbrewe pozorom, trzeba je tylko wytresować. Zresztą jak każdego psa. Tylko nie nadają sie do trzymania w budzie. Ale dadzą radę w salonie, halu i w ogrodzie latem.
Poza tym tu http://www.psy.pl/archiwum-miesiecznika/ar...z-ale-jaki.html

Przygotuj się oprócz wydatków na karmę, na opłacanie szczepień. Moje kundle oprócz wścieklizny miały komplet szczepień(w sumie ok 5-6). Trzeba też kupować preparaty na kleszcze, pchły(przenoszą choroby). Witaminy itp. Usuwać kamień nazębny, albo kupować kości -szczoteczki. Kapać. Czesać. Krótka sierść tez może się kołtunić. Brudny pies śmierdzi. Odrobaczać -nie chciałbym być polizanym przez psa który ma w sobie "życie". Żadna przyjemność. Suczki mają cieczke(stada oblegające działkę), a psy szaleją i uciekają. Trzeba psy sterylizować, albo dbać. Niechciane szczeniaki itd.
Tresura szczególnie na początku to przynajmniej godzina dziennie i w domu i na dworze-mieszkam w mieście, pies musi chodzić na smyczy i nie wbiegać na ulicę.
Nawet pies mieszkający w ogrodzie mu się wybiegać i mieć okazje do spaceru. Inaczej niszczy ogród, a trzymanie psa tylko w kojcu to tortura. Lepiej kupić sobie żółwia. Dużego psa niewielkie osoby(dzieci) moga nie opanować. Pociągnie smycz, skoczy na dzieci i będzie krzyk, a to tylko natura i chęć zabawy. Szczeniak to jak 3 letnie dziecko( pod wzgledem reakcji), a na dodatek nie rozumie po ludzku. Trzeba po kupnie zadbać o niego, a maleńkiego nie można trzymać na dworze bo jest wrażliwy. Od razu szczepienia i odrobaczanie.
i tak dalej i tak dalej. icon_biggrin.gif

Nie rezygnuj z psa- fajne są. Ale dla początkującego nie polecam niczego większego.
Napisano
Dziękuję wszystkim za cenne rady i wskazówki.

Trochę mnie zmartwiliście że psy generalnie nie powinny mieszkać na dworze. Szczerze mówiąc tak sobie to wyobrażałem. Oczywiście nie miało to oznaczać że byłby zamknięty w jakiejś budzie czy uwiązany do niej na łańcuchu. Myślałem o jakby otwartej budzie tak aby ogród był jego domem. Jestem przeciwny aby piesek biegał po domu ale kto wie może zmienię zdanie icon_rolleyes.gif

Jeśli chodzi o rasę to wybrana ponieważ mi się podoba (a to też chyba ważne) i słyszałem że są to łagodne psy, a na tym mi zależy.

Jeśli chodzi o urlopy to nie będzie problemu. Budujemy dom dwulokalowy więc zawsze ktoś będzie, albo my albo rodzice.

No nic, muszę jeszcze czytać i się uczyć.

PS. Teraz mam okazję mieszkać w domu gdzie mieszka z nami piesek (znaleziony kundelek rasa nie do określenia). Nabieram więc pierwszych szlifów opiekuna. Obecnie nawet z powodu wyjazdu właściciela zajmuję się nim ja z żoną. I powiem Wam głupie bydle że ręce opadają, ale za to kochane icon_smile.gif No i chyba był bity :/ bo jakiś taki wiecznie wystraszony icon_sad.gif
Napisano
ja mam od kilku tygodni szczeniaka .... wzięłam od ludzi , kundelek ale urośnie dość spory ..... znaczy kundelka bo to Jaga .... icon_biggrin.gif
i powiem Ci , że też mądrością nie grzeszy i broi straszliwie ...... no ale to dziecko psie - dzieci ludzkie też zanim urosną mają tak samo ... icon_lol.gif
ponieważ mój pierwszy pies Fiduś który ma już 7 lat zawsze był grzeczny - i nie było problemów z nauczeniem komend .... to teraz przyszło mi się dodatkowo doszkolić ..... i mogę polecić najbardziej ze wszystkich : "Mój pies świadczy o mnie" autorów Brian Kilcommons, Sarah Wilson ... Fidusia szkoliłam po książce "Okiem psa" autora Fischer .... ale ta pierwsza jest zdecydowanie lepsza....
uważam, że powinieneś przeczytać.... polecam .... icon_smile.gif
Napisano
Ale masz dylemat, ladradory tak jak kazdy pies przywiazuje sie do czlowieka. Mam dwa kudlacze i w zyciu bym ich nie przywiazala do budy. Toc kruszynki jak by mogly to by spaly razem ze mna na podusi. Malenstwa moje. Fakt jak jest cieplo i temperatura nie spada do 0 stopni to spia na werandzie (do domu nie chce wejsc bo im za goraca)ale w zime sa w domu. A ze kapia sie w wodzie do -10 to inna sprawa. Sumienie by mi nie pozwolilo ich zostawic na noc, bo werand anie ogrzewana ciut wieksza temp niz na zewnatrz.

Mam corcie dwuletnia i nic nigdy pomijajac w zabawie drobne przewrotki jej sie nie stalo przy tych psach. Aha i koty dwa, polykane w calosci przy zabawie. Obce koty gonia, garna sie do ludzi. Z suka kiedys chodzilysmy na godoteriapie takze lagodne az za bardzo. Okradli nas na wiosne a psy spaly na werandzie. Napewno nie sa to psy obronne, ale za to sa bardzo karne i madre.

Wychowanie zalezy glownie w duzej mierze od wlasciciela a nie od psa.

Zadem pies nie jest odpowiedni dla ciebie skoro chcesz go w budzie trzymac albo w kojcu. Kazdy chce wolnosci.

Sobie pancio dom wystawil, a psiaka w budzie chce trzymac i to labradora bo mu sie taki podoba! glupota.

Ogrzewana wielkie halo, sam sie przespij w budzie ogrzewanej przy -20. powodzenia.

UWAGA !!!!Poszukiwany:

Psies ma byc lagodny, wygladajacy ladnie, ma byc grzeczny, nie moze lubic biegac- bo buda mala, za to moze miec sklonnosci do lancuchow, ma wytrzymac temperature do -30 bo mamy teraz takie zimy, ma jest malo , nie chorowac; szczekanie nie wskazane.


Jak to jest zyjemy w XXI w a sa jeszcze tacy ludzie zacofani co psy chca do budy. Ok, sami sprobujcie, a pozniej psa tam wciskajcie.

Psy ktore lubia bezproblemowo przezywaja zime to hasky malamuty. Ale nie sa to lagodne psy.

Napisano
Co do tresury to polecam ser hohland i głaskanie icon_biggrin.gif Mój pies szalał z kawałeczkami sera i był gotów zrobic wszystko. Wiem, to nieprofesjonalnie karmic psa podczas tresury icon_razz.gif Bite psy maja to do siebie, ze ze strachu moga starac sie uciec przed "właścicielem" i zrobic sobie przy okazji krzywde-auta czychają.


"Psy ktore lubia bezproblemowo przezywaja zime to hasky malamuty. Ale nie sa to lagodne psy."
I z takiem psem to trzeba biegać a nie trzymac w ogródku.

Napisano
Cytat

Co do tresury to polecam ser hohland i głaskanie icon_biggrin.gif Mój pies szalał z kawałeczkami sera i był gotów zrobic wszystko. Wiem, to nieprofesjonalnie karmic psa podczas tresury icon_razz.gif Bite psy maja to do siebie, ze ze strachu moga starac sie uciec przed "właścicielem" i zrobic sobie przy okazji krzywde-auta czychają.



absolutnie nie powinno się używać agresji w tym bicia w stosunku do psa ..... posłuszeństwa psa można nauczyć, ale najpierw trzeba psa zrozumieć bo to nie człowiek i pies przede wszystkim musi zrozumieć co Ty od niego chcesz .....

bardzo trafnie jest to ujęte w tej książce którą proponowałam .... pomyśl, ze budzisz się nagle w obcym kraju , stoi człowiek i mówi jakieś dla Ciebie nie zrozumiałe słowo a Ty nie wiesz co On od Ciebie chce ..... im dłużej On to słowo powtarza a Ty nie potrafisz zrozumieć o co mu biega - tym bardziej Ty jesteś sfrustrowany a ów człowiek wkurzony .....
tak właśnie się czuje pies - nie wie o Co Ci biega , a Ty koniecznie chcesz sobie wmówić że to pies jest złośliwy i robi Ci na przekór .... icon_wink.gif
pies najpierw musi zrozumieć o co Ci chodzi bo On nie zna ludzkiego języka .... a dopiero potem się nauczy czego trza ...
wszystko bez agresji ..... da się - tylko trzeba wiedzieć jak ...... najlepiej pójść z psem na szkolenie , albo się po prostu dokształcić wedle książki .....jak ja ... icon_wink.gif



Napisano
Cytat

Zadem pies nie jest odpowiedni dla ciebie skoro chcesz go w budzie trzymac albo w kojcu. Kazdy chce wolnosci.



Nie chcę go trzymać w domu co nie znaczy że będzie zamknięty w budzie albo w kojcu co napisałem (trzeba czytać).

Cytat

Sobie pancio dom wystawil, a psiaka w budzie chce trzymac i to labradora bo mu sie taki podoba! glupota.



Na razie szukam, czytam i staram się rozeznać temat, a to że mi się labrador akurat podoba to jeszcze nie grzech, a napewno nie głupota. A "pancio" postawił sobie dom i szuka też domu dla psiaka - nie każdy jest ekspertem od psów, napisałem jak ja to widzę jako osoba niedoświadczona i szukam rad a nie pustej złośliwości.

Cytat

Ogrzewana wielkie halo, sam sie przespij w budzie ogrzewanej przy -20. powodzenia.



A cóż to za argument. Pies i człowiek to nie to samo. Można kochać równie mocno, można traktować jak członka rodziny ale to nigdy nie będzie równości. Mozna pójść dalej: taka droga karma wielkie halo sam sobie to jedz, bieganie na smyczy godzinkę dziennie wielkie halo sama sobie pobiegaj na smyczy. Chyba że Ci się już rzeczywiście pomerdało.

Cytat

Psies ma byc lagodny, wygladajacy ladnie, ma byc grzeczny, nie moze lubic biegac- bo buda mala, za to moze miec sklonnosci do lancuchow, ma wytrzymac temperature do -30 bo mamy teraz takie zimy, ma jest malo , nie chorowac; szczekanie nie wskazane.



Pomijając przekoloryzowanie tego opisu to już nie można mieć wymagań co do pieska którego chce się przygarnąć. Ja psa nie traktuję jak dziecka które przyjmuje się i kocha bezwarunkowo i dlatego uważam że mogę mieć swoje wyobrażenie o ukochanym pupilku.

Cytat

Jak to jest zyjemy w XXI w a sa jeszcze tacy ludzie zacofani co psy chca do budy.



Nie zauważyłaś że ja pytam i szukam, mam swoje wyobrażenie i jest ono niekoniecznie słusznie ale mam do niego prawo. Szukam i pytam ale niestety są jeszcze w XXI wieku zacofani ludzie którzy tego nie rozumieją.


PS. Mam nadzieję żę Twój pies ma z Tobą dobrze.

Pozdrawiam
Napisano
Nie jestem eksertem, i to nie jest zlosliwosc, bardziej wyrzut emocji zwiazany z trescia. " i chcial bym zeby nie byl wpuszczany do domu". Wlasnie takie zalozenia mnie wkurzaja. Podlogi w domu meble trzeba dostosowac do posiada zwierzat co by sie pozniej nie wsciekac ze jest cos zniszczone i zawsze trzeba zakladac ze niestety nie musi byc kolorowo.

A jak sie kocha zwierze? jak bedzie grzeczny to mocno, jak nie to sie nie kocha.

A moze i faktycznie ogloszenie bylo ciut zlosliwe, ale razi mnie ze ludzie chca sobie sprawic radosc i ciut egoistycznie podchodza do posiadania zwierzat. Mam nadzieje ze nie bedziesz taki. pozdrawiam bez zlosliwosci.
Napisano
Cytat

UWAGA !!!!Poszukiwany:

Psies ma byc lagodny, wygladajacy ladnie, ma byc grzeczny, nie moze lubic biegac- bo buda mala, za to moze miec sklonnosci do lancuchow, ma wytrzymac temperature do -30 bo mamy teraz takie zimy, ma jest malo , nie chorowac; szczekanie nie wskazane.


dodalabym jeszcze :
sam ma sie kapac , myc zeby i zalatwiac w toalecie ... icon_smile.gif icon_wink.gif

.. a tak powazniej ,to Stforek wyrazil sie dosc jasno (jak dla mnie icon_wink.gif) -i moge tylko napisac ,ze labradory to piekne , bardzo rodzinne i inteligente pieski...(uwielbiaja aportowac )
i gdybym musiala zdecydowac sie jeszcze kiedys w zyciu na jakiegos kudlacza,to wybralabym wlasnie takiego icon_wink.gif
Napisano
Oj tak, również jestem zwolenniczką labradorków icon_smile.gif Za to mąż bardzo chciałby owczarka niemieckiego... będziemy dyskutować icon_smile.gif

Wcześniej przez 15 lat miałam suczkę mieszańca - i również była kochana, nie zamieniła bym jej na żadną inną!
Napisano
Trzeba wziąć pod uwagę, że labrador (ON z resztą też) to psy pracujące. Większość ludzi uważa, że labek to fantastyczny, rodzinny pies... To prawda, ale pamiętać trzeba zawsze o starym dobrym powiedzeniu : dobry /grzeczny/ pies - to pies zmęczony.
Obydwie te rasy wymagają dużo ruchu i musicie wiedzieć, że ten ruch to nie ogród do biegania, tylko regularny spacer powiązany z układaniem, z aportowaniem, zabawą w szukanie (jak się komuś chce - tropienie).
Nie można mieć wspaniałego psa, jak mu się nie poświęci przynajmniej kilku godzin tygodniowo przez pierwszy (przynajmniej) rok psiego życia.
Osobom, które decydują się na swojego pierwszego psa gorąco polecam szkolenie - najpierw psie przedszkole, potem PT1 (pies towarzyszący) .
To jest minimum - potem można ciągnąć dalej: PT2, PO (pies obrończy) - ale to już nie dla wszystkich i nie każdy treser do każdej rasy. Każda rasa ma inną specyfikę i jeżeli ktoś jest rewelacyjnym treserem np ON-ków, to nie koniecznie będzie taki super-hiper np dla czarnego teriera (ze względu na psychikę rasy). One uczą się zupełnie inaczej...
Ehhh... dla mnie temat rzeka - długo bym tak mogła jeszcze...
I oczywiste jest, że pies tylko w domu, nie w kojcu czy budzie...
Napisano
Baru, gdzie można zrobić takie szkolenia?

U nas na szczęście miałby kto poświęcać czas pieskowi, zawsze jest ktoś w domu. Na spacery lubimy chodzić, więc z psem będzie jeszcze przyjemniej. Okolica też dobra do spacerowania, miałby się gdzie wybiegać.
Ale konkretna decyzja o rasie psa dopiero na wiosnę.
Napisano
A ja mam psa Owczarka Szkockiego coli trzymamy w ciągu dnia w kojcu ok.40m2 ,a na popołudnie i noc wypuszczana na działkę.Nie wchodzi do domu. Mimo to ze mam mozliwość wybiegania się na działce systematycznie też zabieramy ją na spacer. Fakt przyznam ,ze było przyjemniej i pieskom i nam gdy były dwa . Miło patrzeć jak pieski bawią się z sobą .Niestety starość zabrała nam pieska.
Napisano (edytowany)
Cytat

Baru, gdzie można zrobić takie szkolenia?

U nas na szczęście miałby kto poświęcać czas pieskowi, zawsze jest ktoś w domu. Na spacery lubimy chodzić, więc z psem będzie jeszcze przyjemniej. Okolica też dobra do spacerowania, miałby się gdzie wybiegać.
Ale konkretna decyzja o rasie psa dopiero na wiosnę.


Zadzwoń do najbliższego oddziału związku kynologicznego - tam Ci powiedzą.
Jak sie mieszka w bloku - siłą rzeczy pies się jakoś "sam" socjalizuje z otoczeniem (inne psy, ludzie, samochody). Jak się mieszka w domu - sytuacja wyglada inaczej - inne psy to z reguły tylko za ogrodzeniem (uwaga! intruz! trzeba bronić swojego terytorium!).
Pomimo, że Nadia jest moim drugim psem chodziłam - a raczej jeździłam z nią - na takie szkolenia 35km w jedną mańkę dwa razy w tygodniu. Najgorsze były soboty - szolenie o 9 - 10 rano, a ja wracałam z pracy o 5-6 i trzeba było wstać!
Zdecydowałam się na psie przedszkole ponieważ na czarną rzucił mi się owczarek niemiecki. Na małego - 9-ciotygodniowego szczeniaka (sukę na dodatek!!) regularnie rzucił się dorosły pies. Myślałam, że zawału dostanę. Ale oczywiście nie odpuściłam, wlazłam w te psy, złapałam owczarka za obrożę i prawie go powiesiłam podnosząc rękę. Na dodatek dostał parę butów ode mnie. W tym czasie Nadia skowycząc uciekła mi między bloki (byłam wtedy u moich rodziców). Ja w rozterce: jak puszczę kundla to pogoni za Nadią, ale z drugiej strony - jak go nie puszczę - to nie pogonię jej szukac!!
Na szczęście kundel zaczął wydawać dziwne odgłosy, pojawił się nastoletni właściciel - zbluzgałam gówniarza okrutnie!
I pogoniłam szukać czarnej. No i przeżyłam szok - czarny kudłacz trafił bezbłędnie do klatki moich rodziców, a była tam pierwszy raz!!
Bałam się, że takie nieciekawe spotkanie może mieć nieciekawe skutki w przyszłości w stosunkach międzypsich. Pierwsze spotkania były dla mnie koszmarem: stado szczeniaków - 10-12, które się już znały, starszych na dodatek od czarnej - regularnie ruszało na Nadię, żeby się z nią bawić icon_smile.gif (zanim zaczynało się szkolenie), a ona nbiedna nie wiedziała co ma ze sobą zrobić...
Ale na którym tam spotkaniu przestała się chować za mnie, zaczęła biegać. Stado za nią, ale już tak panicznie się go nie bała. Potem przyszedł następny etap, że to ona goniła z innymi jakiegoś "nieszczęśnika" icon_wink.gif.
Potem z kilkoma psami spotkałyśmy się jeszcze na szkoleniu PT1.
Szkolenie kończy się egzaminem - niestaty nie zdawalyśmy go. Pewnie i trochę z mojego lenistwa, ale z drugiej strony - po co mi paier? Ja ją uczyłam dla niej, dla siebie, a nie dla papierka. A wyszło tak, bo panienka dostała cieczkę i miałyśmy miesiąc w plecy - przecież nie przyjadę z cieczącą się suką na szkolenie, bo rozpierniczy wszystko! Potem zaliczałyśmy wystawy, więc i nie było jak. Potem olałam temat icon_redface.gif
No nie mówię, że ja bym tak długo mogła ględzić?? icon_wink.gif

Anerita!
Zanim wybierzecie rasę - dobrze się zastanówcie.
Nie pytajcie hodowców z wiadomych względów, choć wśród nich sa i tacy, którzy po rozmowie z Wami, będą Wam odradzać daną rasę. Bo będą na tyle uczciwi, że będą widzieli, że to nie dla Was pies i Wam o tym powiedzą. A wtedy nie unoście się honorem i nie obrażajcie - oni wiedzą co mówią.
Wybierzcie się na wystawy psie, najlepiej na wolnym powietrzu (macie czas do końca września, potem od końca kwietnia bodajże) i obserwujcie, zapisujcie rasy, które się Wam podobają. Czytajcie w necie, szukajcie forów danej rasy - jest masę informacji, stosunkowo łatwych do zdobyćia. Pogadajcie z osobami, które je wystawiają...

Może kiedyś dopiszę ciąg dalszy, ale teraz musze iść spać bo jutro o 7 pobudka!! icon_sad.gif Edytowano przez Baru (zobacz historię edycji)
Napisano
Baru, dziękujemy za rady! Z pewnością z nim skorzystamy!
Dobrze posłuchać kogoś doświadczonego icon_biggrin.gif a Ty masz przeogromną wiedzę w tym temacie icon_smile.gif Wiele też przeszłaś z Nadią :/
Jednak pies to decyzja na długie lata. Takie szkolenia to dobra sprawa, na pewno z nich skorzystamy. A pamiętasz może jak wyglądają koszty takich szkoleń i ile trwają?
W naszym przypadku musimy przemyśleć jeszcze jedną kwestię. Jesteśmy młodziutkim małżeństwem, za jakiś czas pewnie pojawi się dziecko. Wiadomo, że pies musi być łagodny.
Napisano
Przeczytałem tę dyskusje i powiem wam na swoim przykładzie że pomimo iż w domu rodzinnym przez 20 lat mieliśmy kilka psów i było fajnie , to te miłe wspomnienia przesłania mi wszechobecny syf i zaorana działka. Dlatego nie mam psa i dziękuje bardzo. U kogoś jak najbardziej lubię. Jest jeszcze 1 rzecz która mnie odstrasza od psów, jakby to delikatnie ująć czasem zjadają kupy (A potem lecą z pyskiem do właściciela icon_mad.gif) , tego ja nie znoszę i nie umiem zaakceptować. Przykro mi bardzo icon_sad.gif
Napisano
Cytat

Jest jeszcze 1 rzecz która mnie odstrasza od psów, jakby to delikatnie ująć czasem zjadają kupy (A potem lecą z pyskiem do właściciela icon_mad.gif) , tego ja nie znoszę i nie umiem zaakceptować. Przykro mi bardzo icon_sad.gif


icon_lol.gif


Gawel- w sumie masz racje..
( a niektorzy daja jeszcze wylizywac zwierzakom swoje talerze i brac do wlasnego loza... icon_mrgreen.gif )

powracajac do tematu:
...ja tez bylam z moim psem na szkoleniu...
-moim zdaniem, kazdy posiadacz psa (obojetnie jakiego) powinien miec obowiazek zaczipowac go i isc z nim na szkolenie...!

- moj piesek ,bedac szczeniakiem zostal zaatakowany przez 3 dorosle psy- Od tej pory stal sie nieufny wobec innych psow i bardzo agresywny - czesto bedac bez smyczy i widzac jakiegos wiekszego - panikowal i uciekal ... :-/

...kiedys ,uciekal mi tez za zwierzyna w lesie czy na lakach - nie wspomne juz o kotach sasiada...

- kastracja nie zdala sie na nic (niby mial byc spokojniejszy) - krzyki ,kary czy nagradzanie za "wzorowe"zachowanie - tez nie przyniosly zadnego efektu.
Pies po szkoleniu , zmienil sie baaardzo - teraz slucha (w koncu ! ) , nie atakuje innych psow...
...czasami jeszcze poleci za jakims kotem -ale na komende odrazu wraca... icon_wink.gif
Jesli chodzi o dzieci i naszego pupila - to mimo ,ze piesek je lubi i jest dla nich ulubiona maskotka : gdy sa razem - nigdy nie spuszczam ich z oczu !
Napisano
Cytat

Zadzwoń do najbliższego oddziału związku kynologicznego - tam Ci powiedzą.



Bara ..... poczytałam co napisałaś i napisałam maila do szkoły szkolenia psów .... mam w odległości 20km od domu ....
nie daję rady z Jagą..... zeżarła mi krzesło ogrodowe ostatnio ... dziś na działce i skalniakach wykopane góry i doliny , zeżarła mi byliny .... kiedy ją karcę szarpiąc za kark - próbuje ugryźć małpa moją ręke .... typ dominatorka mi sie trafił .....
boję się ją zostawić w domu bo jak wrócę to bedzie : "dom nie do poznania , edycja piąta" icon_confused.gif ..... teraz jest ciepło, to szkodzi na dworze .... ale co zrobię jak będzie zimno i bedzie musiała siedzieć w domu podczas mojego pobytu w pracy? masakra bedzie .....
ponieważ bedzie spora - nie mam odwagi sama się nią zająć, bo boję się zwichrować Jej psychikę albo zrobić coś źle i jej namieszać.....
zobaczymy co mi odpiszą z tej szkoły .... Jaga ma teraz kole 3 miesięcy ..... czas sie zająć żeby nie obudzić się z ręką w nocniku .... icon_rolleyes.gif
kurde ....z Fidem poszło tak gładko ..... a ta małpa jakby miała ADHD normalnie icon_eek.gif icon_rolleyes.gif
Napisano
Ja uczestniczyłem w szkoleniu z moim psem, szkoli się w zasadzie właściciela jak postępować z czworonogiem, a psa wykonywania komend i poleceń oraz zachowań. Ogólnie warto było - icon_wink.gif
Koszty to 10,- PLN za godzinę, 1 spotkanie trwało 2 godziny, uczestnicy to różne psy i małe rasy (jamnik) i duże (owczarek niemiecki) były również "trudne" mieszańce.
Chodziłem jak mi było wygodnie - spotkania były w każdą sobotę i niedzielę.
Kontakt na szkolenia - poprzez lokalny związek kynelogiczny.

Chociaż z opisu - pies Daggulki - Jaga to niezły gagatek w przyprawianiu "wesołości" właścicielce.

Pozdrawiam,
Marlon
Napisano
daggulka, ale masz łobuziare icon_smile.gif daje Ci nieźle popalić.

Już wiem, do związku kynologicznego mam tylko 15 km icon_biggrin.gif
Marlon1, a jak długi trwa takie szkolenie - licząc np. w tygodniach?
Napisano
no niestety ..... łobuziara mi się trafiła ..... a jak śpi to tak niewinnie wygląda..... icon_lol.gif

załatwione ... Pan ze szkółki odpisał ..... jadę z Jagą w czwartek na 18 ... icon_biggrin.gif
Napisano
Cytat

Bara ..... poczytałam co napisałaś i napisałam maila do szkoły szkolenia psów .... mam w odległości 20km od domu ....
nie daję rady z Jagą..... zeżarła mi krzesło ogrodowe ostatnio ... dziś na działce i skalniakach wykopane góry i doliny , zeżarła mi byliny .... kiedy ją karcę szarpiąc za kark - próbuje ugryźć małpa moją ręke .... typ dominatorka mi sie trafił .....
boję się ją zostawić w domu bo jak wrócę to bedzie : "dom nie do poznania , edycja piąta" icon_confused.gif ..... teraz jest ciepło, to szkodzi na dworze .... ale co zrobię jak będzie zimno i bedzie musiała siedzieć w domu podczas mojego pobytu w pracy? masakra bedzie .....


Kup jej takie coś, co nazywa sie kong. Wrzuć w google - zobaczysz jak toto wygląda. Przed wyjściem z domu lecisz z Jagą na długi, męczący (ją tylko oczywiście) spacer, potem dajesz zwierzu wypchany kong i zmiatasz do roboty. I jest duża szansa, że zastaniesz po powrocie dom w całości...
Napisano
Cytat

Kup jej takie coś, co nazywa sie kong. Wrzuć w google - zobaczysz jak toto wygląda. Przed wyjściem z domu lecisz z Jagą na długi, męczący (ją tylko oczywiście) spacer, potem dajesz zwierzu wypchany kong i zmiatasz do roboty. I jest duża szansa, że zastaniesz po powrocie dom w całości...



niezłe .... kupie ... to muszę dwa bo się będą lały o to z Fidem ..... icon_wink.gif
Napisano
Jeszcze jedno.
Nie szarp jej za karczycho - przyduś do ziemi - za karczycho - tak jak suka karci swoje młode - powiedz głosem stanowczo-wqw...ym - nie wolno!! (niektórzy uczą fe! - obojne). Ważny jest ton głosu i krótka zdecydowana komenda.
Napisano
Cytat

Jeszcze jedno.
Nie szarp jej za karczycho - przyduś do ziemi - za karczycho - tak jak suka karci swoje młode - powiedz głosem stanowczo-wqw...ym - nie wolno!! (niektórzy uczą fe! - obojne). Ważny jest ton głosu i krótka zdecydowana komenda.



ok ..... tak zrobię..... jakby coś naprawdę paskudnego na moich oczach broiła.... icon_rolleyes.gif
Napisano
Cytat

daggulka, ale masz łobuziare daje Ci nieźle popalić.

Już wiem, do związku kynologicznego mam tylko 15 km
Marlon1, a jak długi trwa takie szkolenie - licząc np. w tygodniach?




Szkolenie trwa - jak kto uważa i ma czas, ja uczestniczyłem w szkoleniu wmiarę regularnie przez około 30 godzin (okres 2-3 miesiące), następne spotkania to raczej już frajda dla psa - wybiega się z innymi i ma kontakt z czworonogami, natomiast właściciel to już tylko sympatyczne spotkania towarzyskie na łonie natury (jest miło) .
Pozdrawiam,
Marlon1
Napisano
Cytat

u mnie w okolicy 12 spotkań - 500 zł.
Poszłabym, ale z kasą cienko.....



U nas pełne szkolenie - nie ograniczone czasem , trwające do momentu opanowania przez psa materiału - 1300zł .
Napisano
Bara ... ja jednak kupie tego konga .... pogoda pod psem ... nie mam serca zostawiać psów na dworze - choć maja zadaszony i osłonięty od wiatru i deszczu ganek .... takiego znalazłam - z bajerem - jak wańka wstańka icon_biggrin.gif
http://www.allegro.pl/psia-piramidka-mala-...1206899367.html

pytanie do doświadczonych w temacie : jeśli mam dwa psy - to powinnam kupić dwa kongi, czy maja się dzielić tym jednym?
z doświadczenia kiedy obserwuję je przy zabawie - to każda zabawka jest super wtedy i dokładnie w tym momencie kiedy to ten drugi trzyma ją w pysku ... maja takie same kości , takie same piłeczki ... ale boje toczą akurat o ta którą ten drugi się bawi ....
i nie wiem .... czy kupić jednego tego konga , czy dwa .... podpowie ktoś? icon_rolleyes.gif
Napisano
Ja (właściwie M) moją sunię zapisałam do przedszkola, zajęcia rozpoczynają się 10 września "Wesoła łapka" zapowiada się ciekawie, chociaż Kora już umie, siad, leżeć, proś, do mnie - strasznie szybko łapie. Niestety to gryzoń pospolity, wszystko podgryza, na noc zostaje w przedsionku, żeby nie wyła za zamkniętymi drzwiami to kupiliśmy specjalną barierkę taką jak do zabezpieczania schodów. Nauczyła się, że tam jej miejsce nocne i już się z tym pogodziła, czasem zdąży jej się jeszcze zsiusiać w domu w dzień (w nocy woła), ale ona jeszcze nie skończyła trzech miesięcy więc można to zrozumieć. Jak ją kupowaliśmy to z myślą o dużej ocieplonej budzie ale... no właśnie została w domu i tu jej miejsce już nie wyobrażam sobie naszej rodziny bez tej zmory icon_smile.gif
Napisano
Cytat

Jak ją kupowaliśmy to z myślą o dużej ocieplonej budzie ale... no właśnie została w domu i tu jej miejsce już nie wyobrażam sobie naszej rodziny bez tej zmory icon_smile.gif


icon_biggrin.gif icon_lol.gif
  • 1 rok temu...
Napisano
niech mi ktoś powie jak nauczyć biegać młodą labradorkę koło nogi (3m)
chodzę z nią w pola, jak zaczynam biec to przez pierwsze parę metrów jest ok
ale po chwili zaczyna mi się plątać pod nogami
co może się dla niej źle skończyć
smycz trzymam dość krótko i na wyciągniętej ręce ( z koniem łatwiej się biega )
długa smycz odpada bo chodzę z nią w zagajniki
i mając ja na długiej smyczy momentami musiałbym się czołgać aby za nią przejść
polecaną książkę przez Dagę kupię ale jak będę miał czas na jej czytanie
Napisano
około 3 miesiące
próbuję parę razy
po parę metrów
wbiega mi pod nogi a ja noszę stalkapy więc może być problem przy kopnięciu jej
ona sama jak zaczyna biec to mi wystarczy tylko wydłużyć krok i za nią nadążam
jak ja zacznę biec to parę metrów biegnie spokojnie
po chwili już jest albo pod moimi nogami a na skacze na nogi
obojętnie czy z boku czy z tyły
Napisano
Żebyś tylko nie biegał z nią za dużo, bo jest jeszcze za mała.

Ja bym sobie jeszcze w ogóle darowała, to mały psiak, będzie Ci się jeszcze z miesiąc, dwa kręcił pod nogami, a później jeszcze za tym zatęsknisz. icon_smile.gif
Ewentualnie spróbuj z jakimś smakołykiem, na wyciągnięciu ręki. Najpierw kilka metrów, później wydłużaj dystans. Ale i tak nie za wiele.
Napisano (edytowany)
3-miesieczny to moim zdaniem za młody na taką tresurę.
Poza tym zaczynasz z grubej rury...
to tak jakbyś uczył kierowcow (tfu kandydatów na...) na formule 1 ze znakiem "L"

Zacznij od "kliker"-a -powinnien ułatwić sprawę


Nauczysz podstaw to dalej łatwiej pójdzie. Labradory lubią się uczyć.
Rozumiem ze "siad","waruj", "wróć" ,"zostaw" zna już te komendy ?

Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Napisano
Cytat

Zacznij od "kliker"-a -powinnien ułatwić sprawę



kupiliśmy dzisiaj klikera
reaguje na niego, a jak coś zrobi dobrze to tak jakby czekała na kliknięcie

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Każda inwestycja budowlana czy instalacyjna, niezależnie od jej skali, powinna być prowadzona w sposób zgodny z prawem, zasadami sztuki budowlanej i dobrymi praktykami branżowymi. Jednym z absolutnie kluczowych elementów takiej realizacji jest rzetelna dokumentacja z prowadzonych prac.   W Raccoon 24 Home od początku naszej działalności przykładamy do tego ogromną wagę. Bo dla nas liczy się nie tylko to, co widoczne na zewnątrz, ale też pełna transparentność i pewność, że każda instalacja została wykonana zgodnie z projektem, normami i oczekiwaniami inwestora.   Co powinna zawierać dokumentacja robót instalacyjnych?   Podczas prowadzenia prac instalacyjnych — czy to przy ogrzewaniu, klimatyzacji, wentylacji czy instalacjach wodnych — dokumentacja powinna obejmować: Dziennik budowy lub robót — w przypadku instalacji realizowanych w ramach zgłoszenia lub pozwolenia na budowę. Protokóły z wykonanych prób szczelności — instalacji wodnych, gazowych, wentylacyjnych. Protokoły odbioru częściowego i końcowego — dla każdej wykonanej instalacji. Protokół uruchomienia instalacji — potwierdzający poprawną pracę systemów. Protokół pomiarów i testów eksploatacyjnych — np. wydajności wentylacji, ciśnienia w instalacji C.O., parametrów pracy klimatyzacji. Dokumentację powykonawczą — czyli aktualny rysunek/schemat instalacji z naniesionymi zmianami wykonawczymi.   Kartę gwarancyjną i instrukcję użytkowania urządzeń oraz instalacji. Brak tych dokumentów to nie tylko problem w przypadku awarii czy reklamacji, ale też ryzyko przy odbiorach technicznych i problematyczne rozliczenia z inwestorem czy deweloperem.     👉 Pobierz wzór protokołu odbioru robót instalacyjnych (PDF)   Dlaczego dokumentacja jest tak ważna dla Ciebie jako inwestora?   Masz pełen wgląd w zakres wykonanych prac i potwierdzenie, że wszystko odbyło się zgodnie ze sztuką.   Łatwiejsze serwisowanie i eksploatacja — protokoły i dokumentacja powykonawcza pomagają w późniejszych modernizacjach i naprawach. Bezpieczeństwo prawne i techniczne — w przypadku kontroli, odbiorów czy ewentualnych sporów. Możliwość dochodzenia gwarancji — na podstawie podpisanych protokołów i kart gwarancyjnych.   W Raccoon 24 Home masz to w standardzie W naszej firmie każda instalacja objęta jest kompletną dokumentacją powykonawczą i protokolarną. Niczego nie robimy na słowo. Po zakończeniu robót klient otrzymuje komplet dokumentów, w tym:   protokół odbioru końcowego protokół prób szczelności protokół uruchomienia instalacji dokumentację powykonawczą   Dzięki temu masz pewność, że każda instalacja została wykonana zgodnie z projektem i przepisami.   Do pobrania — wzór protokołu odbioru robót instalacyjnych Aby ułatwić inwestorom i wykonawcom właściwe prowadzenie dokumentacji, przygotowaliśmy dla Ciebie gotowy, uniwersalny blankiet protokołu odbioru robót instalacyjnych.       Możesz go wykorzystać przy każdej inwestycji — niezależnie, czy zlecasz nam instalację, czy współpracujesz z inną ekipą. To bezpłatne narzędzie, które pomoże Ci uporządkować dokumentację i zabezpieczyć swoje interesy.   Pamiętaj: instalacja to nie tylko urządzenia i rury w ścianie. To również dokumenty, które chronią Twój budżet i bezpieczeństwo budynku na lata.   W Raccoon 24 Home nie musisz o to prosić — u nas kompletna dokumentacja to standard, a nie dodatkowa opcja.         Michał Rzepczyński +48 698 000 441  office@raccoon24.pl                       e0bdea_5761a534884c4d0988db213df10adb7f.pdf.pdf
    • Dziś niemal każdy inwestor prywatny i biznesowy, planując budowę domu, halę czy modernizację budynku, zadaje sobie jedno pytanie: kiedy zacznie się zwrot z inwestycji w instalacje? Koszty energii rosną, a systemy ogrzewania, chłodzenia, wentylacji i zasilania to nie tylko kwestia komfortu, ale też realnego wpływu na domowy i firmowy budżet. Problem w tym, że większość firm wykonawczych, kiedy słyszy od klienta hasło „zwrot z inwestycji”, zaczyna dopytywać, kalkulować, wyceniać wersję „podstawową” i „wzmocnioną”, a często finalnie proponuje rozwiązania na styk — takie, które formalnie spełnią wymogi projektu, ale realnie nie zapewnią maksymalnych oszczędności i bezawaryjności przez długie lata.   W Raccoon 24 Home nie pytamy, czy chcesz mieć instalację zoptymalizowaną pod szybki zwrot inwestycji. My od razu robimy instalacje w wersji wzmocnionej. Zawsze. Bez wyjątków. Co to znaczy wzmocniona instalacja?   W praktyce oznacza to, że każdą instalację, jaką wykonujemy — czy to ogrzewanie podłogowe, centralę wentylacyjną, instalację wodną czy systemy zasilania odnawialnego — projektujemy i montujemy w taki sposób, by:   zwiększyć jej trwałość wydłużyć bezawaryjny okres działania zminimalizować straty energii przyspieszyć zwrot inwestycji dzięki oszczędnościom na eksploatacji     Jak to robimy? Na przykład:   W ogrzewaniu płaszczyznowym stosujemy więcej rur niż minimum technologiczne. Dzięki temu system szybciej nagrzewa pomieszczenia, pracuje przy niższych temperaturach zasilania, co zmniejsza zużycie energii i przedłuża żywotność źródła ciepła. Montujemy przewymiarowane emitery ciepła, czyli większe grzejniki lub pętle podłogówki, niż wynika to z obliczeń na styk. Efekt? Lepsza wydajność przy niższym koszcie eksploatacji. System grzeje krócej, rzadziej się załącza, a Ty oszczędzasz na rachunkach.     W instalacjach wodnych i kanalizacyjnych stosujemy większe średnice rur tam, gdzie to ma sens dla bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. W wentylacji zawsze przewymiarowujemy kanały i stosujemy lepsze izolacje, co zmniejsza opory przepływu, poprawia wydajność i ogranicza koszty pracy rekuperatora. Po co to wszystko? Żeby Twoje rachunki równały się zero.   W Raccoon 24 Home nie traktujemy instalacji jako zbędnego kosztu, tylko jako realny składnik Twojego domowego lub firmowego bilansu energetycznego. Dzięki odpowiednio zaprojektowanym i wykonanym instalacjom możesz osiągnąć bilans niemal zerowy albo znacząco ograniczyć zapotrzebowanie na energię z sieci. Wielu wykonawców ogranicza się do minimum wymaganego w projekcie lub normach. My wiemy, że warto pójść dalej. Bo im bardziej wydajna i trwała instalacja, tym mniejsze jej koszty eksploatacji i większe oszczędności dla Ciebie.   Zwrot z inwestycji — jak go przyspieszyć?   Kluczem jest odpowiedni mix energetyczny, który nie tylko zapewni Ci niezależność, ale też pozwoli zredukować rachunki praktycznie do zera.   W naszej ofercie możesz połączyć:   pompę ciepła — jako główne źródło ciepła i chłodzenia fotowoltaikę — która zasili pompę ciepła, dom i magazyn energii przydomową elektrownię wiatrową — jako uzupełnienie bilansu w okresach niskiego nasłonecznienia   Taki zestaw pozwala na uzyskanie maksymalnego efektu energetycznego i finansowego. A dzięki temu, że instalacje wykonujemy w wersji przewymiarowanej i wzmocnionej, działają one stabilnie, bez awarii i z wyższą wydajnością przez wiele lat.       Dlaczego inne firmy tego nie robią? Bo liczą na krótkoterminowy zysk i klienta, który nie zadaje pytań. Większość wykonawców chce wykonać usługę możliwie najniższym kosztem własnym, z minimalną ilością materiału, by zwiększyć swoją marżę. My w Raccoon 24 Home patrzymy inaczej. Dla nas liczy się długofalowa relacja i rekomendacje zadowolonych klientów, a to można osiągnąć tylko dzięki jakości i uczciwemu podejściu.     Podsumowanie Jeśli chcesz mieć instalacje, które: działają stabilnie i bezawaryjnie są przewymiarowane, a nie robione „na styk” realnie przyspieszają zwrot z inwestycji pozwalają ograniczyć rachunki do zera to zapraszamy do Raccoon 24 Home.   U nas nie pytamy, czy chcesz mieć wzmocnioną instalację — bo każdą robimy w wersji premium już w standardzie. Tak pracują wykonawcy, którzy naprawdę rozumieją inwestycję w energię i komfort.   Chcesz sprawdzić, jak może wyglądać Twój domowy bilans energetyczny? Skontaktuj się z nami i poznaj propozycję systemu szytego pod Twoje potrzeby.   Usługi Raccoon 24 Home   Instalacje C.O. Instalacje centralnego ogrzewania (C.O.)   Ogrzewanie Ogrzewanie grzejnikowe Ogrzewanie podłogowe   Pompy ciepła Pompy ciepła dla Twojego domu   Kotły gazowe Kotły gazowe kondensacyjne   Klimatyzacja Klimatyzatory Split Klimatyzatory Multi-Split Systemy klimatyzacji VRF Klimakonwektory Przeglądy okresowe klimatyzacji Serwis klimatyzacji   Wentylacja Rekuperacja Wentylacja mechaniczna Kanały wentylacyjne — rodzaje Serwis wentylacji Wentylatory wyciągowe Systemy odciągowe dla hal i garaży   Sterowanie Sterowanie ciepłem   Cennik usług Cennik usług instalacyjnych   O firmie O nas   Kontakt Formularz i dane kontaktowe     Michał Rzepczyński +48 698 000 441  office@raccoon24.pl
    • W świecie usług budowlanych i instalacyjnych od lat funkcjonują dwa zupełnie różne podejścia do kwestii wycen i rozliczeń z klientami. Z jednej strony mamy wykonawców, którzy nie boją się jasno przedstawiać swoich stawek, otwarcie informują o kosztach poszczególnych usług i uczciwie tłumaczą, z czego wynikają konkretne ceny. Z drugiej — wciąż istnieją firmy, które wyceniają „na oko” przez telefon, a na końcowym etapie realizacji zaskakują klienta dodatkowymi pozycjami na fakturze lub tłumaczą nieuzgodnione wcześniej koszty jako „nieprzewidziane prace dodatkowe”. Ten podział doskonale zna każdy inwestor, deweloper, zarządca nieruchomości czy zwykły klient prywatny, który choć raz zlecał wykonanie instalacji wodnej, elektrycznej, wentylacyjnej czy gazowej. Dlatego w Raccoon 24 Home od samego początku postawiliśmy na pełną przejrzystość i uczciwe zasady współpracy z klientem.     Dlaczego przejrzystość cenowa w usługach instalacyjnych jest tak ważna?   W odróżnieniu od wielu branż, w których ceny można łatwo sprawdzić w cennikach online czy porównać na popularnych porównywarkach, w usługach instalacyjnych sytuacja jest dużo bardziej skomplikowana. Każda inwestycja ma swoją specyfikę, zakres prac często ustala się indywidualnie, a ceny mogą się różnić w zależności od rodzaju budynku, zastosowanych materiałów, stopnia skomplikowania instalacji czy lokalizacji inwestycji. To sprawia, że niektórzy wykonawcy wykorzystują tę niepewność na swoją korzyść. Podają orientacyjne stawki bez szczegółów, nie pokazują klientowi dokładnego kosztorysu, a podczas realizacji pojawiają się „niespodzianki”, które trudno później zweryfikować. Dlatego uważamy, że uczciwy wykonawca nie ma powodu, by ukrywać swoje ceny. Przeciwnie — powinien udostępniać je w przejrzysty i dostępny sposób, aby klient od samego początku wiedział, ile zapłaci za usługę i z czego wynika dana kwota.   Jak to wygląda w praktyce? Transparentny kalkulator usług instalacyjnych   Właśnie z myślą o klientach stworzyliśmy na stronie Raccoon 24 Home kalkulator usług instalacyjnych. To proste i wygodne narzędzie, które pozwala w kilka chwil sprawdzić orientacyjny koszt wykonania wybranej instalacji lub prac modernizacyjnych. Dzięki temu klient ma możliwość porównania cen różnych usług jeszcze przed kontaktem z naszym doradcą technicznym i może zaplanować swój budżet inwestycyjny bez obaw o późniejsze „niespodzianki”. W kalkulatorze jasno przedstawiamy, jakie elementy składają się na cenę usługi — od kosztów materiałów, przez robociznę, aż po ewentualne dodatkowe prace towarzyszące. Dzięki temu klient wie, za co płaci i może świadomie podjąć decyzję o wyborze konkretnej usługi czy zakresu prac.   Czym różni się uczciwy wykonawca od nieuczciwego?   Różnic jest wiele, ale najważniejsze to: Jasne i przejrzyste wyceny jeszcze przed rozpoczęciem prac. Brak ukrytych kosztów, które pojawiają się na końcowej fakturze. Szczegółowe kosztorysy przedstawiane klientowi do akceptacji. Przejrzyste warunki współpracy, które określają, co wchodzi w zakres usługi, a co wymaga dodatkowych ustaleń.   Stała komunikacja z klientem na każdym etapie realizacji inwestycji.   W Raccoon 24 Home klaklulator właśnie według takich zasad prowadzimy każdą realizację. Naszym celem jest nie tylko wykonanie instalacji na najwyższym poziomie technicznym, ale również zbudowanie zaufania i poczucia bezpieczeństwa u klienta.   Wiemy, że inwestorzy i klienci prywatni mają dość niejasnych wycen, niedomówień i kosztów, które nagle pojawiają się w trakcie realizacji zlecenia. Dlatego pokazujemy pełen kosztorys jeszcze przed podpisaniem umowy, informujemy o wszystkich możliwych dodatkowych opcjach i pozwalamy klientowi samodzielnie sprawdzić ceny w naszym kalkulatorze. Dlaczego inne firmy wciąż boją się udostępniać swoje ceny?   Bo często ich polityka cenowa opiera się na „polowaniu” na nieświadomego klienta. Bez przejrzystego cennika można manipulować wyceną w zależności od sytuacji, nastroju klienta, lokalizacji czy konkurencji w danym rejonie.   My w Raccoon 24 Home uważamy, że takie praktyki powinny zniknąć z rynku. Klient ma prawo wiedzieć, ile zapłaci, a wykonawca, który jest pewny jakości swoich usług i uczciwie kalkuluje koszty, nie ma żadnego powodu, by ukrywać stawki.     Podsumowanie   Jeśli szukasz wykonawcy instalacji budowlanych, który: gra w otwarte karty nie boi się pokazać cen swoich usług oferuje transparentny kosztorys pozwala Ci sprawdzić wycenę jeszcze przed pierwszym kontaktem   to zapraszamy do Raccoon 24 Home. Na naszej stronie znajdziesz transparentny kalkulator usług instalacyjnych, dzięki któremu możesz od razu oszacować koszt planowanych prac i sprawdzić, jak wygląda uczciwa wycena w tej branży.   Nie warto ryzykować współpracy z firmami, które unikają konkretów i nie potrafią jasno określić ceny. Wybieraj wykonawców, którzy szanują Twój czas, pieniądze i nerwy.  
    • Nie zastanawiałbym się nad tym ale już zdążyłem przygotować pole pod ten garaż z kostki brukowej i teraz musiałbym to wszystko robić na nowo.    Jakie byłyby koszty starania się o pozwolenie?
    • Tak Rury wodnej podłogówki prowadzi się w warstwie wylewki. Rury pozostałych instalacji (woda, kanalizacja), także kanały wentylacji mechanicznej układa się w warstwie styropianu. Grubość warstw styropianu można dobrać do średnicy rur - to a propos optymalnej grubości styropianu. To rozstrzygnie instalator. Dylatacje wykonują fachowcy od wylewki, powinny być też zaplanowane w projekcie ogrzewania. Zwykle i tak wykonuje się je w otworach drzwiowych.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...