Skocz do zawartości

Pustak samorobny na ściane??


Recommended Posts

Witam

Przymierzam sie do budowy domu.Jeden z moich sasiadow,z wyksztalcenia budowlaniec,siedzial przez pół jesieni i robił pustaki.Zrobił sobie formę i wykonywał takie "cuda" o wymiarach 50x24x24(pustaki te maja otwory tzn. nie sa pelne,na kazdy pustak sa 3 rzędy otworów po chyba piec czy szesc w kazdym rzedzie,srednica 15 mm).
Moj nowy sasiad planuje wykonac z tych pustaków dom parterowy niepodpiwniczony z poddaszem (ktore ma byc wykorzystywane jako strych),strop bedzie drewniany.
Ja sie zastanawiam tylko czy taka sciana(ma byc ocieplona 15 cm styropianu) bedzie spełniała jakies normy i czy nie bedzie zadnych problemow z odbiorem tego budynku.Sasiad argumentuje ze ze koszt wykonania tego pustaka byl kilkarotnie mniejszy niz np. pustaka z gazobetonu.Aha no i chodzi mi o to iz sasiad namawia mnie bym przejal od niego formy(bezplatnie) i przystapil do produkcji.
Link do komentarza
Tam gdzie mam dzialke jest to samo,to znaczy aktualnie przyjezdzaja tam "miastowi" budowac,ale domy ktore stoja juz 10-12 lat i sa nieotynkowane,sa wlasne z takich samorobnych pustakow.Tylko wlasnie sam jestem ciekaw co jesli chodzi o odbior,wiem ze w gminie Wejherowo strasznie wariowali z atestami na materiały,a na takie np pustaki "swojej" roboty atestu przeciez nie ma.
Link do komentarza
Daj 20- 30 cm wełny i przynajmniej częsc od środka z folią, to i wilgoć nie wejdzie i ściany (a dalej fundamentu i ziemi) grzać nie trzeba i ogrzewaniem łatwiej sterować. Pustaki twoje doskonale odprowadzą ciepło przez fundament pod dom. Zaś co do norm na izolację, to pamiętaj podają one dane, poniżej których schodzić już nie można. A czy jest sens u progu drastycznych podwyżek cen nośników energii (zwłaszcza importowanych) budować dom najgorzej jak tylko można. I Pamiętaj znacznie więcej ciepła ucieka do ziemi, nie oszczędzaj na izolacji i wentylacji.
www.isover.se/sw5669.asp www.isover.se/sw5687.asp www.isover.se/sw6406.sap www.isover.se/sw5722.asp
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Nie promuje swoich produktów. Nie sprzedaję izolacji cieplnej i wodnej. A jak ktoś nie widzi z której strony jest izolacja, jak ktoś nie rozumie co to znaczy "30 cm styr..."
czy "0.08 W/m2 x C" to trudno niech czeka aż sie to pojawi na isover.pl tylko czy nie będzie za późno?! czy ceny ogrzewania będą czekały aż isover.pl przetłumaczy!!! A czy wtedy dołożenie izolacji w podłogę ścianę dach nie będzie zbyt trudne i drogie????
Link do komentarza
Na wsi faktycznie używa się samorobnych pustaków betonowych do budowy domu, z tym, że przeważnie są to ściany trójwarstwowe. Wyłączając piwnice gdzie stosuje się w/w pustak z dwóch stron. Między nimi znajduje się styropian. Ale to jest na wsi gdzie buduje się własnymi siłami i przy pomocy rodziny. Poza tym wyjątkiem raczej pracochłonny i nie za tani sposób na postawienie domu. Co do słynnego już Pana T.B. To nie bardzo już go rozumiem? Dlaczego ciągle się upiera przy tej wełnie od środka (nieważne czy 30 czy też 100cm). Przecież, jeśli damy wełnę od środka, pustak na zewnątrz (doliczymy mróz, który przemrozi pustak i wiatr) to punkt rosy mamy między pustakiem i wełną (lub w wełnie), czyli w środku domu? I proszę nie pisać, że folia to zatrzyma, bo jeśli tak to powyżej ocieplenia dachu też by nie trzeba było stosować folii paroprzepuszczalnej. Dlaczego przeszkadza że ogrzewa się ściany wewnętrzne skoro poza właściwościami akumulacyjnymi wiadomo że nagrzana ściana znacznie lepiej opiera się kondensacji pary wodnej. Zapewnia także większą bezwładność cieplną, co dobrze służy naszym piecom C.O( dłuższe przerwy w pracy), nie wspominając już o użytkownikach elektrycznych pieców akumulacyjnych (tak zwanych zwolenników drugiej taryfy Energet.) Ale to już chyba sprawa na inny temat.
Link do komentarza
Panie Jacku może trochę wyjaśnie Panu fizykę. Przy dolnych warunkach komfortu cieplno wigotnościowego 22 st.C i 35% wilgotności względnej punkt rosy wynosi +8st. C , więc trudno sobie wyobrazić by w izolowanej przegrodzie termicznej , obojętnie z której strony nie wypadał on w niej!!! Dlatego też zabezpieczamy przegrody od środka folią hydroizolacyjną. Co do mrozów i wiatrów to może spotkał się Pan ze ścianą pustak wełna pustak , czy zewnętrzna warstwa ulega degradacji!!!??? A przemarza i jest owiewana. Chętnie wyślę Panu nowe katalgi np Xella oni już się dali przekonac.
Link do komentarza
Cały czas czytając posty Pana TB zastanawiam sie skora jak twierdzi przy izolacji zewnetrznej duże ilości energii tracoone jest poprzez mostki miedzy fundamentem a scianami, to w jaki sposób eliminuje sie mostki miedzy np. stropem miedzykondygnacyjnym monolitycznym.a ścianami. Czy według tej teorii ociepla sie go do dołu 30cm wełny, od góry 30cm wełny no i strop ok. 15cm = 75cm icon_eek.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Siema wszystkim, Planuję ogarnąć pompę ciepła do nowego domu (150 m², pod Warszawą) i trochę w tym temacie raczkuję. Niby teraz wszyscy to montują, ale jak przychodzi co do czego, to człowiek głupieje od tych wszystkich opcji i cen.   Macie może jakieś doświadczenia? Ile Was wyniosła pompa razem z montażem? Bo jak patrzę na oferty, to czasem różnice są po 20-30 tys. zł między firmami i nie wiem o co chodzi.   Dom będzie dobrze zaizolowany, nowa technologia, więc myślę że pompa powietrze-woda da radę, ale jak macie jakieś tipy typu co warto sprawdzić przed podpisaniem umowy albo czego unikać, to będę wdzięczny za każdą radę.   Z góry dzięki!
    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...