Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

jacek24

Uczestnik
 • Posty

  38
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez jacek24

 1. Mam jedno pytanie? Dlaczego chcesz strzemiona spawać? Według mnie strata czasu i pieniędzy. Wystarczy je tak związać oby tylko wytrzymały zalanie betonem. Wytrzymałość nie ma tu nic do rzeczy, jeśli wszystko będzie odpowiednio zrobione. W niektórych przypadkach może to tylko utrudnić ci pracę.
 2. Niby nie ma, ale jak ci te drewno spuchnie od wilgoci to będzie miało.
 3. I trzeba uwzględnić pracę drewna w warunkach, jakich będzie pracować, czyli dać odpowiedni luz na zmianę wymiarów. Sądzę, że drewno w łazience będzie zmieniać wilgotność od 8% do nawet 20%.
 4. Najpierw poczekaj na pierwsze deszcze a wtedy się wymądrzaj super dekarzu
 5. Jeśli już ogrzewanie podłogowe pod posadzki drewniane to tylko dla lepszego samopoczucia przy zetknięciu gołych stóp z podłożem (lub innych partii ciała, jak kto woli). Oczywiście gatunki egzotyczne o niskiej rozszerzalności pod wpływem zmian wilgotności (krajowe gatunki długo tego nie wytrzymają). Poleganie na tylko tym rodzaju ogrzewania pod posadzką drewnianą nie jest ani komfortowe ani ekonomiczne.
 6. jacek24

  montaż schodów

  Nie ma idealnego rozwiązania. Wszystko zależy od rodzaju podłogi i schodów. Zależy jak się będzie mocować balustrady itp. Teoretycznie lepiej zacząć od podłogi, schody łatwiej jest dopasować do podłogi niż na odwrót. Trzeba zwrócić uwagę na wykończenie styku podłogi ze schodami, zabezpieczyć podłogę przed zniszczeniem przez przenoszone zanieczyszczenia z betonu i piasku. Dobrze byłoby skonsultować dwóch wykonawców ze sobą żeby uniknąć dodatkowej pracy jednemu z nich.
 7. Grubość stropu 12 cm, beton B20. Pręt nr 7 jest trochę dziwny gdyż wychodzi na balkon (dlatego jest w górnej części płyty). To jest część stropu o wymiarach 900/450, wymiary powinny się zgadzać bo strop jeszcze wisi a pręty były cięte właśnie według tych wymiarów.( bardzo stabilny strop) Co do wymiarów odgięć to niestety skleroza już je zjadła, a projekt na razie poza zasięgiem.
 8. Niestety w niektórych przypadkach właścicielem wodociągów jest gmina. Jeśli nie istnieją tam zakłady wodociągów. Być może myślą, że pani będzie wykorzystywała tą wodę do nawadniania pola? Wtedy mogą się nie zgodzić, gdyż nie pozwolą na to warunki techniczne.
 9. Ojj! Wentylku. Na pewno Domike, nie interesuję fizyka, ale ma kłopot z w/w tematem i lepiej jej pomóżmy. Wykłady na temat fizyki (aczkolwiek interesujące zostawmy fizykom - i tak ma każdy inną teorię)
 10. A to znowu jakaś nowość. Widocznie pan Cezary lubi jak mu wnika wilgoć i zimno pod wylewkę. Masę bitumiczną i styropian też nie radziłbym łączyć bo może to się nie ciekawie skończyć dla styropianu Ale poleciłbym polistyren ekstrudowany( jako ocieplenie) i folię fundamentową (membranę przeciw wilgoci). I nie czytał bym już tej gazety, bo jest marna. dodatkowe informacje:Folia fundamentowa Polistyren ekstrudowany
 11. Jeśli to domek letniskowy (sądząc po wymiarach) to i może i warto. Gdyby jednak chciałabyś w nim przebywać dłuższy czas to lepiej chyba strop terriva. Lepiej wygłusza dźwięki, stabilniejszy i mniej z nim będziesz miała problemów.
 12. Każdy ma prawo miec swoje zdanie Za taki rysunek mój nauczyciel rysunku by mnie zabił ale co tam Niestety J1 ma trochę racji, chociaż pewnie jest wykonawcą i sam by chętnie na tym zarobił
 13. To nic, że dużo weszło, jak jest źle uzbrojone to i dwa razy więcej stali nic nie da. Nie trzeba dużo się glowić, aby zrozumieć, jakie siły działają na beton i w jakim miejscu będzie się rozciągał. Tam właśnie ma być pręt zbrojeniowy. Co do tych "prętów odgiętych", to znajdują się przeważnie nad ścianami nośnymi jak na pewno zauważyłeś w projekcie? Ściana podnosi strop, więc beton rozciąga się u góry. To samo dotyczy balkonów. Strop mógł się ugiąć z powodu złych szalunków, zbrojenia lub za cienka była płyta. Po to jest właśnie projekt żeby takich niespodzianek uniknąć. Nic się w nim
 14. CRECIK Od dołu patrząc wariant 1 :folia-pianka-panel (standart) wariant 2: folia-korek-panel (właściwości tłumiące dźwięki,wyrównująće. izolacyjne) wariant 3: folia-tektura falista-panel (nad ogrzewaniem podłogowym) wariant 4: pianka-panel (na strop międzypiętrowy, niepolecam ) wariant 5:płytki ceramiczne (do kuchni)
 15. Kotwy i innego rodzaju połączenia niewiele dają(choć chyba nie zaszkodzą). Styropian musi pozostać. Jedynie porządnie wykonane fundamenty, na stabilnym gruncie ( ubity żwir, chudy beton itp) powinny ograniczyć odchodzenie tarasu od budynku. Ale zdania na ten temat są różne
 16. Dlaczego? Ja mam teścia który i tak się szwęda po budowie (chcąć nie chcąc). Frajdę z tego ma niemałą i zna się jak mało który KB.
 17. Mam taki sam taras. Ma normalnie wylane ławy fundamentowe, połączone z budynkiem. Też zdjętą warstwę humusu. W środek wsypany gruz (resztki pozostałe w trakcie budowy) zmieszany ze żwirem. To przykryte chudym betonem (mniej więcej uformatowane) Dopiero wtedy ułożone deskowanie i zalane betonem B20. Taras też przylega do styropianu. Między tarasem a styropioanem jest folia. Po zimie nie widać żeby się coś z tarasem działo
 18. 1000 czy 1500zł. Tak czy siak wyrzucone pieniądze w błoto. Trzy wizyty do tego pobieżne, przelotem po placu budowy. :-/ Niestety takie mamy w Polsce prawo. Masę cwaniaczków z papierami za parę tysiaków a później straty inwestora na kilka tysięcy. I do końca życia mieszkanie w nowo wybudowanej ruinie. Jak już chcecie zatrudnić takiego "fachowca na papierze" to trzeba mieć kogoś zaufanego (najlepiej z rodziny czyli "gratis") co będzie tej budowy pilnował. Popytajcie po okolicznych już wybudowanych domach o kierownika budowy. To najlepszy sposób żeby nie wpakować się w kos
 19. Chlorokauczuk owszem i dobry, (ale na statki,okręty i inne metalowe przedmioty) Ja na drewno polecałbym drewnochron (jako najtańszy sposób na pomalowanie drewna). Z tym, że powierzchnia musi być dobrze oczyszczona z lakieru inaczej będą plamy. Dla bardziej wymagających farby akrylowe Teknos. Osobno farba podkładowa koloryzującą (lub bezbarwna) i lakier nawierzchniowy. Stosowany przez wielu producentów stolarki budowlanej. W ofercie tego producenta też jest impregnat pod te farby.
 20. Na wsi faktycznie używa się samorobnych pustaków betonowych do budowy domu, z tym, że przeważnie są to ściany trójwarstwowe. Wyłączając piwnice gdzie stosuje się w/w pustak z dwóch stron. Między nimi znajduje się styropian. Ale to jest na wsi gdzie buduje się własnymi siłami i przy pomocy rodziny. Poza tym wyjątkiem raczej pracochłonny i nie za tani sposób na postawienie domu. Co do słynnego już Pana T.B. To nie bardzo już go rozumiem? Dlaczego ciągle się upiera przy tej wełnie od środka (nieważne czy 30 czy też 100cm). Przecież, jeśli damy wełnę od środka, pustak na zewnątrz (doliczymy mróz,
 21. A kto tu pisze coś o piance poliuretanowej? Dla polistyrenu ekstrudowanego różnica wynosi mniej więcej 5cm polistyrenu na 8-9 cm styropianu, zależnie od producenta polistyrenu czy też styropianu (przynajmniej tak podają w swoich ulotkach reklamowych - ale wiadomo jak to jest z tymi firmami, każdy podstęp dobry)
 22. Polistyren ekstrudowany jest dużo lepszy od styropianu. Pod względem ciepłochronności i twardości, ale dużo droższy. Cieplejszy o jakieś 80% a droższy o około 500% od styropianu. Chyba nie warto? Decyzja należy do ciebie. Jeśli nawet dasz polistyren powiedzmy 8 cm to okno będzie płytko osadzone i nie będzie to estetycznie wyglądało.
 23. Jestem tylko ciekawy jak Pan T.B ma zamiar ocieplić strop? Też zaizolować wełną? Chyba Pan zdaje sobie sprawe, że w większości wypadków te domy już stoją. A co do izolacji od środka może i dobry pomysł w sytuacji awaryjnej. Ale też nie jest bez wad. Żadna folia nie jest w 100% paronieprzepuszczalna i nikt tego nie wykona w taki sposób żeby było super szczelne (nawet pańska firma) Potrzebna wtedy by była wentylacja pomiędzy wełną a ścianą, a to już jest trudne do wykonania. Nie wspomnę już o niepotrzebnym zmniejszaniu sobie metrażu swego domu, z tego, co pan piszę na różnych forach zebrałby się
 24. A według mnie. Żadnego kopania wokół fundamentów ani w piwnicy. Te fundementy czasami są takie słabe że nawet wbijanie gwoździa pod obrazek jest ryzykowne. Może już lepiej zebrać piasek wokół domu (niech będzie już na te 1.5 m szerokości). Zaczynając od fundamentów na głebokość 20 cm i lekko pod skosem na zewnątrz, koncząc lejem(lej nie za wysoki żeby woda w razie czego mogła sie przelać) . To wyłożyć folią (zakładka na fundament) i włożyć rurę drenażową i zasypać żwirem. Ale to moja sugestia O ile to faktycznie od wody opadowej a nie gruntowej.
×
×
 • Utwórz nowe...