Skocz do zawartości

jacek24

Uczestnik
  • Posty

    38
  • Dołączył

  • Ostatnio

jacek24's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Mam jedno pytanie? Dlaczego chcesz strzemiona spawać? Według mnie strata czasu i pieniędzy. Wystarczy je tak związać oby tylko wytrzymały zalanie betonem. Wytrzymałość nie ma tu nic do rzeczy, jeśli wszystko będzie odpowiednio zrobione. W niektórych przypadkach może to tylko utrudnić ci pracę.
  2. Niby nie ma, ale jak ci te drewno spuchnie od wilgoci to będzie miało.
  3. I trzeba uwzględnić pracę drewna w warunkach, jakich będzie pracować, czyli dać odpowiedni luz na zmianę wymiarów. Sądzę, że drewno w łazience będzie zmieniać wilgotność od 8% do nawet 20%.
  4. Najpierw poczekaj na pierwsze deszcze a wtedy się wymądrzaj super dekarzu
  5. Jeśli już ogrzewanie podłogowe pod posadzki drewniane to tylko dla lepszego samopoczucia przy zetknięciu gołych stóp z podłożem (lub innych partii ciała, jak kto woli). Oczywiście gatunki egzotyczne o niskiej rozszerzalności pod wpływem zmian wilgotności (krajowe gatunki długo tego nie wytrzymają). Poleganie na tylko tym rodzaju ogrzewania pod posadzką drewnianą nie jest ani komfortowe ani ekonomiczne.
  6. jacek24

    montaż schodów

    Nie ma idealnego rozwiązania. Wszystko zależy od rodzaju podłogi i schodów. Zależy jak się będzie mocować balustrady itp. Teoretycznie lepiej zacząć od podłogi, schody łatwiej jest dopasować do podłogi niż na odwrót. Trzeba zwrócić uwagę na wykończenie styku podłogi ze schodami, zabezpieczyć podłogę przed zniszczeniem przez przenoszone zanieczyszczenia z betonu i piasku. Dobrze byłoby skonsultować dwóch wykonawców ze sobą żeby uniknąć dodatkowej pracy jednemu z nich.
  7. Grubość stropu 12 cm, beton B20. Pręt nr 7 jest trochę dziwny gdyż wychodzi na balkon (dlatego jest w górnej części płyty). To jest część stropu o wymiarach 900/450, wymiary powinny się zgadzać bo strop jeszcze wisi a pręty były cięte właśnie według tych wymiarów.( bardzo stabilny strop) Co do wymiarów odgięć to niestety skleroza już je zjadła, a projekt na razie poza zasięgiem.
  8. Niestety w niektórych przypadkach właścicielem wodociągów jest gmina. Jeśli nie istnieją tam zakłady wodociągów. Być może myślą, że pani będzie wykorzystywała tą wodę do nawadniania pola? Wtedy mogą się nie zgodzić, gdyż nie pozwolą na to warunki techniczne.
  9. Ojj! Wentylku. Na pewno Domike, nie interesuję fizyka, ale ma kłopot z w/w tematem i lepiej jej pomóżmy. Wykłady na temat fizyki (aczkolwiek interesujące zostawmy fizykom - i tak ma każdy inną teorię)
  10. A to znowu jakaś nowość. Widocznie pan Cezary lubi jak mu wnika wilgoć i zimno pod wylewkę. Masę bitumiczną i styropian też nie radziłbym łączyć bo może to się nie ciekawie skończyć dla styropianu Ale poleciłbym polistyren ekstrudowany( jako ocieplenie) i folię fundamentową (membranę przeciw wilgoci). I nie czytał bym już tej gazety, bo jest marna. dodatkowe informacje:Folia fundamentowa Polistyren ekstrudowany
  11. Jeśli to domek letniskowy (sądząc po wymiarach) to i może i warto. Gdyby jednak chciałabyś w nim przebywać dłuższy czas to lepiej chyba strop terriva. Lepiej wygłusza dźwięki, stabilniejszy i mniej z nim będziesz miała problemów.
  12. Każdy ma prawo miec swoje zdanie Za taki rysunek mój nauczyciel rysunku by mnie zabił ale co tam Niestety J1 ma trochę racji, chociaż pewnie jest wykonawcą i sam by chętnie na tym zarobił
  13. To nic, że dużo weszło, jak jest źle uzbrojone to i dwa razy więcej stali nic nie da. Nie trzeba dużo się glowić, aby zrozumieć, jakie siły działają na beton i w jakim miejscu będzie się rozciągał. Tam właśnie ma być pręt zbrojeniowy. Co do tych "prętów odgiętych", to znajdują się przeważnie nad ścianami nośnymi jak na pewno zauważyłeś w projekcie? Ściana podnosi strop, więc beton rozciąga się u góry. To samo dotyczy balkonów. Strop mógł się ugiąć z powodu złych szalunków, zbrojenia lub za cienka była płyta. Po to jest właśnie projekt żeby takich niespodzianek uniknąć. Nic się w nim nie przerabia, ( choć by nie wiem ile wyszłoby taniej )
  14. CRECIK Od dołu patrząc wariant 1 :folia-pianka-panel (standart) wariant 2: folia-korek-panel (właściwości tłumiące dźwięki,wyrównująće. izolacyjne) wariant 3: folia-tektura falista-panel (nad ogrzewaniem podłogowym) wariant 4: pianka-panel (na strop międzypiętrowy, niepolecam ) wariant 5:płytki ceramiczne (do kuchni)
×
×
  • Utwórz nowe...